Ciddi bir ev satmak: Gladbeck satışı için emlakçınız

Özel satış mı yoksa deneyimli bir emlakçı ile daha mı iyi? Gladbeck’te mümkün olan en iyi ev satışı: Portalımızda, günümüzün ev piyasası koşullarında kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken en yakıcı soruları ve tüm önemli konuları bulacaksınız.

Kat mülkiyeti ve ev değerlemesi: Emlakçınızla ilk randevunuz

110 veya 250 m²’lik çatı katı, aile için rahat bir teraslı ev, ısı depolayan enerji tasarruflu bir ev veya pastoral bir kır evi satmak isteyip istemediğiniz önemli değil: bugün edindiğiniz bilgilerle kendinizi, nasıl ilerleyeceğinizi ve optimum fiyatı nasıl elde edeceğinizi hazırlayın, burada topluluğumuzda belirtilen fiyatları araştıran gayrimenkul satışında önceden varsayılan know-how’ı edinin. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçin, burada belirtilen gayrimenkul satışına ilişkin tüm varsayılan bilgi birikimi ve elbette daha fazla varsayılan bilgi birikimi, değer değerlendirmesinde size yardımcı olacaktır. Ancak tüm bu zahmete girmek istemiyorsanız, bizimle iletişime geçin.

Yeni göreviniz: evinizin satışı için belgeleri hazırlamak. Kat planı ve mimardan alınan eski planlar. Mülkünüzün satıcısı olarak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere az ya da çok ilgili çeşitli belgelere ihtiyacınız olacaktır: Vergi değerlendirmesinin yanı sıra teklifler. Güzel fotoğraflar evinizin satış değerini artırır. Bu, ilk potansiyel alıcıların, fazla çaba sarf etmeden ev hakkında çok daha gerçekçi bir izlenim edinebilmeleri için önemlidir. Grafikler her zaman iyi kalitede olmalı, aynı zamanda evinizi veya villanızı olumlu bir ışık altında göstermelidir. Çünkü satmak istiyorsun.

Haus verkaufen mit Makler in Gladbeck

Bir sonraki adım: Mülk teşhirinin fiyatını hesaplayın.yaş, kusurlar, evin türü, mülkün konumu, her ayrıntı değerin hesaplanmasında rol oynar, belirleyici olan, bir süre önce Gladbeck’teki ev için kendinizin ne kadar yatırım yaptığınız değildir. Günümüz piyasasındaki konut arz ve talebi, alıcının yatırım yapacağı beklenen satış fiyatını belirlemektedir. Ütopik fikirlerin söz konusu olmaması için bu gerçeği göz önünde bulundurmalısınız. Mevcut konut piyasasındaki talep ve arz, potansiyel bir alıcının ödemeye istekli olduğu satın alma fiyatını belirler Daha yoğun düşündüğünüzde mülkün tam değeri konusunda %100 emin değil misiniz? Deneyimsiz kişiler için, mülkün değerini doğru bir şekilde adlandırmak gerçekten karmaşık hale gelir.

Şimdi kendi arama davranışınızı düşünün, çünkü açıklamayı okumak zaten iyi niyetin uyandırılıp uyandırılmayacağına karar verir. Çok güzel bir teşhir için zaman harcamanın karşılığını alıyorsunuz ve ev sahibi olarak evin içini dışını biliyorsunuz. Tüm önemli özelliklerin dikkate alındığından emin olun. Örneğin, mülkün özel nitelikleri, garaj veya sundurma, yüzme havuzu veya rahat kış bahçesi vb. Daha sonra mülkünüz, sık ziyaret edilen bir emlak ve daire portalında ve Gladbeck’teki bölgesel gazetede bir ilanla potansiyel ilgili taraflara sunulmalıdır. Ve sonra sabırla beklemek ve ilk soruşturma için çay içmek zorundasınız. Eviniz bu haberin okuyucularına hitap ediyor mu?

Haus verkaufen in Gladbeck

Gayrimenkul profesyonelleri gibi satış yapmak, gayrimenkul satmak için strateji planınızdaki bir sonraki şey: potansiyel alıcılardan gelen talepleri yönetmek. Fuarınızı sunduğunuzda, iletişim kurmak genellikle hiç zaman almaz ve ilk talepleri zaten almış olursunuz. Sorumlu emlak danışmanınız tüm talepleri günlük olarak alır ve yalnızca potansiyel alıcılardan gelen herhangi bir soru olduğunda sizinle iletişime geçer.

Listede bir sonraki sırada: Şimdi heyecan verici, emlakçınız artık Gladbeck’te görüntüleme için her sabah randevu alıyor. Düzenlenen görüşmeleri tek başına devralır. Birçoğu emlakçınıza tamamen güvenir, ancak mal sahipleri hala mevcut olabilir. Tesisinizin misafirler üzerinde bakımlı bir izlenim bıraktığından emin olun. Çünkü göz seninle birlikte yer.

Bir sonraki zorluk: Potansiyel alıcının satın alma gücünü kontrol etmek… O zaman potansiyel bir alıcı saldırmak ve satın almak mı istiyor? Emlakçı ondan bilgi alır ve alıcının evi karşılayıp karşılayamayacağını doğrular. Bu şekilde daha sonra potansiyel alıcıyla herhangi bir ödeme sorunu yaşamazsınız.

Noter ataması ve resmi satın alma sözleşmesinin kesinleştirilmesi

Hemen ardından gelen satın alma sözleşmesinin son detayları, gerekli tüm ön görüşmeler de dahil olmak üzere, güvenilir emlakçı tarafından yapılır ve daha sonra görevlendirilen noter ofisi ile birlikte noter tasdikli sözleşmeyi hazırlar. Mülk satışının noter tasdiki için, yasaların öngördüğü bir notere gelmeniz gerekir, ne olursa olsun, merkezi bir konuma sahip mülk kullanılmamış olsun, hedef düşündüğünüzden daha yakındırEvin her iki tarafı da satın alma sözleşmesini imzalar, imzalarla artık sattığınız mülkünüzü noter tasdikli olarak sattınız, tebrikler.

Bir sonraki zorluk: Tapu siciline girişten sonra (ayrıca öncelikli devir bildirimi), mülkünüzün fiyatı banka havalesi ile aktarılacaktır.noter şimdi tapu siciline girişi organize edecek, ayrıca öncelikli devir bildirimi de girilecek, daha sık bir satışı imkansız hale getirme amacına sahiptir, yeni mal sahibi kararlaştırılan satın alma bedelini bankanıza ödeyebilir, noter sizinle iletişime geçecektir, ardından ödeme makbuzu için hesap bakiyenizi kontrol etmelisiniz.

Aracılık ve noter randevu faturasının ödenmesi

Satıcı olarak, satın alma sözleşmeniz her iki tarafça imzalandıktan sonra noterinizin ve emlakçınızın özel çalışması için ödeme yaparsınız. Bunların her biri için tek bir fatura alacaksınız.

Bitti! Hesaplanan arazi devir vergisini ödeyin

. Eğer ikisi arasında 10 yıldan az bir süre varsa, sermaye kazancı üzerinden vergi ödemeniz gerekecektir. Buna ek olarak, kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti ödemeniz gerekebilir. Elbette, örneğin ev sahibi orada 3 yıldan fazla yaşadıysa istisnalar vardır]36 ay ev sahibi tarafından işgal edildi, ancak evde üç yıldan fazla bir süre kendiniz yaşadıysanız ve hiç kiraya vermediyseniz, sermaye kazancı vergisi ödemek zorunda değilsiniz.

Demografi, konut piyasası ve emlak

Gayrimenkul hakkında gerçekler ve rakamlar 55.531’e kadar yeni inşaat istatistiksel olarak burada yaşamayı sevmelidir. Şu anda 0,08 milyon kişi 35,97 kilometrekarelik bir alanda yaşamakta ve çalışmaktadır. Km² başına düşen 2100 kişi ile yaşam alanı doğal olarak aranan bir metadır ve Gladbeck, Alman nüfusunun toplam %0,09’una ev sahipliği yapmaktadır.

Konut piyasası ve yeni binalara olan talep: gelişim ve çalışmalar

Peki Gladbeck’te insanlar nasıl yaşıyor? Federal İstatistik Dairesi’nin son hesaplamasına göre, 29.337 kişi ev veya apartman mülkiyeti, 4.645 kişi kat mülkiyeti ve 36.565 kiracı, LBS Research’e göre, 44.564 kişi evlilik, 30.968 bekar kişi yerel konut birimlerinde yaşamak zorunda kalacaktı. Sadece Gladbeck’te değil, şehir nüfusu için yeni dairelerin yanı sıra konutlara olan talep de buna bağlı olarak artmıştır. Mevcut anketler yeni konut birimlerinin inşası için maliyetleri ne kadar yüksek görüyor? 2020 yılına kadar mevcut hesaplamaların %50’si 27.466 yeni konut varsaymaktadır, sonuçta mevcut 22.888’in %33’ü, sadece %17’si gelecek yıllarda 32.044 yeni inşa edilmiş konuta ulaşmaktadır, şu anda istatistiksel olarak Gladbeck’te sadece 211 konut birimi oluşturulacaktır. Bu nedenle Gladbeck 2.926.613.226,67 Avro yatırım yapıyor.

Kiracıların 55.531’i evlerinde ve kiraladıkları dairede kendilerini rahat hissetmektedir

Gladbeck’te vatandaşlar genel olarak yaşadıkları yerden son derece memnundur; mülk sahiplerinden 62.261 kişi bu iyi dostane mahalle ve konumu beğenirken, konut durumundan daha az memnun olanlar sadece 13.271 kişidir. Ancak Gladbeck’teki kiracılarda da, şu anda memnun olmayan 20.001 kişiye kıyasla burada yaşamaktan memnun olan 55.531 kişi ile olumlu bir duygu yaşanmaktadır. Apartman dairelerinde değil, müstakil evlerde yaşayanların sayısı kümülatif olarak 39.553 Gladbeckli, 23.471 çok aileli evlerde veya 11.714 kişi iki aileli evlerde yaşamaktadır.

Kentsel gelişim: yaş yapısına göre sakinler

Gladbeck, 21-23 yaş arası 2.780 genç yetişkin gibi çok sayıda genç nüfusa ve aynı zamanda 50-64 yaş arası 3.988 kişi gibi çok sayıda yaşlı vatandaşa sahiptir, ancak önümüzdeki birkaç yıl ne getirecek? Gladbeck düzenli olarak artmaktadır, dört yıldan biraz daha uzun bir süre önce 74.898 kişi olan nüfus sayısı, hesaplanan 634 kişi ile şu anda istatistiksel olarak 76.164’e yükselmiştir, eğilim değişmeden devam etmektedir, çünkü zaten birkaç yıl içinde yaklaşık 78.028 kişi burada yaşayacaktır, 2.496 şehir sakini daha, şimdi Gladbeck’te önümüzdeki yirmi yıldaki yeni hesaplamalara odaklanmış bir göz atın.

0,5 milyar avroluk sermaye Gladbeck evlerine ve apartman dairelerine yatırıldı

Deutsche Bundesbank’ın istatistiki verilerine göre, 460.607.869 Avroluk etkileyici bir nakit varlık şu anda tasarruf hesaplarında ve yastık altında uyuyor ve 524.878.735 Avro gibi daha da büyük bir miktar gayrimenkule yatırılmış durumda. Gladbeck’te alım ve satım işlemlerinin toplam tutarı yıllık 6.917.449.444,85 avroya ulaşırken, istatistiksel olarak bakıldığında aynı dönemde yeni daire inşaatları için 2,9 milyar avro, daire ve evlerin modernizasyonu için her on iki ayda bir 3.458.724.722,42 avro harcanmıştır. Toplamda gayrimenkul sektörü kümülatif olarak yılda 13,3 milyar Avro hareket etmektedir.

Kirasız mı yaşıyorsunuz? Gladbeck’te özel ev sahipliği

Mülk sahipliğinde hayat çok daha kolaydır. Gladbeck’in yaşlı ve genç gayrimenkul sahipleri var. İki değere bir göz atalım, empirica tarafından ülke çapında yapılan bir ankete göre, bugün 0-10 yaş arası 3.177 küçük çocuk gayrimenkulde yaşıyor, daha sonra biraz daha fazla oluyor, muhtemelen ebeveynler sinir bozucu yürümeye başlayan çocuk yaşını ve çalışmayı güçlendirdikleri için, çoğu şimdi ilk yatırımlarını yapıyor, genç aile için kendi mülkleri. 11-21 yaşları arasında 3.934 kişi kendi evinde yaşamaktadır. 21-30 yaşları arasında ise sadece 861 kişi kendi evinde yaşamaktadır. Yaşlandıkça giderek daha fazla kendi mülkümüze sahip oluyoruz. Böylece 31-40 yaş grubunda halihazırda 3.261, 41-50 yaş grubunda ise 5.639 gururlu mülk sahibi bulunmaktadır. 51-60 yaş grubunda ise 5.163 Gladbeck’li kendi evinde yaşamaktadır. 61-70 yaş grubunda ise istatistiksel olarak 3.944 kişi bulunmakta, giderek daha fazla kişi evini satmakta ya da çocuklarına devretmekte ve böylece kontenjan sadece 2.444’e düşmektedir.

Gladbeck’in konut piyasasındaki değişimi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Kendi evimiz 29.337
Kat Mülkiyeti 4.645
Kiralık Daire 36.565
WG 4.978

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahipliği / Yaş Birimler
0-10 3.177
11-21 3.934
21-30 861
31-40 3.261
41-50 5.639
51-60 5.163
61-70 3.944
71-80 2.444

İstatistik: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 30.968 33.234 2.266
2 25.681 27.192 1.511
3 9.064 7.553 -1.511
4 6.798 6.043 -755
5 + 2.266 2.190 -76

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Gladbeck

Haneler / kişiler bugün 2035 Farklar
1 40.032 42.298 2.266
2 21.904 21.149 -755
3 6.798 6.043 -755
4 4.532 4.456 -76
5’in üzerinde 1.511 1.360 -151

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi