Ev satışı: Troisdorf’ta kendi evinizi başarıyla satmak

Püf noktaları ve içeriden ipuçları: Nasıl daha iyi bir fiyat elde edebilirim? Her gün çok sayıda e-posta alıyoruz, aynı zamanda randevularda yaptığımız kişisel görüşmelerde de birçok soruyla karşılaşıyoruz. Kâr optimizasyonlu gayrimenkul satışına ilişkin en önemli soruları derlenmiş ve anlaşılır bir şekilde paketlenmiş olarak burada bulabilirsiniz.

Başlangıçta her şey profesyonel bir başlangıç etrafında döner – dairenin ve evin değerinin hesaplanması: yeni emlakçı ile ilk randevu. 100 veya 240 metrekarelik şehir loft’u, emlak piyasasının mevcut durumu göz önüne alındığında yapılacak ilk şeyin en iyi fiyatı elde etmek için fiyatı belirlemek olup olmadığı önemli değildir. Şehrinizdeki gayrimenkul satış fiyatlarını araştırmak için gerekli tüm bilgileri edinmek, az zaman harcamak ve yoğun çaba sarf etmek istiyorsanız, bize bir e-posta yazın. Burada açıklanan Troisdorf ve yakın bölge hakkında gayrimenkul satışında gerekli tüm bilgi birikimi size yardımcı olacaktır. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, bize yazın.

Bir mülkün satışı için evrak işlerini sağlayın: Mimari planlar ve kat planı

Çeşitli ilgili belgeler, örneğin ofisten gelen kayıtlar ve geleceğe yönelik tahminleri içerir. Evinizi iyi fotoğraflarla ilanda gösterin. Potansiyel alıcılarınızı fazla çaba harcamadan çok daha gerçekçi hissettirmek için, fotoğraflar yüksek çözünürlüklü bir kaliteye sahip olmalı, aynı zamanda mülkünüzü veya apartmanınızı her zaman odanın avantajlı bir konumundan göstermelidir, çünkü şimdi satmak istiyorsunuz, ideal olarak birinci sınıf bir satış fiyatı için.

Haus verkaufen in Troisdorf

Gayrimenkul teşhiriniz için piyasa fiyatını belirleyin

Büyüklük, yaş gibi değiştirilemeyen irili ufaklı pek çok gerçek, satış fiyatının nihai olarak sonlu hesaplanmasında merkezi bir rol oynar. Dedemin zamanında olduğu gibi, Troisdorf’taki evler için tekliflerin ve talebin çoğunluğu, potansiyel alıcının yatırım yapmaya hazır olduğu değere hükmediyor. Bu gerçeği bilmelisiniz. Tıpkı dedelerimizin zamanında olduğu gibi, talep ve arz, potansiyel alıcılarınızdan birinin yatırım yapmaya istekli olduğu değeri düzenler. Aslında, her hüküm bulmanız gereken çok fazla zaman vaat ediyor. Deneyimsiz kişiler için evinizin gerçek değerini doğru bir şekilde ifade etmek zor olabilir, bu durumda mülkünüz için birinci sınıf bir ekspertiz yaptırmanızı öneririz.

Bir sonraki adım: Bir mülk için teklifinizi hazırlayın. Evinizin açıklamasına hızlı bir bakış bile çoğu potansiyel alıcı için gerçekten ilgi çekilip çekilmediğini doğrulayacaktır. Bu nedenle, yapılandırılmış bir ifşa için harcanan çabaya değer; bir mülk sahibi olarak en iyisini zaten siz bilirsiniz. Bu nedenle, her zaman tüm özelliklerin dikkate alındığından emin olun. Örneğin bahçe, araba ve bisiklet için garaj vb. Ev satışı için sunumunuz hazır mı? Troisdorf’taki emlak portalları ve tabii ki yerel basın en iyi başarı şansını vaat ediyor ve ardından mülkü görmek için ilk randevu talebini sabırla beklemeniz gerekiyor.

Haus verkaufen in Troisdorf

Potansiyel alıcılardan gelen talepleri değerlendirin

Yakında, çok yakında, ilk tepkiler gelecektir. Bir emlakçı görevlendirdiyseniz, tüm soruları o alacak ve yalnızca ilgili taraflardan gelen çok daha spesifik sorular olduğunda sizinle iletişime geçecektir.

Görüntüleme randevularını düzenleyin ve gerçekleştirin. Heyecan artıyor, emlakçınız sürekli görüntüleme randevuları düzenliyor. Dilerseniz, tüm görüşmeleri bağımsız olarak yapacaktır, elbette mal sahiplerinin hazır bulunmasına izin verilir, önemli bir ipucu: kesinlikle hiçbir şeyi şansa bırakmayın, görüntüleme randevusunda her zaman kusursuz bir izlenim bıraktığınızdan emin olun. Yepyeni bir araba gibi.

Ä°lgili tarafın gerçek satın alma gücünün teyit edilmesi

Mülkünüzü arsa ile satmak istiyorsanız, emlakçılarla çalışın, çünkü emlakçılar alıcının ödeme gücünü doğrudan kredi raporları aracılığıyla kontrol eder.

Sıradaki geliyor: Sözleşme taslağındaki değişikliklerden sonra: Noter tasdikli satın alma sözleşmesini noterde imzalayın Broker müzakereleri yönetir, ayrıca satın alma sözleşmesinin hala tartışılması gereken birçok küçük ayrıntısını da kabul eder, noter tasdikli sözleşme, brokeriniz tarafından noter ofisi ile birlikte bir sözleşme taslağı halinde formüle edilir ve hazırlanır. Ve tabii ki, ortak eylemin belgelendirilmesi için noter randevusu şarttır. Noterde her iki taraf da sözleşmeyi imzalar. İmza ile mülkünüzü noter onaylı olarak sattınız, tebrikler.

Bunu şu takip eder: Satın alma bedelinin tapu siciline işlendikten sonra mal sahibine ödenmesi, öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılır. Noterler artık tapu siciline yeni geçişi ve aynı zamanda öncelikli devir bildirimini girmektedir. Kağıt, somut dolandırıcılık olmadan çifte satışı önleme amacına sahiptir, eğer yeni mal sahibi kararlaştırılan satın alma fiyatını banka hesabınıza bırakabilirse, noter temas kurar, tutarın banka hesabına alınıp alınmadığını kontrol eder.

Notar beim Hausverkauf in Troisdorf

Bir uzman gibi satış yapın, Troisdorf’ta gayrimenkul satmak için strateji planınızdaki bir sonraki madde: Daha önce görevlendirilen emlakçı ve noter tarafından yapılan iddiaları çözün. Ardından, noterinizle sözleşmenin başarılı bir şekilde imzalanmasından sonra ödemenizi yapın.

Bunu şu takip eder: Arazi devir vergisini ödeyin. Bir ev satılırken, özel satış ile mülkün devri arasında 10 yıldan az bir süre olduğunda sermaye kazancı vergisi talep edilebilir, kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti eklenebilir. Elbette hala bazı istisnalar var. Örneğin, mülk sahibi üç yıldan fazla bir süre mülkünde yaşamışsa, ancak mülkünde üç yıldan fazla bir süre yaşamış ve bu süre zarfında kiralık mülk sahibi olarak hareket etmemiş olan herkes muaftır.

Troisdorf’ta Kentsel Değişim ve Gayrimenkul Yatırımları

Konut piyasası ve yeni inşaattan yaş yapısı ve gelişimine kadar rehberimiz. Troisdorf şu anda doğudan batıya 62 kilometrekarelik bir alanda 0,07 milyon insana ev sahipliği yapıyor – oldukça büyük bir şehir. Evler, apartman daireleri ve örneğin yaşlılar için uygun fiyatlı konutlar, gelişmemiş ve yapılaşmış her kilometrekarede 1203 kişinin yaşamasıyla talep görmektedir.

Mevcut konut piyasası ve yeni bina talebi: Troisdorf’ta insanlar böyle yaşıyor

Peki Troisdorf’ta insanlar nerede yaşıyor? Federal İstatistik Dairesi kısa bir süre önce Troisdorf için ve aynı zamanda Almanya için güncel rakamları topladı; istatistiksel olarak 28.981 kişi ev veya apartman sahibi ve 36.122 kişi kiracı. Ancak sadece 4.917 kişi ortak dairelerde yaşamaktadır. Aynı zamanda, Troisdorf’taki mülklerde 44.023 evli ve 30.593 bekar kişi yaşamaktadır. Troisdorf’ta da yeni inşaatlara yönelik talep artmıştır.

Mevcut anketler konut açığına yönelik eğilimi nasıl değerlendiriyor? 2020 yılına kadar, mevcut hesaplamaların %50’si 27.133 yeni konut, diğer üçte biri 22.611 konut, sadece yaklaşık %17’si 31.655 yeni konut ihtiyacını kaydetmektedir ve istatistiklere göre bu yıl Troisdorf’ta sadece yaklaşık 209 yeni konut oluşturulacaktır. Yıllık 2,9 milyar avroluk bir yatırımla.

Kiracıların 54.858’i evlerinde ve dairelerinde kendilerini rahat hissetmektedir

Burada, Troisdorf’ta çoğu insan konut durumlarından gerçekten memnun, konut sahipleri arasında bu konum ve mahalleyi takdir eden 61.506 memnun insan var, buna karşılık memnun olmayan sadece 13.110 kişi var, 48.396 daha fazla, benzer bir dostane tablo kiracılar arasında da görülüyor, şu anda memnun olmayan 19.758 kişiye kıyasla 54.858 memnun sakin var. Burada yaşayanların büyük çoğunluğunun tek ailelik evlerde oturduğunu, apartman dairelerinin bulunmadığını, toplam 39.073 Troisdorflu’nun yaşadığını, bu sayının birden fazla konutun bulunduğu evlerden çok daha fazla olduğunu, burada 23.186 veya 11.572 kişinin iki ailelik evlerde yaşadığını biliyor muydunuz?

Troisdorf bugün ve gelecekte nasıl gelişiyor?

İstatistiksel olarak, kentte çok sayıda genç nüfus bulunmaktadır, örneğin 21-23 yaş arası 2.746 genç yetişkin ve 50-64 yaş arası 3.940 kişi gibi yerel ekonomi için önemli olan daha yüksek yaştaki birçok kişi, ancak önümüzdeki yıllar ne getirecek? Gelecekteki gelişmelere ilişkin tahminler gelecekte de devam edecek, çünkü 2022’de burada yaklaşık 77.082 vatandaş, yani 2.466 kişi daha yaşayacak. Şimdi önümüzdeki yirmi yıl için yapılan son hesaplamalara daha yakından bakalım.

455.021.935 avro hala harcanabilir

Bundesbank’ın istatistiki verilerine göre, 455.021.935 Avro gibi inanılmaz bir nakit varlık, tasarruf defterlerinde ve yastık altlarında uyuyor. Daha da büyük mali meblağlar, tam 0,5 milyar avro emlak piyasasına yatırıldı, bu kadar büyük meblağları düşünebilir miydiniz? İstatistiksel olarak, alım satımlar veya gayrimenkul işlemleri yoluyla yılda çok büyük sermaye kazançları aktarılmaktadır, ekstrapolasyon 6.833.559.389,09 Euro’ya ulaşmaktadır, aynı dönemde Troisdorf’ta yeni konut inşaatına 2,9 milyar Euro taşınmıştır, şu anda modernizasyona yılda tam 3,4 milyar Euro yatırım yapılmaktadır. Gayrimenkul sektörü toplamda takvim yılı başına 13,1 milyar avroluk etkileyici bir transfer gerçekleştirmektedir.

Emlak sahibi

Gayrimenkul sahibi olmak hayatı çok daha kolaylaştırıyor ve 8-80 yaş arası ev ve daire sahiplerini görüyoruz. İki değere bakalım. Empirica’nın Almanya genelindeki istatistiklerine göre, 0 ila 10 yaş arasındaki 3.138 çocuk gayrimenkulde yaşıyor. Yıllar geçtikçe, küçük çocukların reşit olma yaşına ulaşması ve en azından bazı ebeveynlerin kendi profesyonel kariyerlerine giderek daha fazla dahil olmaları nedeniyle bu sayı biraz artıyor. 11-21 yaş arasındaki gençlerin 3.886’sı sevgili ebeveynlerine ait mülklerde yaşamaktadır. Önemli ölçüde daha azı 21-30 yaş grubunda, genellikle seyahat ediyorlar ve tüm Avrupa’da zorluklar arıyorlar, bu yaş grubunda sadece 850 kişi kirasız yaşıyor. Troisdorfluların yaşı ilerledikçe kendi mülklerinde yaşayanların sayısı da artmaktadır: 31-40 yaş grubunda 3.221, 41-50 yaş grubunda 5.571, 51-60 yaş grubunda ise 5.101 Troisdorflu mülk sahibidir. 61-70 yaş arasındaki yaşlıların sayısı hala 3.897. Hayatlarının bir sonraki bölümünü genellikle kendi inşa ettikleri evlerinde geçiren yaşlıların sayısı ise 2.414.

Troisdorf’un emlak piyasasındaki değişimi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 28.981
Kat Mülkiyeti 4.589
Kiralık Daire 36.122
Ortak daire 4.917

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev Sahibi / Yaş Miktar
0-10 3.138
11-21 3.886
21-30 850
31-40 3.221
41-50 5.571
51-60 5.101
61-70 3.897
71-80 2.414

empirica / LBS Research (veri kaynağı)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Farklar
1 30.593 32.831 2.238
2 25.369 26.862 1.492
3 8.954 7.462 -1.492
4 6.715 5.969 -746
5’ten fazla 2.238 2.164 -75

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Troisdorf

Hanehalkları bugün 2035 Değişim
1 39.546 41.785 2.238
2 21.639 20.892 -746
3 6.715 5.969 -746
4 4.477 4.402 -75
5+ 1.492 1.343 -149

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi