Ev satmak: Minden ve çevresinde ev satarken en iyi fiyatlar nasıl alınır?

Özel satış mı yoksa emlakçı ile daha mı iyi? Blogumuzda, yenileme planlaması ve ekspertizler de dahil olmak üzere, günümüz konut piyasası koşullarında her zaman göz önünde bulundurmanız gereken temel sorularımızla karşılaşacaksınız.

Karlı daire ve ev değerlemesi, ilk emlakçı randevusu

İlk önceliğinizin en iyi güncel satış fiyatını elde etmek olup olmadığı önemli değildir. Burada açıklanan emlak piyasasında gerekli tüm bilgileri şimdi edinin, fiyatları bulun ve. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız bize bir e-posta gönderin. Gayrimenkul satışında gerekli bilgi birikimi ile sizi destekleyeceğiz. Tüm bu stresi yaşamak istemiyorsanız ekibimizle iletişime geçin.

Yapılacaklar listesi şöyle devam ediyor: Kat planları ve mimari planlar. Resmi başvurular ve faturalar yeni mal sahibi için kesinlikle ihtiyacınız olan önemli belgelerdir. Profesyonelce çekilmiş fotoğraflar evinizin satış değerini yükseltir, böylece olası alıcılar evin çok daha gerçekçi bir resmini elde edebilir ve zamandan tasarruf edebilir Fotoğraflar her zaman iyi bir çözünürlüğe sahip olmalıdır (örneğin 1700 x 1150 piksel). Ne de olsa şimdi satmak istiyorsunuz. Ve ideal olarak birinci sınıf bir kâr için.

Hausverkauf mit Immobilienmakler

Sırada program var: Satılacak mülk için piyasa satış fiyatını belirleyin. Ciddi veri paketlerine dayanan bir satış fiyatının belirlenmesine, büyüklük, envanter kalitesi, yaş ve aynı zamanda mülkün durumu ve mobilyalar gibi çeşitli yönler katkıda bulunur. Minden’deki mülkünüz için bir zamanlar ne harcadığınızın yanı sıra yıllar boyunca para ve emek olarak ne ödediğiniz de sayılmaz. Her zaman olduğu gibi, gayrimenkul arz ve talebi satın alma fiyatını belirler. Bu kuralı dikkate almalısınız. Bugünün emlak piyasasında Minden’deki evlerin talebi ve arzı, ilgili taraflardan birinin girmeye istekli olduğu beklenen değeri belirler, bilmeniz gereken gerçek Gerçekten, böyle bir değerlendirme, yatırım yapmanız gereken araştırma için çok zaman vaat ediyor, meslekten olmayanlar için evin değerini doğru bir şekilde belirlemek açıkça kafa karıştırıcı.

Bir sonraki göreviniz: potansiyel müşteriler için bir klasör oluşturmak… Şimdi bir an için aramadaki kendi davranışınızı düşünün, zaten mülk açıklamasını okurkenve EZW ve m² ile ilgili tüm ayrıntılar, potansiyel alıcıların çoğunluğu için, kişinin teşhire karşı iyi niyetli olup olmadığını, ardından fotoğrafları görmek isteyip istemediğini ve daha fazlasını bilmek isteyip istemediğini zaten doğrulamaktadır. Birbirimizi tanırken ilk izlenimimizin önemli olduğu gibi, çekici bir ilan, çevrimiçi arama veya gazete için zaman, bu nedenle, bir mülk sahibi olarak en iyi bildiğiniz tüm özelliklerle satışta sizin için karlıdır, hatta eski sakin. Mülkün ilanında veya teşhirinde her şey yazılı olmalıdır. Örneğin, bahçe, bisikletler ve arabalar için garaj ve özel bir yüzme havuzu vb. Daha sonra piyasada, emlak portalındaki bir ilanda veya eski güzel gazetede reklam verin. Daha sonra sabırla ilk soruşturmayı bekleyin. Tesisiniz, ilanınıza gelen ziyaretçiler tarafından iyi karşılanıyor mu?

Satış planlamanızdaki bir sonraki nokta, mülkle ilgili soruları ve genel postaları yönetmekle ilgilidir: Fotoğraflar için çeşitli galeriler içeren güçlü bir tanıtımla, arama genellikle beklenenden daha hızlı çalışır, zaten ilk geri bildirime sahip olursunuz, temsilciniz satıcı için mektupları alır ve yalnızca potansiyel alıcılardan hala geri bildirim alınırsa, sizinle kişisel olarak iletişime geçecektir.

Potansiyel ilgili taraflarla görüşmek için toplantı. Gerilim artıyor. Mülkünüzü kolay ve aynı zamanda başarılı bir şekilde sattığınızdan emin olmak için, emlak danışmanınız her sabah ilgilenen taraflarla Minden’de ev görüntüleme randevuları düzenler. Emlakçı her toplantıyı bağımsız olarak devralır. Elbette, mal sahibi olarak siz de konuşmanın bir parçası olabilirsiniz.

Mülkle ilgilenen kişinin mevcut satın alma gücünün kontrolü

Evinizi satarken ödeme güçlüğü çekmemeniz için sigortalının kredibilitesi anında bilgilerle kontrol edilir.

Bir sonraki göreviniz: Noter randevusu ve nihai satın alma sözleşmesinin imzalanması Daha sonraki süreçte, emlakçı evin satışı ile ilgili görüşmeleri yürütür ve ayrıca satın alma sözleşmesinin hala tartışılması gereken tüm formalitelerini çözer, ardından noter ile birlikte noter tasdikli sözleşmeyi hazırlar ve açıkça, satın alma sözleşmesinin noter tasdiki için notere giden yol zorunludur. Yaşadığınız zorluk ne olursa olsun, ister merkezi bir konumda mülk satın alın, ana hedef düşündüğünüzden daha yakınSatıcı ve alıcı sözleşmeyi imzalar, şimdiye kadar çok iyi, imza ile mülk noter tasdikli olarak teslim edilir, bu nedenle sadece son bireysel adımlar kalır.

Bir sonraki adım, pazarlık edilen gayrimenkul satın alma bedelinin mal sahibi olarak size ödenmesidir: Müzakere edilen gayrimenkul satın alma bedelinin tapu sicilinde güncellendikten sonra mal sahibi olarak size ödenmesi veya ayrıca devir bildirimi Noter daha sonra tapu sicil kaydını ve devir bildirimini girer, birden fazla satışın etkili tehlike hariç tutulması için örnek sağlar. Noter, yeni mal sahibine sözleşmeye bağlı satış fiyatını size aktarabileceği zaman nihai ibranameyi verir, ardından ödemenin alınması için hesap bakiyesini kontrol etmeniz gerekir.

Minden’de bir ev satmak için satış planınızdaki bir sonraki madde olarak uzmanlar gibi davranın: Emlakçı ve noterden bekleyen faturaları transfer edin. Minden’deki eviniz hızlı bir şekilde satıldı, daha sonra görevlendirilen emlakçı ve noter için fatura tutarı hala ödenmedi, bunun için havale noter randevusundan hemen sonra satıcı tarafından gönderilmelidir, bu amaçla her ikisinden de ilgili iş için bir fatura alacaksınız.

Bir emlak profesyoneli gibi satış yapmak, plandaki bir sonraki nokta: Her şeyi yaptınız! Taşıyıcıya ödenecek arazi devir vergisi hesaplandı. Rehberin sonunda, son bir önemli bilgi daha var: Bir mülkün satışı tamamlanırsa, sermaye kazancı vergisi değerlendirilebilir. Bu durum, özel satış ile evinizin sonraki satışı arasında on yıldan fazla bir süre geçmemişse, artı herhangi bir kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti varsa geçerlidir. Elbette, örneğin ev sahibi olarak evinizde üç yıldan fazla bir süre boyunca kendiniz yaşadıysanız ve hiç kiraya vermediyseniz, istisnalar vardır. Ancak, evde üç yıldan fazla bir süre boyunca kendiniz yaşadığınız ve bu süre zarfında ev sahibi olarak hareket etmediğiniz kanıtlanırsa, sermaye kazancı vergisi ödemek zorunda değilsiniz.

Minden’de yeni inşaat, konut piyasası ve emlak: Finansman ve yatırım

Minden’deki 67.293 memnun ev sahibinden oluşan rehberimiz, teraslı evler, arsalar ve teraslı evler için güncel satın alma fiyatı. Toplam 101,12 kilometrekarelik yüzölçümüyle Minden, bugün 0,08 milyon kişinin yaşadığı ve keyif aldığı yerleşim birimleri için yeterli alan sunmaktadır. Kilometre kare başına düşen 807 kişi ile yaşam alanı doğal olarak azdır.

Minden konut ve emlak piyasası: gerçekler ve rakamlar

Peki Minden’de insanlar nasıl yaşıyor? Federal İstatistik Dairesi tarafından yapılan son araştırmalar, 31.708 sakinin kendi evine sahip olduğunu ve 39.520 sakinin kiralık konutlarda yaşadığını göstermektedir. Bunların 48.166’sı evli çiftler halinde yaşarken, 33.471’i şu anda bölgedeki hanelerde bekârdır. Tüm ilçelerde yeni konut birimleri şeklinde yeni inşaat ihtiyacı. Yeni anketler eğilimi ne kadar yüksek görüyor? Mevcut yeni konut ihtiyacı gerçekten yüksektir, bu nedenle araştırmalar 29.686 yeni ünitenin %17’sinin önümüzdeki birkaç yıl içinde 34.634 yeni konutun inşa edileceğini ve %33’ünün Minden’de yeni konutların inşa edilmesi gerekeceğini varsaymaktadır, şu anda istatistiksel olarak sadece 229 yeni konut inşa edilmektedir. Aynı zamanda bu yıl Minden’e 3.163.161.626,67 avroluk gurur verici bir yatırım yapılacak.

Minden’in mahallesi çok şey sunuyor

Minden’de vatandaşların çoğu, ister müstakil ev ister apartman olsun, konut durumlarından memnundur. Tıpkı 67.293 ev ve daire sahibinin kendi yaşam ortamlarını sevmesi gibi, sadece 14.344 kişi yaşam koşullarından memnun değil. Ancak Minden’deki kiracılar arasında da 60.020 mutlu insanla olumlu bir temel ruh hali görülüyor. Bir apartman dairesinde değil, tek kişilik evlerde yaşayan Mindenlilerin sayısı 42.750 Mindenliyi bulmaktadır; bu sayı apartman dairelerinden açıkça daha fazladır; burada 25.368 veya 12.661 kişi iki kiracılı evlerde, yani iyi bilinen yarı müstakil evlerde yaşamaktadır.

Minden’de gayrimenkul planlaması 25-39 yaş arası vatandaşların yanı sıra 65 yaş ve üzeri 14.295 kişi gibi Minden’in satın alma gücü için önemli olan birçok yaşlı sakin de bulunmaktadır. Gelecek ne diyor? Minden sürekli artıyor, sadece dört yıl önce 80.952 olan sakin sayısı tam 685 kişi artarak şu anda istatistiksel olarak 82.320’ye ulaştı, uzun vadeli tahminler devam ediyorŞimdi önümüzdeki 20 yılın tahminlerine gelelim.

Minden’deki konut ve apartman dairelerine 0,6 milyar avro yatırım yapıldı

Yatırım sermayesi muazzam bir şekilde artmıştır; şu anda tasarruf hesaplarında ve yastık altında bulunan likit varlıklar 497.837.269 Avro’dur. Çok daha yüksek meblağlar, tam 567.302.935 Avro gayrimenkullere bağlanmış durumda, sadece 104,2 milyon Avro kullanılabilir varlık olarak mevcut, miktarını hesapladınız mı? Tamamen istatistiksel olarak, alım satımlar veya işlemler yoluyla yılda büyük miktarlar aktarılmaktadır, tahmin 7,5 milyar avroya ulaşmaktadır, yeni konut inşaatında 3.163.161.626,67 avro aktarılmaktadır, modernizasyon özellikle yoğun nüfuslu bölgelerde giderek daha önemli bir rol oynamaktadır, örneğin şu anda 3,7 milyar avroluk yatırımla 807 nüfus / kilometrekare ile Minden gibi. Minden’deki konut ve ev piyasası toplamda yılda 14.378.007.393,94 Euro gibi neredeyse hayal bile edilemeyecek bir meblağı transfer etmektedir.

Minden’de özel konut mülkiyeti

Kat mülkiyeti ve ev sahibi olunduğunda hayatın daha kolay olduğu açıktır. Dolayısıyla, mülk sahipleri irili ufaklı olarak mevcuttur. İki kişilik bir örneğe hızlıca göz atalım, empirica’nın Almanya genelindeki istatistiklerine göre, 0 ila 10 yaş arasındaki 3.434 çocuk apartman dairelerinde veya evlerde yaşıyor, yaşları büyüdükçe bu sayı biraz daha artıyor, kesinlikle yeni yürümeye başlayan çocukların bitmesi ve ebeveynlerin kariyerlerinde daha yerleşik olmaları nedeniyle, şimdi çoğu genç aile için evlerini veya apartman dairelerini satın alıyor, 11 ila 21 yaş arasındaki çocuklar arasında 4.252 kişi kendi evinde yaşıyor, 21-30 yaş grubundakiler ise geniş bir dünya arayışında, bu grupta istatistiksel olarak 930 kişi kendi mülkünde yaşıyor. Yaş ilerledikçe bu oran artmaktadır. 31-40 yaş grubunda 3.524, 41-50 yaş grubunda 6.095 memnun mülk sahibi bulunmaktadır. 51-60 yaş grubunda 5.581 kişi kendi evinde yaşamaktadır. 61-70 yaş grubunda hala 4.263 kişi bulunmaktadır. Giderek daha fazla kişi mülkünü satmakta ve böylece mülk sahibi sayısı toplam Minden bin kişi içinde sadece 2.641’e düşmektedir.

Minden’de İstatistikler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev 31.708
Kat Mülkiyeti 5.021
Kiralık Daire 39.520
Ortak daire 5.380

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Minden’de Ev Sahibi / Yaş Miktar
0-10 3.434
11-21 4.252
21-30 930
31-40 3.524
41-50 6.095
51-60 5.581
61-70 4.263
71-80 2.641

empirica / LBS Research (veri kaynağı)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Haneler / kişiler bugün 2035 Farklar
1 33.471 35.920 2.449
2 27.757 29.389 1.633
3 9.796 8.164 -1.633
4 7.347 6.531 -816
5+ 2.449 2.367 -82

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi

Minden

Haneler / kişiler bugün 2035 Büyüme
1 43.268 45.717 2.449
2 23.675 22.858 -816
3 7.347 6.531 -816
4 4.898 4.817 -82
5’ten fazla 1.633 1.469 -163

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi