Emlakçı mı aranıyor? Dorsten ve çevresinde ev satmak

Mülküm için daha da yüksek bir satış fiyatı elde etmek için doğru planlamadan baskıya hazır bir satış broşürüne kadar hangi ipuçlarını ve püf noktalarını kullanabilirim? Dorsten’deki emlakçı tavsiyeleri ile evinizi şimdi satın: Her gün birçok e-posta alıyoruz ve görüntüleme randevularındaki görüşmelerde birçok soruyla karşılaşıyoruz, toplanmış ve sıralanmış mülkünüzü satmakla ilgili en önemli soruları burada görebilirsiniz.

Kendi mülkünüzün (daire veya ev) değerlemesi için önce emlakçınızla anlaşın

Dorsten için gayrimenkul değerleme, birinci adım en yüksek fiyatı elde etmek anlamına gelir, Dorsten’deki emlak piyasası araştırma fiyatlarında gerekli tüm bilgi birikimine sahip olun, kendinize çok değerli zaman kazandırmak istiyorsanız, bize bir e-posta yazın. Gayrimenkul değerlemesi için, Dorsten’deki bölgenizde emlak piyasasında gerekli tüm bilgi birikimini iyi biliyorsanız ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, emlak uzmanlarımızla bir mail ile iletişime geçin.

Sonra, ters çevir: Mimarın eski planları ve kat planları. Bir ev satıcısı olarak, sertifikalar ve uzman görüşleri de dahil olmak üzere bazıları çok ilgili olan çok çeşitli belgelere ihtiyacınız vardır. Profesyonel fotoğraflar evinizin veya dairenizin satış fiyatını artırır. Bu önemlidir, böylece tüm alıcılarınız çok daha kapsamlı bir izlenim edinebilir, bu da zamandan tasarruf sağlar ve değeri artırır Grafikler her koşulda yüksek çözünürlüklü olmalı, aynı zamanda Dorsten’deki mülkünüzü veya kat mülkiyetinizi her zaman uygun perspektiflerden göstermelidir.

Hausverkauf mit Makler

Dorsten’deki mülkünüz veya daireniz için Euro cinsinden tutar

Kültürel alanlara yakınlık, evin tipi, mülkün konumu gibi çeşitli etkileyici faktörler, bir evin fiyatının uzun vadeli değerlendirilmesinde doğrudan rol oynar, bir zamanlar eviniz için ne kadar ödediğiniz sayılmaz. Mevcut piyasadaki arz ve talep, potansiyel bir alıcının yatırım yapmak isteyeceği muhtemel fiyatı belirleyecektir. Bu gerçeği aklınızda tutmalısınız. Her zaman olduğu gibi, mülk için talep ve arzın çoğunluğu istenen satış fiyatına hakimdir Tüm literatüre rağmen, evin değeri hakkında gerçekten emin değil misiniz? Tabii ki normal insanlar için mülk değerini tam olarak belirlemek zorlaşır. O halde, emlak uzmanlarımızın hızlı tahmini tavsiyedir.

Potansiyel ilgili taraflar için tanıtımın hazırlanması

Bir ilanı okurken zaten hissedebileceğiniz satın alma ilgisi, bu nedenle çekici bir ilan (çevrimiçi veya gazete) için harcadığınız zaman sizin için karşılığını verir, kendinizi en iyi garantili mal sahibi olarak bilirsiniz. Bu nedenle, her zaman farklı ekstraların reklamda göründüğünden emin olun. Örneğin, sıcak bir kış bahçesi, araba ve havuz için büyük bir garaj vb… Serginiz hazır mı? En iyi başarı şansı, iyi ziyaret edilen emlak portalları ve aynı zamanda Dorsten’deki yerel günlük gazete tarafından sağlanır. O zaman bekleyip mülkünüzün ifşaatınızın gözlemcileri tarafından iyi karşılanıp karşılanmadığını görme zamanı.

Eigenheim in Dorsten

Satış planınızdaki bir sonraki zorluk olarak bir emlak uzmanı gibi satış yapın: Mülk taleplerini ve genel aramaları yönetin. Mülkünüzün ifşa edilmesine yönelik ilk tepkiler gelmeye başladı. Emlakçı çeşitli soruları alır, yalnızca sorular ortaya çıktığında iletişime geçer.

Sırada şu var: Görüşmeler için randevuları koordine etmek ve ayarlamak… Şimdi her şey daha da heyecanlı hale geliyor. Atanan emlakçı, mülkünüzün konumu ve türüyle ilgilenen potansiyel alıcılarla düzenli olarak görüntüleme randevuları düzenler, her randevuyu o alır, elbette mülk sahibi olarak siz de randevuda olabilirsiniz. Yaklaşan görüntüleme randevusunda yepyeni bir araba gibi bakımlı bir izlenim bıraktığınızdan emin olun.

Varlık kontrolü: Evle ilgilenen kişinin kredibilitesini kontrol edin

Evinizi satarken herhangi bir ödeme temerrüdü yaşamamanızı sağlamak için, potansiyel alıcının kredibilitesi görüşmeden hemen sonra kontrol edilir.

Dorsten’deki emlak profesyonelleri gibi davranmak, şimdi her şey hakkında: Noter onaylı satın alma sözleşmesi ve noter karşı imzası Daha sonraki süreçte, komisyoncunuz evin bir sonraki sahibi ile evin satışı için kapanış müzakerelerine öncülük eder, ayrıca satın alma sözleşmesinin hala tartışılması gereken tüm ayrıntılarını düzenler. Atanan noter ile birlikte emlakçınız noter onaylı sözleşmeyi hazırlar. Ve tabii ki sertifika için notere gitmeniz gerekiyor. Onun ofisinde, siz ve alıcı artık tamamlanmış olan satın alma sözleşmesini imzalıyorsunuz. Tebrikler, sizin ve alıcının imzasıyla eviniz resmi olarak satıldı.

Ardından, tapu siciline (veya öncelikli devir bildirimine) tamamlanan girişten sonra, mülkünüzün önceden müzakere edilen satın alma fiyatı banka havalesi ile ödenebilir.

Noter şimdi tapu siciline gerekli girişi yapacaktır, bu amaçla noter öncelikli bir devir bildirimi girecektir, gizli çoklu satışları önler, noter yeni sahibini kararlaştırılan satın alma fiyatını size ödeyebileceği anda bilgilendirecektir, unutmayın, noter tarafından serbest bırakıldıktan sonra ödeme makbuzu için kendi hesap bakiyenizi kontrol etmelisiniz.

letzter Termin beim Notar

Şimdi de şu: Talep ettiğiniz noter ve emlakçı masraflarının ödenmesi. Dorsten’deki mülkünüz kârlı bir şekilde satıldı, şimdi noter ve emlakçı için ödenmesi gereken tutar hala ödenmedi. Ödeme noter randevusundan hemen sonra gönderilmelidir.

Mülk satıldı: Gayrimenkul devir vergisinin taşıyıcıya aktarılması

. Satın alma ve satış arasında 10 yıldan az bir süre varsa, sermaye kazancı üzerinden vergi ödemeniz gerekecek, kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti de eklenecektir. Bununla birlikte, istisnalar da vardır; örneğin, mal sahibi olarak mülkünüzde veya dairenizde 3 yıldan fazla bir süredir fiilen yaşadıysanız ve hiç kiraya vermediyseniz, ancak evinizde üç yıldan fazla bir süredir yaşadığınızı ve kiraya vermediğinizi kanıtlayabilirseniz, sermaye kazancı vergisinden muaf tutulacaksınız.

Dorsten’de kentsel gelişim ve gayrimenkul mülkiyeti

Ev, arsa ve Dorsten’deki daireler için mevcut satın alma fiyatından Bölgesel kalkınmaya kadar tahminler. Bugün Dorsten’de 171,2 km²’lik bir alanda binlerce kişi yaşamaktadır. Kilometre kare başına yaklaşık 439 kişi yaşamaktadır, bu nedenle yaşam alanı doğal olarak aranan bir metadır.

Gayrimenkul durumu ve yeni inşaat – Dorsten’de insanlar ortalama nerede yaşıyor?

Federal İstatistik Dairesi’nin son istatistiklerinde de görülebileceği gibi, 29.206 kişi kendi evi, teraslı ev veya çok aileli ev gibi neyse ki kendilerine ait olan evlerde yaşamaktadır, ancak 4.625 kişi ve 36.402 kiracı da apartman dairelerinde yaşamaktadır. LBS Araştırma çalışmasının hesaplamasına göre, toplam mülk sayısında 44.366 evli kişi ve 30.830 bekar kişi yaşıyor olmalıdır. Eski kahverengi alanlardaki yeni inşaatların birikmesi. Mevcut konut ihtiyacı büyüktür, çalışmalar 27.344 birim varsaymaktadır, 22.787’nin sadece üçte biri, hesaplamaların sadece yaklaşık %17’si 31.901 yeni konut birimine gelmektedir, şu anda istatistiksel hesaplamaya göre sadece 211 yeni konut birimi inşa edilmektedir. Şu anda yatırım tutarı 2.913.594.346,67 Avro’dur.

Dorsten’in mahallesi çok şey sunuyor

Dorsten’de çoğu insan günün sonunda yaşadıkları yerden memnun. Tüm mülk sahipleri arasında, sadece 13.212 memnuniyetsize karşı, bu iyi dostane mahalle ve konumu seven 61.984 memnun insan var, tam 48.772 daha fazla, ayrıca Dorsten’deki kiracılar arasında 55.284 mutlu insanla iyi hissi hissedebilirsiniz. Dorstenlilerin çoğunun bir apartman dairesinde değil müstakil bir evde yaşadığını biliyor muydunuz? 39.377 Dorstenli müstakil bir evde yaşıyor, 23.366’sı en az iki kiracısı olan evlerde yaşıyor, 11.662’si iki kişilik evlerde yaşıyor.

Bölgesel büyüme: yaş yapısına göre nüfus

İstatistiksel olarak, Dorsten’de bir yaşın altında 594 bebek gibi çok sayıda genç sakinin yanı sıra 65 yaş ve üzeri 13.167 kişi gibi bölgesel satın alma gücü açısından önemli olan daha yüksek yaşta sakinler de bulunmaktadır. Büyüme eğilimleri öngörülen nüfus gelişiminde de görülebilir: Eğilim devam ediyor, çünkü anketlere göre dört yıl içinde yaklaşık 77.681 kişi yaşam alanına ihtiyaç duyacak, şimdi Dorsten’de önümüzdeki 15 yıl içinde nüfustaki mevcut beklentilere odaklanıyoruz.

Alım ve satım: Gayrimenkul ve finansman

Tasarruf hesaplarında ve yastık altında kalıcı olarak kullanılabilir varlıklarda inanılmaz 0,5 milyar avro, hatta çok daha yüksek meblağlar, yaklaşık 522.543.840 avro gayrimenkul piyasasına bağlanmıştır. İstatistiksel olarak, her 12 ayda bir alım-satım veya işlem yoluyla 6,9 milyar avroya varan yüksek miktarlar transfer edilirken, aynı dönemde yeni konutların inşası için 2,9 milyar avro taşındı ve Dorsten’de her 12 ayda bir mülklerin modernizasyonu için 3.443.338.773,33 avroya varan yatırım yapıldı. Dorsten’deki ev ve konut piyasası toplamda her yıl 13,2 milyar avroluk etkileyici bir transfer gerçekleştiriyor.

Özel mülkiyete ait konutların yaşa göre dağılımı şu şekildedir

Dorsten’de mülkte kaç kişi yaşıyor? Birkaç örneğe hızlıca göz atalım: empirica’ya göre, 10 yaşına kadar olan 3.163 küçük çocuk artık ebeveynlerinin sahip olduğu evlerde veya dairelerde yaşıyor, yıllar geçtikçe bu sayı biraz daha artıyor. Yeni yürümeye başlayan çocuk evresi ve ebeveynlerden en az birinin çalışıyor olması nedeniyle, 11-21 yaş grubunda 3.916 kişi ebeveynlerine ait mülklerde yaşamaktadır. 21-30 yaş grubunda ise bu sayı kesinlikle daha azdır; sadece 857 kişi kendi evinde yaşamaktadır. Yaşımız ilerledikçe kendi evimizde veya apartman dairemizde yaşama olasılığımız da artıyor. Böylece, 31-40 yaş grubunda yine 3.246, 41-50 yaş grubunda ise 5.614 mutlu mülk sahibi bulunmaktadır. 51-60 yaş grubunda ise 5.140 Dorstenli mülk sahibidir. 61-70 yaş arasında 3.927 kişi bulunmaktadır, daha fazlası da satış yapmaktadır ve böylece toplam 75.196 sakin arasında 2.433 kişi bulunmaktadır.

Kentsel gelişim: Birinci sınıf bir konumda gayrimenkul veya konut

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev 29.206
Kat Mülkiyeti 4.625
Kiralık Daire 36.402
Ortak daire 4.955

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Dorsten / Alter’de ev sahipliği Miktar
0-10 3.163
11-21 3.916
21-30 857
31-40 3.246
41-50 5.614
51-60 5.140
61-70 3.927
71-80 2.433

İstatistik: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 30.830 33.086 2.256
2 25.567 27.071 1.504
3 9.024 7.520 -1.504
4 6.768 6.016 -752
5+ 2.256 2.181 -75

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Dorsten

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Farklar
1 39.854 42.110 2.256
2 21.807 21.055 -752
3 6.768 6.016 -752
4 4.512 4.437 -75
5+ 1.504 1.354 -150

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi