Kerpen’de ev satmak – Ev satarken en yüksek fiyatı almak

Bir emlakçı tutmamız gerekiyor mu yoksa evimi veya kat mülkiyetimi özel olarak da satabilir miyim? Her gün mesajlar alıyoruz, tıpkı görüntüleme randevularında yaptığımız görüşmelerde olduğu gibi, birçok soru alıyoruz. Haftalar boyunca toplanan ve açıkça paketlenen, kendi mülkünüzü satma konusundaki tüm ilginç sorular burada.

Her şey emlakçınızla yapacağınız ilk görüşmede gerçekçi bir ev değerlemesi ile başlar. Bir numaralı adım en uygun ev fiyatını elde edebilmek olsun, şimdi evlerin satışında önceden varsayılan tüm bilgileri edininBölgeniz hakkında bilgi sahibi olmak ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, sadece telefon ve iletişim formu aracılığıyla bizimle iletişime geçin, Obejekten’in değer değerlendirmesinde burada açıklanan evlerin satışında önceden varsayılan bilgi birikimine yardımcı olun, Kerpen’de ve hesaplamada daha önce elde edilmiş satış fiyatlarını araştırın ve bu kadar zaman alıcı çaba harcamak istemiyorsanız, emlak uzmanlarımıza yazın.

Bir sonraki adımınız: Mülkün satışı için belgeleri sağlayın (mümkünse makbuzlar, faturalar ve belgeler orijinal olarak). mülkünüzün satıcısı olarak, bazıları ilgili olan çok çeşitli belgelere ihtiyacınız vardır. enerji sertifikasının yanı sıra oda düzeninin kat planlarını da içerir. Potansiyel alıcıların mülkünüz hakkında daha kapsamlı bir izlenim edinebilmesi için mülkünüzün profesyonelce çekilmiş fotoğraflarını ilana ekleyin. Fotoğraflar iyi bir çözünürlüğe (1400×1100 piksel) sahip olmalıdır.

Hausverkauf mit Immobilienmakler in Kerpen

Aşağıdaki görev: Satılık ev ilanınız için satış fiyatını belirleyin. Yaş, oda büyüklüğü, mülkün konumu, her ayrıntı fiyat tahmininde belirleyici bir rol oynar. Kerpen’deki eviniz için bir zamanlar ne kadar harcadığınız hesaba katılmaz. Tabii ki saatlerce çalışmak da öyle. Mevcut emlak piyasasındaki arz ve talep, potansiyel alıcılarınızdan birinin harcayacağı fiyatı belirler. Mevcut piyasadaki talep ve arz, satış fiyatına hakimdir, bu bilgeliği aklınızda tutmalısınız Evet, herhangi bir değerleme, yatırım yapmanız gereken çok fazla özen anlamına gelir, normal şartlar altında emlak acenteliği ile çok az ilgilenme eğiliminde olan insanlar için, mülk değerini doğru bir şekilde belirlemek gerçekten de oldukça zor olacaktır, alternatif, bizim tarafımızdan bir değerleme.

Bir sonraki adımınız: potansiyel müşteriler için birinci sınıf bir portföy veya sergi hazırlamak. Bir ev arıyor olsaydınız kendi arama davranışınızı düşünün, çünkü mülk tanımına ve tüm ayrıntılara ilk bakış, sergiye karşı iyi bir eğiliminiz olup olmadığını ve daha fazla ayrıntı öğrenmek isteyip istemediğinizi doğrular. Satış yaparken en iyi şekilde hazırlanmış bir emlak ilanına biraz zaman ayırmak işe yarar. Buna ek olarak, ev sahibi olarak evinizin tüm önemli özelliklerini biliyorsunuz. Örneğin özel bir yüzme havuzu, bahçe ve yeşil alanlar veya zemin alanı ve yeni sahibi için olası kullanımlar gibi her şey evinizin tanıtımına dahil edilmelidir. Mükemmel, ifşa hazır mı? Şimdi, iyi ziyaret edilen bir emlak portalında ve Kerpen’deki güvenilir basında bir reklamda sunum geliyor, o zaman bekleyip görme zamanı. Tesisiniz iyi karşılandı mı?

Geliyor: Potansiyel alıcılardan gelen talepleri yönetin. Mevcut emlak ilanına ilk tepkiler posta kutusunda. Atanan emlakçı sizin için talepleri toplar; yalnızca ilgilenen taraflardan daha ayrıntılı mesajlar alınırsa size geri döner.

Potansiyel alıcılarınızla görüntüleme randevularının ve görüntüleme gününün düzenlenmesi

Çarşamba, Perşembe, vs: Kalp atışları hızlanıyor. Evinizi ideal bir şekilde çok hızlı ve aynı zamanda başarılı bir şekilde satabilmeniz için, bir emlakçı her gün Kerpen’de görüntüleme randevuları düzenler, emlakçı her bir görüşmeyi yürütür, elbette mal sahibi olarak siz de isterseniz randevuda bulunabilirsiniz.

Sonra gelin: Evinizle ilgilenen kişinin alım gücünü teyit ettirin. Mülkünüzü devrederseniz, bir emlakçı ile çalışın, çünkü profesyoneller emlakçıdan gelen bilgiler aracılığıyla ilgili tarafın söz konusu ödeme gücünü hemen kontrol edecektir.

Yeni görev: noter ile birlikte satın alma sözleşmesini imzalamak. Daha sonraki süreçte emlakçı, potansiyel yeni mal sahibi ile evin satışına ilişkin görüşmeleri yürütür ve ayrıca satın alma sözleşmesinin hala tartışılması gereken tüm ayrıntılarını çözer. Ardından, noter ile birlikte uzmanınız noter onaylı sözleşmeyi taslak olarak hazırlar. Ve tabii ki, ortak eylemin noter tasdiki için noter ziyareti zorunludur.Temeliniz ne olursa olsun, ister mülk isterse süpermarket ve hastane gibi tüm önemli yerlere iyi konumlanmış ulaşım bağlantılarına sahip ilgili arsa olsun, artık hedefe çok yakınsınızEvin her iki tarafı da artık tamamlanmış olan satın alma sözleşmesinin altına son imzayı atıyor, tebrikler, çünkü bununla mülk resmi olarak el değiştirdi.

Sonraki göreviniz: Üzerinde anlaşmaya varılan satın alma bedelinin tapu siciline işlenmesinin (veya öncelikli devir bildiriminin) ardından mal sahibi olarak size devredilmesi. Noteriniz daha sonra tapu siciline yeni kaydı ve öncelikli devir bildirimini girer. Resmi belge, örneğin, birden fazla alıcıya birden fazla satışın risk potansiyelinin etkili bir şekilde hariç tutulmasını sağlar. Noter, kendisi veya icra bankası bedeli bankanıza aktarır aktarmaz yeni sahibini bilgilendirir. Yayınlandıktan sonra, satın alma tutarının makbuzu için hesap bakiyenizi kontrol etmeniz gerektiğini unutmayın.

Tanınmış bir profesyonel gibi satış yapmak, planınızdaki bir sonraki nokta: emlakçı ve noter için faturaların ödenmesi. Kerpen’deki mülkünüze aracılık edildiyse, sadece emlakçı ve noter için sondan bir önceki fatura tutarı hala ödenmemiştir, noter ve emlakçı masrafları için ödemeniz hemen ardından noter randevusunda devreye alınmalıdır.

Arazi devir vergisinin ödenmesi

. Arada 10 yıldan az bir süre varsa, mülkünüzün satışından kaynaklanan katma değer kazancı üzerinden transfer vergisi, ayrıca kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti ödemeniz gerekebilir. Elbette, satış durumunda, örneğin mülk sahibi olarak 3 yıldan fazla bir süredir sitede yaşamanız durumunda istisnalar yapılır]36 ay ev sahibi olarak kullanımda.

Kerpen’de konut, gayrimenkul ve demografi – yatırım ve finansman

Şu anda Kerpen’deki ev ve apartman dairelerine mülk sahipleri tarafından 0,5 milyar avronun üzerinde yatırım yapıldığı tahmin edilmektedir. Yüzölçümü 113,96 kilometrekare olan Kerpen’de şu anda 65.568 kişi yaşamakta ve çalışmaktadır. Kerpen’de kilometrekareye düşen 575 kişi ile Alman nüfusunun toplam %0,08’i yaşamaktadır.

Konut ve yeni inşaat talebi

Kendi evinizde mi yoksa kiralık bir evde mi yaşıyorsunuz, Kerpen’de nasıl yaşıyorsunuz? Federal İstatistik Dairesi’nin Almanya’ya ilişkin güncel istatistiklerine göre, istatistiksel olarak 25.467 kişi kendi evi, teraslı evler ve çok aileli evler gibi mülkiyeti kendisine ait olan bir evde yaşarken, 31.741 kişi kirada oturmaktadır. LBS Research’ün analizine göre, apartman dairelerinde ve evlerde 38.685 kişi evli, 26.883 kişi ise bekardır. Bu nedenle yeni inşaatlarda harekete geçilmesi gerekiyor. Mevcut anketlerin %50’si 2020 yılına kadar 23.843 yeni daire, %33’ü 19.869 yeni daire, sadece %17’si 2020 yılına kadar 27.817 yeni daire inşa edilmesi gerektiğini öngörüyor. İstatistiksel olarak, gerçekte kaç daire inşa edilecek? Şu anda Kerpen’de sadece 184 yeni konut inşa edilmektedir. Her yıl 2,5 milyar avroluk etkileyici bir yatırım yapılmaktadır.

Mal sahipleri ve kiracılar mahallelerinden memnun

Burada, Kerpen’de yaşayanlar konut durumundan çok memnun. Tüm mal sahipleri arasında, sadece bu mükemmel dürüst mahalle ve konumu takdir eden 54.048 mutlu insan vardır, yaşam ortamından daha az memnun olan sadece 11.520 kişidir, aynı olumlu duygu, şu anda memnun olmayan 17.362 kişiye kıyasla 48.206 sakinle kiracılar tarafından da gösterilmektedir. Zaten biliyor muydunuz? Büyük çoğunluğu apartmanlarda değil müstakil evlerde yaşayan Kerpen sakinlerinin toplam sayısı 34.335 olup, bunların 20.374’ü birden fazla kiracısı olan evlerde, 10.169’u ise iki aileli evlerde yaşamaktadır.

Ä°statistiklere göre Kerpen’de on sekiz yaşın altında 518 bebek gibi çok sayıda genç vatandaşın yanı sıra 50 ila 64 yaş arasında 3.462 kişi gibi Kerpen’in satın alma gücüyle ilgili bazı yaşlılar da yaşıyor, ancak yakın gelecek ne diyor? Eğilimler değişmeden devam ediyor, istatistiksel olasılıklara göre dört yıl içinde burada 67.735 kişi yaşıyor olacak, yani 2.167 vatandaş dahaŞimdi önümüzdeki on sekiz yıl için tahminlere dönelim.

0,4 milyar avro yatırım yapılabilir

Şu anda 399.845.585 avroluk etkileyici bir nakit varlık hesaplarda ve yastık altında atıl durumda beklemektedir. Daha da büyük meblağlar, yani 455.637.993 Avro gayrimenkul piyasasına yatırılırken, tüketici varlıkları olarak sadece 83.688.611 Avro bulunmaktadır. İstatistiksel olarak, alım satımlar veya işlemler yoluyla yıllık olarak son derece yüksek sermaye kazançları taşınmaktadır, tahmin 6.004.916.130,91 avroya kadar çıkmaktadır. Konut inşaatında 2.540.541.440,00 Avro’ya kadar kaynak aktarılmakta, apartman ve evlerin modernizasyonu için her on iki ayda bir tam 3 milyar Avro yatırım yapılmaktadır. Toplamda, ev ve konut piyasası her on iki ayda 11.547.915.636,36 avroluk devasa bir transfer gerçekleştirmektedir.

Özel konut mülkiyeti

Mülk sahipliği tam olarak nasıl dağıtılıyor, kaç Kerpen sakini kira ödemek zorunda kalmadan mutlu bir şekilde yaşıyor? Birkaç rakama hızlıca bir göz atalım. Empirica istatistiklerine göre, 0-10 yaş arasındaki 2.758 çocuk şu anda ailelerine ait mülklerde yaşamaktadır. Yaşları büyüdükçe, muhtemelen her iki ebeveynin de yürümeye başlama aşamasından sonra daha güçlü olmaları ve artık çalışıyor olmaları nedeniyle birkaç tane daha var ve çoğu artık evlerine veya apartman dairelerine yatırım yapıyor. Yaşları 11 ile 21 arasında değişen 3.415 kişi kendi evinde yaşamaktadır. Önemli ölçüde daha azı 21 ila 30 yaş arasındadır ve bunların sadece 747’si kendi evinde yaşamaktadır. Sakinlerin yaşı ilerledikçe mülk sahibi olma olasılıkları da artmaktadır. 31-40 yaş grubunda 2.831 kişi bulunmaktadır ve bunların biraz üzerinde, 41-50 yaş grubunda 4.895 kişi gururlu mülk sahibidir. 51-60 yaş grubunda 4.482 kişi kendi evinde yaşamaktadır. 61-70 yaş grubunda ise bu sayı 3.424’tür ve birçoğu satış yapmaktadır, dolayısıyla geriye sadece 2.121 kişi kalmıştır.

Kentsel gelişim: modern mülk ve ekli arsa, süpermarket ve hastane gibi tüm önemli yerlere en uygun ulaşım bağlantılarına sahiptir.

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 25.467
Düz 4.032
Kiralık Daire 31.741
Ortak daire 4.321

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev Sahibi / Yıllar Birimler
0-10 2.758
11-21 3.415
21-30 747
31-40 2.831
41-50 4.895
51-60 4.482
61-70 3.424
71-80 2.121

empirica / LBS Research (veri kaynağı)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Farklar
1 26.883 28.850 1.967
2 22.293 23.604 1.311
3 7.868 6.557 -1.311
4 5.901 5.245 -656
5’in üzerinde 1.967 1.901 -66

İstatistikler: Federal İstatistik Dairesi

Kerpen

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 34.751 36.718 1.967
2 19.015 18.359 -656
3 5.901 5.245 -656
4 3.934 3.869 -66
5’ten fazla 1.311 1.180 -131

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi