Basit ve güvenli: Lippstadt’ta ev satmak

Özel satış mı yoksa bir emlakçı ile daha mı iyi? İmmo Blog’umuzda, günümüzün emlak piyasası koşullarında, ayrıca satış süreçleri ve mülkünüz için inşaat şirketleri planlamasında göz önünde bulundurmanız gereken temel sorularla karşılaşacaksınız.

Evin ve dairenin değerinin hesaplanması, ilk emlakçı randevusu

Her şeyden önce, şu anda mümkün olan en yüksek ev fiyatını elde edebilmek için mümkün olan en yüksek fiyatı elde etmek önemlidir.prefabrik ev ve antika yarı ahşap ev için, blogumuzda burada açıklanan bilgileri ve daha fazlasını detaylandırın, gayrimenkul satışında dikkate alınması zorunludurFiyatları araştırın ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, bize bir posta ile ulaşın. Emlak piyasasında gerekli tüm bilgiler, emlak fiyatlarının araştırılması ve satış fiyatının hesaplanması, gayrimenkulün değerinin gerçekçi bir şekilde değerlendirilmesinde size destek olacaktır. Zamandan ve emekten tasarruf etmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Sonraki göreviniz: kat planları ve mimari planlar. Az ya da çok önemli çok çeşitli belgelere ihtiyacınız olacaktır. Bunlar arasında örneğin noter kayıtları ve değerlemeler yer almaktadır. Emlakçılardan gelen genel bir tavsiye, evinizi profesyonelce çekilmiş fotoğraflarla zenginleştirmenizdir, böylece tüm potansiyel alıcılarınız çok daha kapsamlı bir resim elde edebilir.

Haus verkaufen mit Makler in Lippstadt

Güvenilir temel verilerden oluşan satış fiyatının hesaplanması, evin büyüklüğü, türü, inşaat kalitesi, kusurları, ulaşım bağlantıları ve ayrıca mülkün durumu ve mobilyaları gibi birçok bilgi nedeniyle alıcılar için değerlidir, ancak ne kadar harcadığınız veya ne kadar iş yaptığınız önemli değildir. Her zaman olduğu gibi, konut arz ve talebi, ilgilenen taraflardan birinin ödemeye istekli olacağı hedef satış fiyatını belirler. Aşırı yüksek isteklerin söz konusu olmaması için bu gerçeği göz önünde bulundurmalısınız Tahmin ettiğinizde ve düşündüğünüzde mülkün tahmini değerinden emin değil misiniz? Deneyimsiz kişiler için evin değerini doğru bir şekilde tespit etmek gerçekten oldukça streslidir.

Bir sonraki adım: mülkün gelecekteki muhtemel alıcıları için klasör (teşhir) oluşturmak. Birçok potansiyel alıcı, emlakçınızın tanıtımındaki açıklamaya ilk bakışta ilgilenip ilgilenmediklerini, iç mekan fotoğraflarını görmek isteyip istemediklerini ve daha fazlasını öğrenmek isteyip istemediklerini seçerler. Her yerde olduğu gibi, çoğunlukla ilk bakış önemlidir. Ev sahibi olarak evin tüm detaylarını en ince ayrıntısına kadar bildiğinizden, yapılandırılmış bir teşhir için zaman ayırmaya değer. Mülkün reklamında veya teşhirinde, mülkün özel özellikleri veya çocuklar için havuz vb. gibi her şey yazılmalıdır. Sizin gibi satıcılar şu anda Apartment Wanted gibi emlak ve daire portalları ve aynı zamanda güvenilir yerel günlük gazete aracılığıyla en iyi satış şansına sahipler. O zaman ilk soruşturma için sabırsızlıkla beklemek ve çay içmek gerekiyor. Eviniz sergiyi ziyaret edenlere çekici geliyor mu?

Yapılacaklar listenizdeki bir sonraki madde, mülkle ilgili soruları ve genel aramaları yönetmektir. Yakında ilk sorular gelecektir; evinize aracılık etmesi için bir emlakçı tuttuysanız, yanıtları o alacaktır. Sadece herhangi bir sorunuz olduğunda sizinle şahsen iletişime geçecektir.

Evinizin mümkün olduğunca kolay ve elbette başarılı bir şekilde satılması için, emlak danışmanınız mülkünüzle ilgilenen ilgili taraflarla Lippstadt’ta düzenli olarak görüntüleme randevuları alır. Emlakçı her randevuyla ilgilenir, elbette mal sahipleri sizinle birlikte sitede olabilir, planlanan görüntüleme randevusunda kusursuz bir izlenim bıraktığınızdan emin olun. Çünkü gözlerimiz bizimle birlikte satın alır.

Liste şöyle devam ediyor: Kredi kontrolü: Mülkünüzle ilgilenen kişinin satın alma gücünü teyit ettirin. İlgilenen bir taraf mülkü satın almak mı istiyor? Elbette, deneyimli emlak danışmanınız, sözde alıcının evi finanse edip edemeyeceğini kontrol etmek için hemen kredi itibarı bilgilerini alacaktır, böylece gelecekte ödeme temerrütleri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Bir sonraki görev: Noter ziyaretine devam etmek ve nihai satın alma sözleşmesini tamamlamak. Yeni bir sahip bulundu, şimdi acente olası bir sonraki ev sahibi ile son görüşmeleri yürütüyor, sözleşmenin ayrıntılarını netleştiriyor. Daha sonra acenteniz noter ile birlikte noter onaylı sözleşmeyi hazırlar. Ve elbette, noter tasdiki için kesinlikle notere gitmeniz gerekiyorSatıcı ve mülk alıcısı satın alma sözleşmesini imzalar. Bununla evinizi sertifikalı olarak sattınız, sizi tebrik ediyoruz, şimdi satıcılar için sadece küçük görevler kaldı.

Tapu sicilindeki güncellemeden sonra, sırasıyla öncelikli devir bildirimi, müzakere edilen satın alma fiyatı hemen transfer edilebilir.

Noterliğiniz şimdi tapu siciline zorunlu girişi planlıyor ve öncelikli bir devir bildirimi de girilecek. Bu, örneğin, birbirini tanımayan birkaç alıcıya çoklu satış riskinin olmamasını sağlar. Son olarak, noteriniz satın alma bedelini bankanıza transfer edebildiği anda yeni sahibini bilgilendirecektir. Tutarın kendi hesabınıza yatırılıp yatırılmadığını kontrol edin.

Sırada şu var: Emlakçı ve noter masraflarının ödenmesi. Satıcı olarak, satın alma sözleşmesinin planlandığı şekilde imzalanmasından hemen sonra ödemeyi noterinize aktarmalısınız.

Lippstadt, 67.812 kişilik nüfusuyla hem Kuzey Ren-Vestfalya’nın hem de Almanya’nın en büyük şehirlerinden biridir. Mülkünüzü sattığınızda, mülk özel olarak satılmışsa ve 10 yıldan daha kısa bir süre için devredilmişse, sermaye kazancı üzerinden vergi ödemekle yükümlü olabilirsiniz ve ayrıca kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti ödemekle yükümlü olabilirsiniz, ancak yine de bazı yasal istisnalar vardır. Örneğin, ev sahibi olarak 3 yıldan daha uzun bir süredir ev sahibi olarak yaşıyorsanız]36 ay. Ancak, evde üç yıldan fazla bir süredir yaşadığınızı ve hiç kiraya vermediğinizi kanıtlayabilirseniz, muaf olacaksınız.

Lippstadt’ta konut piyasası, emlak ve demografik eğilimler: mevcut ve yeni inşaatlar

Konut talebi ve istatistiksel yeni inşaatlardan Lippstadt’ta yaşayanlara kadar. Lippstadt’ın merkezi ve dış mahalleleri şu anda 113,68 KM²’lik bir alanda güneyden kuzeye bin Lippstadt sakinine ev sahipliği yapmaktadır. Lippstadt, Almanya’nın en büyük şehirlerinden biridir ve Kuzey Ren-Vestfalya’nın başkenti Lippstadt’a çok uzak değildir. Km² başına 597 kişinin düştüğü Lippstadt’ta doğal olarak yaşam alanı azdır; Alman vatandaşlarının toplam %0,08’i Lippstadt’a kayıtlıdır.

Gayrimenkul durumu ve yeni inşaatlar – Lippstadlıların çoğunluğu nerede yaşıyor?

Federal İstatistik Dairesi bu yıl Almanya’ya ilişkin yeni istatistikler yayınladı; buna göre 26.338 kişi kendi evinde yaşıyor. Buna ek olarak, 32.828 kiracı bulunurken, paylaşımlı daireler sadece 4.469 kiracı ile minimum toplam paya sahiptir. Tüm sakinlerin 40.009’u evli, 27.803’ü ise bekardır. Bu nedenle, yeni konut birimlerinin inşası konusunda acilen harekete geçilmesi gerektiği elbette bilinmektedir. Uzmanlaşmış anketlerden hangi değerlendirmeler özetlenebilir? Mevcut konut talebi hız kesmeden devam ediyor, yakın zamanda yayınlanan çalışmalar 24.659 yeni konut, 20.549’un %33’ü, tahminlerin sadece %17’si önümüzdeki yıllarda 28.769 konutun tamamlanacağını öngörüyor, istatistiklere göre gerçekten kaç konut inşa edilecek? Şu anda Lippstadt’ta sadece yaklaşık 190 yeni daire tamamlanmaktadır. Bu nedenle Lippstadt yılda 2.627.488.960,00 Euro gibi gurur verici bir yatırım yapmaktadır.

Lippstadt’ın mahallesi sakinlerinin ne istediğini biliyor

Lippstadt sakinlerinin çoğu yaşadıkları yerden memnun. Yaşam ortamlarını beğenen 55.897 ev sahibine karşılık memnun olmayan ev sahibi sayısı sadece 11.915, yani 43.983 kişi daha fazladır. Benzer bir dostane tablo, yeni inşaat projeleri ve etkin ulaşım bağlantılarına rağmen memnun olmayan 17.957 kişiye karşılık 49.855 kişi ile kiracılar arasında da kendini göstermektedir. Vatandaşların büyük çoğunluğunun bir apartman dairesinde değil, müstakil bir evde yaşadığını biliyor muydunuz? 35.510 Lippstadlı müstakil bir evde yaşamaktadır; bu sayı, ikiden fazla kiracısı olan evlerden çok daha fazladır; sırasıyla 21.072 ve 10.517 kişi iki aileli evlerde yaşamaktadır.

Lippstadt’ın gelişimi: yarın ve bugün

Lippstadt, 6-14 yaş arası 4.462 genç gibi çok sayıda genç vatandaşın yanı sıra 50-64 yaş arası 3.580 vatandaş gibi çok sayıda yaşlı vatandaşa da sahiptir, nüfusun öngörülen gelişiminde büyüme de bulunabilir. Lippstadt’ın sakinlerinin sayısı düzenli olarak artmaktadır, dört yıldan biraz daha uzun bir süre önce 67.243 vatandaş olan Lippstadt, 569 artışla 68.379 olan mevcut istatistiksel rakama ulaşmıştır, eğilim aynı şekilde devam etmektedir, sadece dört yıl içinde burada yaklaşık 70.053 vatandaş yaşayacaktır, bu da 2.241 vatandaş daha demektir, şimdi Lippstadt’ta önümüzdeki yirmi yıldaki nüfus için mevcut demografik görünüme bakıyoruz.

413.529.905 avro Lippstadt’ta yaşayanlar ve şirketler tarafından harcanabilir

Bundesbank’ın istatistiksel hesaplama temellerine göre şu anda Lippstadt banka hesaplarında kalıcı olarak kullanılabilir finansal varlıklarda inanılmaz bir 413.529.905 avro, çok daha büyük finansal kaynaklar, çünkü istatistiksel olarak 471.231.753 avro gayrimenkule bağlı, bu kadar sermaye bekliyor muydunuz? İstatistiklere göre, alım-satım veya gayrimenkul işlemleri yoluyla yılda 6,2 milyar Euro’ya varan çok büyük miktarlar devredilmekte, aynı dönemde konut inşaatında 2,6 milyar Euro kullanılmakta, modernizasyon özellikle büyük şehirlerde giderek daha standart bir tema haline gelmekte, şu anda 3,1 milyar Euro’luk yatırım yapılmakta, toplamda gayrimenkul piyasası yılda 11.943.131.636,36 Euro’luk inanılmaz bir gelir elde etmektedir.

Lippstadt’ta kira ödemeden yaşamak: Özel mülkte yaşamanın yaşa göre dağılımı böyle

Mülk sahiplerinin dağılımı nasıldır, kaç Lippstadlı kirasız yaşayacak kadar şanslıdır? Kısaca, birkaç bireysel örnek. Hesaplamalara göre (ampirika), 10 yaşına kadar olan 2.852 küçük çocuk bugün daire veya evlerde yaşıyor, daha büyük çocuklarla veya gençlerle, muhtemelen ebeveynler yeni yürümeye başlayan çocuk evresini iyi atlattıkları ve kariyerlerine daha sıkı bir şekilde bağlı oldukları için zaten birkaç tane daha var, bazıları şimdi ilk mülklerine yatırım yapıyor, 11 ila 21 yaş arası çocuklarla, 3.532 kendi evinde yaşıyor, bundan sonra 21-30 yaşlarında bir viraj var, bunların istatistiksel olarak 773’ü kirasız yaşıyor. Yaşımız ilerledikçe kendi mülkümüzde yaşama olasılığımız da artıyor. 31-40 yaş arası 2.927 kişi ve 41-50 yaş arası 5.063 kişi bulunmaktadır. 51-60 yaş arası 4.636 Lippstadlı kendi mülklerinde yaşamaktadır. 61-70 yaş arasında hala 3.541 kişi bulunmaktadır. 67.812 kişiden sadece 2.194’ü alacakaranlık yıllarını genellikle kendi inşa ettikleri evlerinde geçirmektedir.

Lippstadt’ta İstatistikler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev 26.338
Kat Mülkiyeti 4.170
Kiralık 32.828
Ortak daire 4.469

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Lippstadt’daki Ev Sahipleri (age) Birimler
0-10 2.852
11-21 3.532
21-30 773
31-40 2.927
41-50 5.063
51-60 4.636
61-70 3.541
71-80 2.194

Veri kaynağı: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 27.803 29.837 2.034
2 23.056 24.412 1.356
3 8.137 6.781 -1.356
4 6.103 5.425 -678
5+ 2.034 1.967 -68

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Lippstadt

Haneler / kişiler bugün 2035 Büyüme
1 35.940 37.975 2.034
2 19.665 18.987 -678
3 6.103 5.425 -678
4 4.069 4.001 -68
5 + 1.356 1.221 -136

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi