Ev satmak: Grevenbroich’te kendi evinizi başarıyla satmak

Komisyoncudan ipuçları, püf noktaları, içeriden ipuçları: Uzman ipuçlarıyla nasıl daha iyi bir fiyat alabilirim? Portalımızda, mülkünüzün ve ilgili arazinin kâr maksimizasyonlu satışına ilişkin en önemli soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Başlangıçta her şey profesyonel bir başlangıçla ilgilidir: Evinizin veya modern apartman dairenizin profesyonel değer hesaplaması için önce emlakçı ile anlaşın. 70 veya 185 m², ister kırsalda pastoral bir mülk, ister 6 odalı bir daire, çevre dostu ahşap bir ev veya hızlı bir şekilde inşa edilmiş prefabrik bir ev satıyor olun: nasıl ilerleyeceğinizi ve en karlı fiyatı nasıl elde edeceğinizi açıkça bilin. Grevenbroich ve çevresindeki bölgenizi iyi tanıyın ve ev satışında burada belirtilen tüm zorunlu bilgileri bizimle edinin. Eğer bu kadar uğraşmak istemiyorsanız, bizimle iletişime geçin. Ciddi bir gayrimenkul değerlemesi için, Grevenbroich’te daha önce elde edilmiş gayrimenkul araştırma satış fiyatlarının satışında zorunlu know-how’ı desteklemek ve daha az güçlük yaşamak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin.

Bunu şu takip eder: Belgeler, en iyi ihtimalle orijinaller, faturalar ve ayrıca makbuzlar. Burada satış ve mülk değerlemesi ile ilgili her şey var. Çeşitli önemli belgelere ihtiyacınız var. Bunlar arasında örneğin sertifikaların yanı sıra tapular da yer almaktadır. Güzel fotoğraflar mülkünüzün satış değerini artırır, bu önemlidir, böylece ilk ilgilenen taraflar sizin için fazla çaba harcamadan web’de zaten mülk hakkında daha kapsamlı bir izlenim edinebilirler. Fotoğraflarınız Grevenbroich’teki mülkü her zaman mükemmel ışıkta göstermeli ve iyi bir çözünürlüğe (1800×1300 piksel) sahip olmalıdır. Çünkü vermek istiyorsun.

Haus verkaufen mit Makler in Grevenbroich

Satılık ev teşhiri için güçlü bir satış fiyatı belirleyin

Oda düzeni, inşaat türü, olası kusurlar, ulaşım bağlantıları ve ayrıca mülkün durumu ve mobilyalar gibi birçok faktör satış fiyatının tahmin edilmesine katkıda bulunur, önemli olan ne kadar yatırım yaptığınız değildir. Mevcut konut piyasasında Grevenbroich’teki evler için arz ve talep, ilgili taraflardan birinin ödemeye istekli olduğu beklenen satış fiyatını belirler. Her zaman olduğu gibi, arz ve talep alıcının ödemeye razı olduğu fiyatı belirler. Tüm önlemlere rağmen evin fiyatından emin değil misiniz? Meslekten olmayan kişiler için bir evin değerini gerçekçi bir şekilde değerlendirmek zor olabilir.

Bunu takip eden zorluk, boş kat mülkiyeti için teklifinizi hazırlamaktır. Gördüğünüz gibi, ilk izlenimler önemlidir, mülk açıklamasını okur okumaz satın alma ilgisi ortaya çıkar. Bu nedenle, gazetede veya çevrimiçi olarak çekici bir reklam oluşturmak için zaman ayırmaya değer. Ek olarak: Mülk sahibi olarak mülkünüzü FF’den tanıyorsunuz, tüm merkezi kilit rakamların ve bilgilerin dikkate alınmasına dikkat edin. Örneğin, bahçe, kendi yüzme havuzunuz, mülkün özel özellikleri ve yoğun bir haftanın ardından dinlenebileceğiniz bir kış bahçesi. İfşa hazır mı? Şimdi sıra ilanda, en çok ziyaret edilen bir emlak portalında veya denenmiş ve test edilmiş bölgesel günlük gazetede bir ilanda ve sonra bekleyin ve görün. Eviniz reklamı izleyenler tarafından iyi karşılandı mı?

Bir sonraki adımınız: Talepleri ve postaları yönetin. Alıcı arayışınıza fuarınızla başlarsanız, bağlantıların kurulması genellikle oldukça hızlıdır ve emlak danışmanınız zaten emlak fuarıyla ilgili ilk talepleri almıştır. Bir emlakçıyı yeterince erken görevlendirdiyseniz, tüm geri bildirimleri alacaktır. Sizinle yalnızca ilgili taraflardan sorular geldiğinde şahsen iletişime geçecektir.

İlk ilgilenen kişilerle tur için buluşma. Her saat heyecan daha da artıyor. Mülkünüzü olabildiğince kolay ve başarılı bir şekilde bulabilmeniz için, bir emlakçı her sabah bir görüntüleme randevusu alır, dilerseniz, siz olmadan her randevuyu devralır, elbette satıcıların randevularda bulunmasına izin verilir.

Servet kontrolü: Ä°lgili tarafın satın alma gücünün teyit edilmesi

Herhangi bir ödeme düzensizliğine tanık olmak zorunda kalmamalısınız, potansiyel alıcının sigortalı ödeme gücü, ev incelemesinden ve ampullerin, kapı kollarının, ışık anahtarlarının vb. incelenmesinden hemen sonra kontrol edilecektir.

Noter ziyareti ve noter onaylı satın alma sözleşmesinin tamamlanması

Yeni bir sahip bulundu, şimdi emlakçınız evin satışıyla ilgili görüşmeleri yürütüyor, sözleşmenin bireysel formalitelerini açıklığa kavuşturuyor, noter tasdikli satın alma sözleşmeniz formüle ediliyor ve emlakçınız tarafından çağrıldığınız noter ofisi ile birlikte bir taslak halinde hazırlanıyor. Noter tasdiki için yasal açıdan da kesinlikle bir notere gitmeniz gerekir. Noterde satıcı ve alıcı satış sözleşmesini imzalar. Tebrikler, ev artık noter onaylı bir tapu ile satıldı.

Ardından, tapu sicilinde güncellendikten sonra satın alma bedelinin eski sahibine ödenmesi veya öncelikli devir bildirimi gelir. Daha sonra noter, tapu siciline yeni girişi ve örneğin bir mülkün bir emlakçı tarafından iki kez, yani aynı anda en az iki potansiyel alıcıya satılamayacağını sağlayan resmi belge olan öncelikli devir bildirimini girer. Noter daha sonra alıcıyı, kendisinin veya ilgili bankasının sözleşmedeki satış bedelini banka hesabınıza aktarabileceği zaman derhal bilgilendirir, daha sonra ödemenin kendi hesabınıza alınıp alınmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Notar

Daha önce görevlendirdiğiniz noter ve komisyoncunun masraflarının ödenmesi

Satıcı olarak, lütfen komisyon ve noter ücretlerinin ödemesini doğrudan noterde satış tamamlandıktan sonra yapın; bu amaçla size ayrı bir fatura gönderilecektir.

Grevenbroich’te(Kuzey Ren-Vestfalya) 62.977 kişi yaşıyor ve potansiyel ev alıcıları var. Şimdi de şu: Ev satıldı: Belirlenen arazi devir vergisinin ödenmesi…. En son 10 yıl arasında çok alakalı bilgiler, sermaye kazancı vergisi ödemek zorunda kalacaksınız. Bunun üzerine dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi eklenir. Elbette istisnalar da var. Örneğin, mal sahibi olarak sitede 3 yıldan fazla yaşadıysanız]36 ay boyunca mal sahibi olarak ikamet ettiyseniz.

Grevenbroich’te daireler, evler ve demografik özellikler

Yaş yapısına göre konut sakinlerinden konut ve yeni inşaat talebine kadar rakamlar. Şu anda 62.977 vatandaş 102,41 kilometrekarelik bir alanda yaşamakta ve eğlenmektedir. Kilometre kare başına 615 kişi ile konut talebi bulunmaktadır. Alman nüfusunun toplam %0,08’i Grevenbroich’te yaşamaktadır.

Mevcut konut piyasası ve yeni inşaat talebi: geliştirme ve çalışmalar

Federal İstatistik Dairesi’nin araştırmasında da görülebileceği üzere, 24.460 kişi ev sahibi olarak yaşamaktadır. 3.873 kişi kat mülkiyeti sahibidir ve 30.487 kişinin tamamı kiracıdır. 37.156 kişi evlidir ve 25.821 kişi bekardır. Bu nedenle, uygun fiyatlı konutlar da dahil olmak üzere yeni konut inşası konusunda harekete geçilmesi gerektiğini biliyoruz. 2020 yılına kadar Grevenbroich’te konut inşasına ilişkin anketlerin yaklaşık yarısı yeni daireler öngörürken, %17’si sadece 26.718 yeni daireye ihtiyaç olduğunu ve %33’ü Grevenbroich daireleri hakkında spekülasyon yaptığını, istatistiksel hesaplamaya göre yılda sadece 176 yeni konutun tamamlandığını belirtmektedir. Toplam yatırım tutarı 2.440.148.826,67 Avro’dur.

Grevenbroich’in bölgeleri vatandaşların ne istediğini biliyor

Grevenbroich’te insanlar yaşadıkları yerde gerçekten mutlular. Ev sahiplerinden, sadece bu iyi mahalle ve konumu seven 51.912 mutlu insana karşılık, mutsuz olan sadece 11.065 kişi var, yani 40.847 kişi daha fazla. Aynı tablo Grevenbroich’teki kiracılar için de geçerli; 46.301 kişi yerelde yaşamaktan memnunken, 16.676 kişi şu anda o kadar mutlu değil. Biliyor muydunuz? Grevenbroich sakinlerinin büyük çoğunluğu apartman dairelerinde değil tek ailelik evlerde yaşamaktadır, toplamda 32.979 Grevenbroich sakini vardır, bu sayı apartman dairelerinde yaşayanlardan çok daha fazladır, burada 19.569 ve yine 9.767 kişi popüler yarı müstakil ev olan iki ailelik evlerde yaşamaktadır.

Bina Demografik ve yaş grubu planlaması

Grevenbroich’te istatistiksel açıdan bakıldığında, bir yaşın altındaki 498 bebek gibi çok sayıda genç vatandaşın yanı sıra 50 ila 64 yaş arasındaki 3.325 kişi gibi kentin gelişimiyle ilgili çok sayıda yaşlı insan bulunmaktadır. Peki gelecekte ne olacak? Gelecekteki kentsel gelişmelere ilişkin tahminler devam ediyor. Şimdi önümüzdeki 20 yıldaki güncel gelişmelere geçelim.

0,4 milyar avro mevcut Grevenbroich gayrimenkulüne yatırıldı

Tasarruf hesaplarında 0,4 milyar avroluk etkileyici bir nakit varlık uyuyor. Dahası, 437.632.898 avronun tamamı gayrimenkule yatırılmıştır, bu kadar sermaye bekler miydiniz? Grevenbroich emlak piyasasındaki toplam işlem tutarı yıllık 5.767.624.499,39 Euro’dur, istatistiksel olarak konuşursak, aynı dönemde konut inşaatına 2.440.148.826,67 Euro aktarılmıştır, şu anda her yıl evlerin ve dairelerin modernizasyonu için tam 2.883.812.249,70 Euro yatırım yapılmaktadır, toplamda Grevenbroich emlak piyasası her on iki ayda neredeyse hayal edilemez 11,1 milyar Euro üretmektedir.

Kendi mülkünde yaşamanın yaş gruplarına göre istatistiksel dağılımı şu şekildedir

Bunlar nasıl dağıtılıyor, kaç Grevenbroich sakini kirasız yaşıyor? Şimdi iki değere bakalım. Empirica’nın hesaplamalarına göre, 0-10 yaş arası 2,649 çocuk bugün mülklerde yaşıyor, daha sonra bu sayı biraz daha artıyor, çünkü her iki ebeveyn de yürümeye başlayan çocuk evresinden sonra daha güçlü ve çalışıyor, çoğu şimdi genç aile için ilk mülklerine yatırım yapıyor, 11-21 yaş arası 3,280 kişi kendi evinde yaşıyor, daha sonra istatistikler çöküyor, 21-30 yaş arası sadece 718 kişi kendi mülkünde yaşıyor. Grevenbroich sakinleri yaşlandıkça bu oran da artmaktadır. Böylece 31 ila 40 yaş grubunda 2.719’a yükseliyor ve onların biraz üzerinde, şimdi 41-50 yaş grubunda 4.702 gururlu mülk sahibi oluyor. 51 ila 60 yaşları arasında 4.305 Grevenbroich sakini kendi evinde yaşamaktadır. 61 ila 70 yaş arasında 3.289 kişi var, ancak giderek daha fazla kişi çocuklarına satıyor veya bağışlıyor ve bu nedenle 2.038 kişi var.

Grevenbroich’te Demografi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev 24.460
Düz 3.873
Kiralık Daire 30.487
Ortak daire 4.150

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev Sahibi / Yaş Miktar
0-10 2.649
11-21 3.280
21-30 718
31-40 2.719
41-50 4.702
51-60 4.305
61-70 3.289
71-80 2.038

empirica / LBS Research (veri kaynağı)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Haneler bugün 2035 Farklar
1 25.821 27.710 1.889
2 21.412 22.672 1.260
3 7.557 6.298 -1.260
4 5.668 5.038 -630
5 + 1.889 1.826 -63

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Grevenbroich

Hanehalkları bugün 2035 Büyüme
1 33.378 35.267 1.889
2 18.263 17.634 -630
3 5.668 5.038 -630
4 3.779 3.716 -63
5’ten fazla 1.260 1.134 -126

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi