Ciddi bir ev satmak: Herford için emlakçınız

Özel satış mı yoksa deneyimli bir emlakçı ile daha mı iyi? Herford’da mümkün olan en iyi ev satışı: Dergimizde temel sorularımızı ve şu anda göz önünde bulundurmanız gereken tüm önemli konuları bulacaksınız.

Kendi evinizin ve güzel apartman dairenizin karlı gayrimenkul değerlemesi: Emlakçınızla ilk randevu

İster pastoral bir kır evi, ister banliyöde modern bir villa, ister tek yatak odalı bir kat mülkiyeti veya rahat bir apartman binası satıyor olun, süreçte nasıl akıllıca ilerleyeceğinizi ve kapanıştan sonra mülkünüz için en iyi fiyatı nasıl alacağınızı bilmeniz gerekir. Burada blogumuzda belirtilen gayrimenkul satışı konusunda gerekli bilgileri edinin ve tüm stresle ilgilenmiyorsanız, bizimle iletişime geçin. Gerçekçi mülk değerlemesi söz konusu olduğunda, burada belirtilen mülk satışlarındaki ön koşul bilgisi, fiyatların araştırılması ve hesaplamalarda size yardımcı olacaktır. Zaman kaybetmek istemiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Yapılacaklar listeniz şu madde ile devam ediyor: Kat planı ve mimarın eski planları. Satış ve değerleme için önemlidir. Mülkünüzün satıcısı olarak çok sayıda ilgili belgeye ihtiyacınız vardır. Bunlar arasında örneğin enerji performans belgesi ve evin kat planı yer almaktadır. Mülkünüzü iyi fotoğraflarla sergide gösterin. Potansiyel alıcıların ilanda kendilerini çok daha iyi hissedebilmeleri için işlenmiş resimler, mülkü avantajlı bir ışık altında göstermeli ve yüksek çözünürlük kalitesine sahip olmalıdır.

Hausverkauf

Avro cinsinden fiyat sabitlenmelidir

Büyüklük, komşuluk, satın alma fiyatının hesaplanmasında belirleyici bir rol oynar. Kişisel geçmişinizde bir zamanlar evinize ne kadar yatırım yaptığınız hesaba katılmaz. Her zaman olduğu gibi, konut arz ve talebi satış fiyatını belirler, mevcut emlak piyasasındaki arz ve talep, potansiyel alıcının yatırım yapmaya istekli olacağı olası fiyatı düzenler. Bu kuralı dikkate almalısınız ki yerine getirilemeyecek istekleriniz olmasın Daha yakından baktığınızda evin değerinden emin değil misiniz? Özel şahıslar için gerçek değeri ciddi bir şekilde değerlendirmenin karmaşık olduğu açıktır.

Emlakçıdan bir mülk için teklifinizi geliştirin

İlanı okuyanın mülkle ilgilenip ilgilenmediği, mülk açıklamasını okurken doğrudan bilinir, bu nedenle satışta gerçekten iyi bir tanıtım için zaman ayırmaya değer. Ek olarak: Ev sahibi olarak gerekli tüm ayrıntıları biliyorsunuz. Bahçe, yüzme havuzu, garaj veya otopark gibi tüm ekstraların emlak tanıtımında yer aldığından emin olun. En iyi satış alanı şu anda Immonet gibi ev ve daire portalları ve aynı zamanda Herford’daki eski güzel yerel günlük gazete tarafından sağlanmaktadır. Sonra da sabırsızlıkla oturup ilk talebi beklemek gerekiyor.

Listenizde sırada şu konu var: İlgilenen kişilerden gelen talepleri yönetmek. Zaten birkaç gün içinde ilk tepkiler çok yakında gelecektir, arabuluculuk için bir aracı tuttuysanız, tüm soruları alacak ve yalnızca daha fazla soru varsa size geri dönecektir.

Potansiyel ilgili taraflarınızla görüşmek için randevular

Heyecan her geçen gün artıyor. Mülkün hızlı ve başarılı bir şekilde satılması için emlakçı, evinizin türü ve konumuyla ilgilenen potansiyel alıcılarla Herford’da ev incelemesi için her gün yeni randevular düzenler. Emlakçı her randevuyu bağımsız olarak alır, dilerseniz randevuda siz de bulunabilirsiniz, görüntüleme randevusunda her zaman yeni bir araba gibi temiz bir izlenim bıraktığınızdan emin olun.

Bir sonraki adım şunları içerir: Satın alma sözleşmesinden önce bile: Muhtemel alıcının satın alma gücünü kontrol ederek satışın sonuçlanmasını güvence altına almak. Mülkünüzü satmak istiyorsanız, yeni sahibinin ödeme gücünü hemen kontrol edecek deneyimli bir emlakçı ile işe başlayın.

Noter ziyareti ve satın alma sözleşmesinin tamamlanması

Emlakçınız daha sonra evin satışıyla ilgili son görüşmeleri yapacak ve müteakip satın alma sözleşmesinin ayrıntılarını tartışacak, ardından noterle işbirliği içinde noter tasdikli bir satın alma sözleşmesi taslağı hazırlayacak ve noter tasdiki için notere gelmeniz gerekecektir. Siz ve alıcı sözleşmeyi noterde imzalarsınız. Tebrikler, çünkü bununla ev gerçekten noter tasdikli ve satılmış oluyor.

Bir sonraki adım: tapu siciline kaydedildikten sonra önceden kararlaştırılan satın alma bedelinin ödenmesi (veya öncelikli devir bildirimi). Noteriniz daha sonra tapu siciline girişi girecek ve aynı zamanda öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılan belge, çeşitli ilgili taraflara çoklu satış risklerinin mümkün olan en büyük şekilde hariç tutulmasına örnek teşkil edecektir, alıcı sözleşmeye dayalı satın alma fiyatını size aktarabildiğinde, noteriniz onu bilgilendirecektir, lütfen ödemenin hesabınıza yatırılıp yatırılmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Notar

Şimdi arkanı dön: Noter randevusunun ve komisyoncunun faturasının ödenmesi Emlak komisyoncunuzun ve noterinizin masraflarının, noterinizle satın alma sözleşmesinin imzalanmasından hemen sonra ödenmesi talimatını verin.

Herford(Kuzey Ren-Vestfalya) 66.514 kişilik bir nüfusa sahiptir ve bu nedenle potansiyel bir ev alıcısıdır. Sırada yapılacaklar listesi var: Hesaplanan emlak devir vergisinin devri…. Satış ile geçmişteki satın alma arasında 10 yıldan az bir süre varsa, sermaye kazancı vergisini transfer etmeniz gerekebilir. Dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi eklenebilir. Bununla birlikte, istisnalar da vardır. Örneğin, bir mülk sahibi olarak evinizde 3 yıldan fazla bir süredir kendiniz yaşıyorsanız ve hiç kiraya vermediyseniz.

Bölgesel inovasyon ve gayrimenkul mülkiyeti

Finansman ve emlak piyasasından özel ev sahipliğine kadar. Herford’un şehir merkezi ve çevresi şu anda 79,16 KM²’lik bir alanda kuzeyden güneye 66.514 vatandaşa ev sahipliği yapmaktadır. Herford, Kuzey Ren-Vestfalya’nın başkenti Herford’dan çok da uzak olmayan, en çok ziyaret edilen yerel şehirlerden biridir. İstatistiklere göre kilometrekareye 840 kişi düşmektedir, bu da özellikle düşük gelirli kişiler için uygun fiyatlı konutları aranan bir meta haline getirmektedir.

Mevcut konut piyasası ve yeni inşaat talebi: Yeni istatistikler

Federal İstatistik Dairesi’nin araştırmasına göre, 25.834 kişi kendi evinde, 4.091 kişi apartman dairesinde, 32.199 kişi ise kiralık evde yaşamaktadır. 39.243 kişi evli, 27.271 kişi ise bekardır. Bu da yeni inşaatlarda harekete geçilmesi gerekliliğinin bir başka nedenidir.

2020 yılına kadar, Herford’un çalışmalarının %50’si yeni birimler öngörüyor, o zamana kadar 20.156’nın sadece üçte biri, önümüzdeki birkaç yıl içinde tamamlanan 28.218 daireye sadece yaklaşık %17’si geliyor, hesaplamaya göre gerçekten kaç tane inşa edilecek? Şu anda, 2.577.195.786,67 avroluk bir hacimle sadece 186 konut birimi oluşturulmaktadır.

48.901 mutlu kiracı

Aynı zamanda, Herford’daki insanlar genel olarak konut durumundan memnunlarSadece bu mükemmel dostane mahalle ve konumu seven 54.827 ev ve daire sahibi gibi, diğer yandan sadece 11.687 kişi memnun değil ve 48.901 kişi ile kiracılar arasında da çok fazla memnuniyet var. Herford sakinlerinin büyük çoğunluğu apartman dairelerinde değil, tek ailelik evlerde yaşamaktadır; toplamda 34.831 Herford sakini bulunmaktadır ve bu sayı, sırasıyla 20.668 ve 10.315 kişinin iki ailelik evlerde yaşadığı apartman dairelerinden açıkça daha fazladır.

Herford nasıl gelişiyor: Bugün ve yarın

Herford, 6-14 yaş arası 4.377 genç gibi bazı genç sakinlerin yanı sıra 65 yaş üstü 11.647 kişi gibi birçok yaşlı vatandaşa da sahiptir. Trend değişmeden devam ediyor, 2022’de burada yaklaşık 68.712 kişi yaşıyor olacak, şimdi 2035 tahminlerine daha yakından bakın.

Kumbaralarda 0,4 milyar avroya dokunulmadı

Alman Bundesbank’ın istatistiksel hesaplama temellerine göre, mevcut finansal kaynaklar gerçekten çok yüksek, bugün hesaplarda 405.614.465 Avroluk inanılmaz bir nakit varlık uyuyor. Daha da yüksek mali kaynaklar, çünkü tamamen matematiksel olarak 462.211.833 Avro gayrimenkule yatırılmıştır. İstatistiksel olarak, her 12 ayda bir, daha doğrusu 6.091.553.677,58 avro gibi son derece yüksek meblağlar işlemlerle aktarılmaktadır; yeni konut inşaatında 2.577.195.786,67 avroya kadar paralel harcama yapılmakta ve burada her on iki ayda bir modernizasyon için 3.045.776.838,79 avroya kadar harcama yapılmaktadır. Gayrimenkul sektörü bir takvim yılı içerisinde toplam 11.714.526.303,03 Avro tutarında şaşırtıcı bir transfer gerçekleştirmiştir.

Herford’da yaşa göre özel ev ve daire sahipleri

Daire ve ev sahipleri yaş yapılarına göre nasıl dağılıyor, kimler kira ödemek zorunda kalmadan yaşıyor? İki kişilik bir örneğe hızlıca göz atalım: empirica tarafından yapılan bir ankete göre, 0 ila 10 yaş arasındaki 2.798 küçük çocuk ebeveynlerinin sahip olduğu mülklerde yaşıyor, o zaman zaten biraz daha fazlası var, çünkü muhtemelen ebeveynler endişeli yürümeye başlayan çocuk yıllarını geride bıraktılar ve kariyerlerine daha fazla dahil oldular. 11-21 yaş arası gençlerin 3.464’ü kendi evlerinde yaşarken, 21-30 yaş arası gençlerin sayısı çok daha düşüktür; bu gençler seyahat etmekte ve genellikle Avrupa’nın her yerinde zorluklar aramaktadır; sadece 758’i kendi evinde yaşamaktadır. Yaş ilerledikçe kendi evimizde yaşama ihtimalimiz de artıyor. 31 ila 40 yaş arası nüfusun 2.871’i ve biraz daha fazlası, 41 ila 50 yaş arası nüfusun ise 4.966’sı kendi evinde yaşamaktadır. 51 ila 60 yaş arası nüfusun 4.547’si, 61 ila 70 yaş arası nüfusun ise 3.473’ü kendi evinde yaşamaktadır. Herford’da yaşayan toplam nüfusun 2.152’si gibi çok az sayıda yaşlı vatandaş emekliliklerini kendi evlerinde geçirmektedir.

Herford’un emlak piyasasındaki demografik gelişimi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Kendi evimiz 25.834
Kat Mülkiyeti 4.091
Kiralık 32.199
Ortak daire 4.383

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev Sahibi / Yaş Miktar
0-10 2.798
11-21 3.464
21-30 758
31-40 2.871
41-50 4.966
51-60 4.547
61-70 3.473
71-80 2.152

İstatistiksel kaynak: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Değişim
1 27.271 29.266 1.995
2 22.615 23.945 1.330
3 7.982 6.651 -1.330
4 5.986 5.321 -665
5’in üzerinde 1.995 1.929 -67

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Herford

Hanehalkları bugün 2035 Büyüme
1 35.252 37.248 1.995
2 19.289 18.624 -665
3 5.986 5.321 -665
4 3.991 3.924 -67
5’in üzerinde 1.330 1.197 -133

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi