Altstadt’ta (Münih) satılık emlak: Daire, Apartman Ev & Villa

Altstadt’ta gayrimenkul satışıMünih ‘teki tarihi Altstadt’ta bulunan dairenizi, mülkünüzü veya apartmanınızı satmak mı istiyorsunuz? Ücretsiz rehberlerimiz ve ipuçlarımızla, mülk satışınız için iyi hazırlanmış olursunuz. Satış prosedürü, en önemli belgeler ve mülk değerlemesi – burada bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz. Münih-Altstadt’a hoş geldiniz! Genel bakışa geri dönün: Münih’te gayrimenkul satışı.

Altstadt’da mülk satmak

Çok çeşitli kültürel olanaklar, nefes kesici mimari ve pitoresk manzaralar Münih ‘in havasını oluşturmaktadır. Bu durum Münih sakinlerinin yaşamlarını da etkilemektedir: Yaşam standardı yüksek, ekonomi canlanıyor ve işsizlik oranı düşük. Bavyera’nın başkenti her yıl sadece Avrupa’nın dört bir yanından çok sayıda turisti değil, aynı zamanda girişimcileri, yatırımcıları, aileleri ve bekarları da kendine çekmektedir. Münih, herkes için sunabileceği bir şeyler olan, yaşamak için popüler bir yerdir.

Daha fazlasını buradan okuyun: Gayrimenkul satışı

Münih’in eski kentinde mülkler bu nedenle hızlı bir şekilde satılabilmektedir:

 • Çeşitli kültürel olanaklar
 • Çarpıcı mimari
 • Pitoresk manzara
 • Yüksek yaşam standardı
 • Gelişen ekonomi
 • Düşük işsizlik oranı

Eski Şehir: Harita ve Konum

Münih’teki eski şehir özellikle ortaçağ tarzıyla ünlüdür. Yaya bölgesindeki uluslararası markaların ya da Bavyera’ya özgü geleneksel kıyafetlerin satıldığı çok sayıdaki amiral mağazası oldukça kalabalıktır ve Münih’in eski kentini çok çekici kılmaktadır. Lehel, Neuhausen-Nymphenburg ve Maxvorstadt semtleri de yakındadır.

İşte eski şehrin mezolajı:

Emlak satmak: Daire, ev, apartman binası

Bir mülk satın almak istiyorsunuz ve şu anda mevcut gayrimenkulünüzü satmak için acele mi ediyorsunuz? Ya da karlı bir şekilde kiraya vermek için bir apartman binası mı satın almak istiyorsunuz? Eski şehirdeki bir mülkün satış nedenleri çok sayıda ve çeşitlidir. Özel mülk satışı her zaman çeşitli sorun kaynakları ve risklerle ilişkili olduğundan, güvendiğiniz bir emlakçı ile iletişime geçmenizi öneririz. Bir emlakçı size vergi ve finans konularında danışmanlık yapar, tüm satış süreci boyunca size eşlik eder ve farklı ev ve daire türlerini bilir.

Daha fazlasını buradan öğrenin:

İlk adım her zaman mülk değerlemesidir:

Gayrimenkul değerlemesi: Gayrimenkul satışı için değerleme

Münih’te emlak fiyatları yükseliyor. Bu nedenle, satın alma fiyatının belirlenmesi gayrimenkul satışında en önemli adımlardan biridir. Satın alma fiyatı gerçekçi ise, yüksek talebin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak, çok yüksek veya çok düşükse, potansiyel alıcıları korkutacak ve gereksiz zaman ve en kötü durumda para kaybedeceksiniz!

Ücretsiz rehberlerimiz ve ipuçlarımızla satın alma fiyatını hangi faktörlerin etkilediğini burada gösteriyoruz:

Hazırlık, Prosedür ve Vergiler

Merkezi Marienplatz’da kalabalıklar, neo-Gotik belediye binasının kulesinde gerçek boyutlu figürlerin yer aldığı carillon’u izlemek için toplanır. Eğer arkanıza yaslanıp bir bira bahçesinde dinlenmek isterseniz, Viktualienmarkt’ta çok sayıda şarküteri tezgahı ve bira bahçesi seçeneği bulunmaktadır. Münih ‘teki Eski Şehir, esasen Münih’in tarihi şehir merkezinin, yani Orta Çağ’dan 18. yüzyılın sonuna kadar Münih’in şehir surlarıyla çevrili alanına karşılık gelmektedir.

Planlama: Belgeler ve Sergiler

Mülkünüzü satmaya karar verdiyseniz, ilk adım satışı planlamaktır. Buna halihazırda yeni bir ev aramak veya satış için mülkü nasıl boşaltacağınızı düşünmek de dahildir. Mülkiyet konusu da açıklığa kavuşturulmalı ve varsa kredi veya borçlar kapatılmalı veya bankadan erken ödeme kararı istenmelidir.

Daha fazlasını buradan okuyun: Münih’te mülk satışı

Tipik bir mülk satışı, her zaman benzer bir şekil alan bir süreç olarak anlaşılabilir. Burada en önemli noktaları bulacaksınız.

Değerlemeden devir teslimine kadar

Ä°ster Lehel‘de yarı müstakil bir ev, ister eski şehirde bir çatı katı ya da Münih’in en pahalı caddelerinden birinde bir villa olsun – bir mülkün değerini belirlemek her zaman özel bir zorluktur. Mülkün değeri, mülkün durumuna, konumuna ve bir bölgede talep edilen olağan piyasa fiyatlarına bağlıdır.

Satın alma fiyatı söz konusu olduğunda: konum, konum, konum!

Bir fiyat belirledikten sonra, bir sunum hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bu, mülkle ilgili en önemli temel verileri ve ayrıntıları listeler ve mümkünse ilgili resimleri de içerir. Daha sonra, mülkün satışıyla ilgilenebilir ve ilgilenen taraflarla görüntüleme randevuları alabilirsiniz. Ancak tüm bu faaliyetler için bir emlakçı ile çalışmak avantajlıdır.

İşte tüm sürece genel bir bakış:

Eski şehirdeki en ünlü turistik yerlerden biri – belediye binası:

İşleme: Noter, tapu kaydı & Co.

Emlakçı ayrıca satışla ilgili görüşmeleri yürütür ve noterde satın alma sözleşmesini hazırlar. Daha sonra sadece alıcı ile birlikte satın alma sözleşmesini imzalamanız gerekir. Noter daha sonra mülkü tapu siciline kaydedecektir. Yeni sahibin adı daha sonra tapu sicilinde görünecektir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra, noter alıcıya üzerinde anlaşılan satın alma bedelini satıcıya ne zaman aktarabileceğini bildirir. Bu durumda satıcı olarak size sadece paranın ulaşıp ulaşmadığını görmek için banka hesap özetinizi kontrol etmek kalır.

İşte mülk satışının son adımları:

 • Satın alma sözleşmesi hazırlanıyor
 • Satın alma sözleşmesi imzalandı
 • Tapu sicilinde değişiklik
 • Satın alma bedelinin transferi
 • Hesap doğrulama

Sermaye vergisi: Ne zaman ödenmeli?

Bazı durumlarda, bir evin satışı da sermaye kazancı vergisi ödemesine tabidir. Mülkün satın alınması ve satılması arasında on yıldan fazla bir süre varsa veya mülk sahibi olarak en az üç yıl boyunca mülkte yaşadıysanız, bu vergi yükümlülüğü geçerli değildir. Vergiler ve em lak, iyi tavsiyenin önemli olduğu bir konudur. Dolayısıyla burada da Münih’ te bir emlakçıya veya bir emlak avukatına danışmakta fayda vardır.

Sermaye vergisi: Satın alma ve satış arasında on yıldan az bir süre varsa

Ä°pucu: Emlakçı ile kapalı pazar

Birçok özel gayrimenkul satıcısı, yalnızca maliyetler nedeniyle değil, satışın gerçekleştirilmesi için bir emlak acentesine güvenmekte tereddüt etmektedir. Emlakçının çalışmasının satışı çok aleni hale getireceğinden korkuyorlar. Sebep ne olursa olsun, ne komşular ne de arkadaşlar ve tanıdıklar satış niyetini öğrenmemelidir. Münih’teki birçok emlakçı, müşterilerinin ihtiyaçlarının farkındadır ve piyasa dışı işlemlere de izin verir. Burada satıcının takdir yetkisi her zaman ön plandadır.

Okuma ipucu: Off Market – gizlice ve anonim olarak gayrimenkul satışı

Münih’e: Bavyera’nın başkentinde gayrimenkul

Münih, Bavyera’nın en kalabalık şehri ve Almanya’nın üçüncü büyük belediyesidir. Kilometrekare başına yaklaşık 4.800 kişinin düştüğü Bavyera metropolü, aynı zamanda Almanya’nın en yoğun nüfuslu belediyesi. Rakamlar nüfus artışını doğrulamaktadır. Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alplere ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır.

Münih’te satış: Yakınınızdaki semtler

Diğer bölgelerden birinde bir mülk satmak mı istiyorsunuz? O zaman burayı okuyun:

Münih’te satın alıyorum: Popüler yerleşim alanları

İlgili bölgeler hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: