Castrop-Rauxel’de hızlı ev satışı için 7+ adım

Püf noktaları ve içeriden ipuçları – bilgi yoluyla nasıl yükselen bir fiyat elde edebilirim? Castrop-Rauxel’de mümkün olan en iyi ev satışı: Her sabah e-postalar alıyoruz, ancak şantiyelerdeki sohbetlerde de birçok soru alıyoruz. Gayrimenkul satışı ile ilgili temel soruları burada özenle topladık ve net bir şekilde paketledik.

Castrop-Rauxel’de satılık ev

Başlangıç olarak, ilk emlakçı randevunuz olan ev ve modern kat mülkiyeti değerlemesi ile ilgilidir. İlk adım, o anda en iyi satış fiyatını elde edebilmenizdir. Şimdi emlak piyasasındaki tüm zorunlu bilgileri edinin ve. Kendinize biraz zaman kazandırmak istiyorsanız, bize yazın, emlak piyasasındaki tüm zorunlu bilgi birikimi, tüm mülklerin gerçekçi fiyat tahmininde size yardımcı olacaktır ve kendinize biraz zaman kazandırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin.

Yeni zorluk: belgeler, formlar , faturalar ve ayrıca makbuzlar. Burayı okuyun Satılık ve mülk değerlemesi ile ilgili. Gerekli başvurular ve faturalar, görüntüleme için kesinlikle sahip olmanız gereken diğer bazı önemli belgeler arasındadır. Yaygın bir numara, mülkünüzü profesyonelce çekilmiş fotoğraflarla sunun. Oldukça basit bir şekilde, ilgili tarafların kendilerini zaten reklamda çok daha iyi hale getirebilmeleri için üretilen fotoğraf çekimleri her zaman iyi bir kaliteye sahip olmalıdır.

Haus verkaufen mit Makler

Mülk için bir satış fiyatı belirleyin

Satış fiyatının hesaplanması için bir mülkün büyüklüğü, inşaat türü, kusurları, yaşı ve ayrıca durumu ve donanımı gibi çok sayıda bilgi gereklidir. Önemli olan ne kadar yatırım yaptığınız değildir. Her zaman olduğu gibi, satış fiyatını talep ve arz belirler. Bu, her zaman olduğu gibi aklınızda bulundurmanız gereken bir şeydir, özellikle evler için arz ve talep, potansiyel bir alıcının harcayacağı fiyatı düzenler Gerçekten, herhangi bir hesaplama bulmak için çok fazla araştırma süresi anlamına gelir, sıradan insanlar için evin değerini doğru bir şekilde tahmin etmek açıkça kafa karıştırıcıdır, en iyi alternatif, uzmanlarımız tarafından tutarlı bir mülk değerlemesidir.

Yerel emlak uzmanları gibi satış yapmak, stratejik plandaki bir sonraki zorluk: Mülk için bir teşhir geliştirilmesi. Mülkün tanımına ve DZW ve m² ile ilgili ayrıntılara göz atarken bile, potansiyel alıcıların çoğu hemen ilgilerini çekip çekmeyeceğine karar verir. Her yerde olduğu gibi, burada da önemli olan neredeyse sadece ilk bakışımızdır, bu nedenle çekici bir reklam için biraz çaba harcamak faydalı olacaktır. Mülkün sahibi ve hatta bazen eski bir sakini olarak, tüm küçük şeyleri en iyi siz bilirsiniz. Evinizin teşhirinde, bahçe ve yeşil alanların yanı sıra garaj, çocuklar için havuz veya her şey tam olarak dahil edilmelidir. Ardından, bir emlak portalında ve aynı zamanda eski güzel gazetede bir ilanla sunum gelir. O zaman ilk soruşturma için beklemeniz ve dikkatinizi dağıtmanız gerekir. Eviniz reklamı izleyenlerin ilgisini çekiyor mu?

Sırada her şey var: Talepleri kabul ediyoruz. Çok geçmeden, verdiğiniz emlak ilanına yanıt olarak ilk talepler gelecektir. Evin satışına aracılık etmesi için bir emlakçı görevlendirdiyseniz, tüm talepleri sizin adınıza o alacak ve yalnızca potansiyel alıcılardan daha ayrıntılı sorular gelirse sizinle şahsen iletişime geçecektir.

Ev denetimi için randevuların koordinasyonu ve uygulanması

Heyecan her geçen gün artıyor. Evin mümkün olduğunca kolay ve başarılı bir şekilde aracılık edilmesi için, bir emlakçı Castrop-Rauxel’de mülkünüzle ilgilenen kişilerle görüşmek için sürekli olarak yeni randevular alır. Dilerseniz, kararlaştırılan görüşmeleri tek başına üstlenir. Ancak, siz de konuşmanın bir parçası olabilirsiniz.

Mülkle ilgilenen kişinin kredibilitesinin teyit edilmesi

Evinizi satarken herhangi bir ödeme zorluğu yaşamamanızı sağlamak için, olası alıcının ödeme gücü hemen kontrol edilir.

Şimdi konu şu: Daha sonraki süreçte, emlakçınız kapanış görüşmelerini yürütür, ayrıca sözleşmenin hala tartışılması gereken tüm küçük ayrıntıları üzerinde anlaşır, ardından emlakçınız noter ile birlikte noter sözleşmesini hazırlar. Noter ziyareti noter tasdiki için zorunludurAlıcı ve satıcı artık tamamlanmış olan satın alma sözleşmesini imzalar. Tebrikler, imzayla birlikte ev tamamen noter onaylı ve satılmış oldu.

Yapılacaklar listeniz şu konuyla devam ediyor: Tapu kaydına girdikten sonra müzakere edilen satın alma bedelinin geri ödenmesi veya öncelikli devir bildirimi. Noterler artık tapu siciline yeni geçişi ve sözde öncelikli devir bildirimini girmektedir. Bu, örneğin bir satıcının birden fazla kez, yani aynı anda farklı potansiyel alıcılara satış yapamamasını sağlar. Yeni mal sahibi fiyatı banka hesabınıza yatırabilirse, alıcı bunu hemen noterden öğrenecektir. Daha sonra satın alma tutarının banka hesabına geçip geçmediğini kontrol etmeyi unutmayın.

Notartermin

Önceden atanmış komisyoncu ve noter için faturaların ödenmesi

Satın alma sözleşmesi alıcı ve satıcı tarafından imzalandıktan sonra kullandığınız hizmet için ödeme yapın ve her ikisinden de bağımsız faturalar alacaksınız.

Castrop-Rauxel 74.004 nüfusuyla Kuzey Ren-Vestfalya ‘nın en büyük şehirlerinden biridir. Bir sonraki adım geri dönmektir: Hazineye arazi devir vergisi ödenmesi: Gayrimenkul satışında satıcı olarak son adımınız…. Arada tam 10 yıldan fazla bir süre yoksa, sermaye kazancı vergisi ödemek zorundasınız. Bunun da ötesinde, kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti ödemeniz gerekebilir. Elbette istisnalar da söz konusudur. Örneğin, mal sahibi olarak orada üç yıldan fazla bir süre kendi kullanımınız için yaşadıysanız. Ancak, evde 36 aydan fazla bir süre boyunca kendinizin yaşadığını ve kiraya vermediğinizi kanıtlayabilirseniz, sermaye kazancı vergisinden muaf olursunuz.

Castrop-Rauxel’de bölgesel değişim ve gayrimenkul yatırımı

Castrop-Rauxel’deki ev, arsa ve daireler için mevcut satın alma fiyatlarına rehberlik eden gayrimenkul sahibiniz. Toplam 51,68 KM²’lik alanıyla Castrop-Rauxel, yerleşim birimleri için yeterli alana sahiptir. 74.004 kayıtlı resmi kişi şu anda yaşamakta ve eğlenmektedir. Daire ve uygun fiyatlı konutlar kilometre kare başına 1432 kişi ile talep görmektedir. Rakamlar tüm Almanya ile karşılaştırıldığında, Castrop-Rauxel Almanların %0,09’una ev sahipliği yapmaktadır.

Gayrimenkul Durumu ve Yeni Ä°nşaat -Castrop-Rauxel sakinlerinin çoğu nerede yaşıyor?

Federal İstatistik Dairesi tarafından ülke çapında yapılan bir araştırmaya göre, 28.743 kişi bir ev veya teraslı ev sahibi, 4.551 kişi ise bir kat mülkiyeti sahibi. Ayrıca 35.825 kiracı vatandaş bulunmaktadır. 43.662 evli ve 30.342 bekar kişi konutlarda yaşamaktadır. Dolayısıyla elbette yeni ve uygun fiyatlı konutların inşası konusunda harekete geçilmesi gerektiğini biliyoruz. Yeni çalışmalar yeni inşaat maliyetlerini nasıl değerlendiriyor? Mevcut konut talebi yüksektir, çalışmalar 26.911 konut birimi varsaymaktadır, mevcut 22.425’in sadece %33’ü, tahminlerin sadece %17’si 2020 yılına kadar 31.396 tamamlanmış konut birimi kaydetmektedir, şu anda istatistiksel olarak Castrop-Rauxel’de 2,9 milyar Euro’luk bir hacimle sadece 207 yeni konut birimi oluşturulacaktır.

Castrop-Rauxel’in bölgeleri bölge sakinlerinin ne aradığını biliyor

Castrop-Rauxel sizi sonsuza kadar kalmaya davet ediyor! Castrop-Rauxel halkı genel olarak konut durumlarından kesinlikle memnun. Konut sahiplerinden 61.001 kişi mutlu ve çevreye değer veriyor, buna karşılık sadece 13.003 kişi mutlu değil, tam 47.999 kişi daha mutlu. Ancak Castrop-Rauxel’deki kiracılar arasında da olumlu bir temel ruh hali var; 54.408 kişi memnun. Bölge sakinlerinin çoğu apartman dairesinde değil, müstakil bir evde yaşamaktadır. Müstakil evlerde yaşayan 38.753 Castrop-Rauxel sakini vardır, bu sayı ikiden fazla kiracısı olan evlerde yaşayanlardan açıkça daha fazladır; sırasıyla 22.996 ve 11.477 kişi popüler olan yarı müstakil evlerde yaşamaktadır.

Bölgesel büyüme: Castrop-Rauxel’de yaşayanlar

İstatistiksel olarak Castrop-Rauxel’de çok sayıda genç vatandaş bulunmaktadır, örneğin 15-17 yaş arası 1.791 gencin yanı sıra 65 yaş üstü 12.958 kişi gibi bölge ekonomisi için önemli olan daha yüksek yaştaki birçok insan, nüfusun gelişiminde de büyüme Trend aynı şekilde devam ediyor, çünkü istatistiksel olasılıklara göre dört yıl içinde burada yaklaşık 76.450 vatandaş yaşayacak, şimdi 2035 nüfusundaki yeni demografik hesaplamalara bir göz atalım.

Alım ve satım: Castrop-Rauxel’de gayrimenkul ve finansman

Kullanılmayan para son derece yüksektir, bugün hesaplarda veya yastık altında kalıcı olarak kullanılabilir varlıkların etkileyici bir 451.289.847 avrosu ve daha da fazlası, yani 514.260.524 avro gayrimenkul olarak ayrılmıştır. Castrop-Rauxel’deki emlak piyasasındaki toplam işlem tutarı istatistiksel olarak yıllık 6.777.510.574,55 Euro’dur. Daire inşaatları için toplam 2.867.408.320,00 Avro harcanmıştır. Modernizasyon, özellikle büyük şehirlerde, öngörülen 3,4 milyar avroluk yatırımla giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Gayrimenkul sektörü toplamda her 12 ayda 13.033.674.181,82 avro gelir elde etmektedir.

Şu anda kimler kirasız yaşıyor? Castrop-Rauxel gayrimenkul mülkiyeti

Mülk sahipliği ile hayat açıkça daha kolay, mülk sahipleri yaşlı ve genç olarak mevcut. İki değere bir göz atalım. Empirica tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 10 yaşına kadar olan 3.113 çocuk artık gayrimenkulde yaşıyor ve bu sayı büyüdükçe biraz daha artıyor. Ayrıca, yeni yürümeye başlayan çocuk yaşı ve en az bir ebeveynin profesyonel kariyere dahil olduğu sonucuna bağlı olarak, 11-21 yaş arası gençler arasında 3.854 kişi kendi evinde yaşamaktadır. 21-30 yaş arasında bu sayı oldukça düşmektedir, seyahat etmektedirler ve genellikle yoldadırlar ve ülke çapında iş aramaktadırlar, sadece 843 kişi kendi mülkünde yaşamaktadır. Yaşlandıkça, kendi mülkümüzde daha çok yaşarız. Böylece, 31 – 40 yaş grubunda bu sayı 3.195’e yükselmekte ve biraz daha yukarıda, şu anda 41 – 50 yaş arasında olanlar arasında tam 5.525, 51 – 60 yaş grubunda 5.059 kişi kendi evinde yaşamakta ve 61 – 70 yaş grubunda bu yıl 3.865 kişi bulunmaktadır, çünkü yine daha az kişi alacakaranlık yıllarını kendi evinde geçirmektedir, 2.394 kişi.

Castrop-Rauxel’de Demografi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Kendi evimiz 28.743
Kat Mülkiyeti 4.551
Kiralık Daire 35.825
Ortak daire 4.877

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev Sahibi / Yaş Miktar
0-10 3.113
11-21 3.854
21-30 843
31-40 3.195
41-50 5.525
51-60 5.059
61-70 3.865
71-80 2.394

Kaynak: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Değişim
1 30.342 32.562 2.220
2 25.161 26.641 1.480
3 8.880 7.400 -1.480
4 6.660 5.920 -740
5 + 2.220 2.146 -74

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Castrop-Rauxel

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 39.222 41.442 2.220
2 21.461 20.721 -740
3 6.660 5.920 -740
4 4.440 4.366 -74
5 + 1.480 1.332 -148

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi