Wesel ve çevresinde emlakçı ile veya emlakçı olmadan ev satmak

Özel satış mı yoksa bir emlakçı ile daha mı iyi? Kendi evinizi şimdi başarıyla satın! Bunun için şirkette bize ulaşan tüm önemli sorulara sahibiz, tıpkı günlük hayatımda olduğu gibi, görüntüleme randevusundaki görüşmelerde veya yine de doğrudan şantiyede.

Evin ve dairenin değerinin hesaplanması, emlakçınızla ilk görüşmeler ve randevular

İster 80 ya da 180 m²’lik bir ev, ister ısı depolayan bir eko-ev ya da antik bir yarı ahşap ev satıyor olun, her zaman en ustaca nasıl ilerleyeceğinizi ve mülkünüz için mümkün olan en yüksek satış fiyatını nasıl elde edeceğinizi açıkça bilmelisiniz. Topluluğumuzda emlak piyasasında gerekli tüm bilgileri edinebilir, Wesel’de daha önce elde edilmiş fiyatları araştırabilir ve herhangi bir çaba sarf etmek istemiyorsanız bizimle e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Nesnelerin fiyat tahmini durumunda, gayrimenkul satış fiyatı araştırmasında önceden varsayılan tüm bilgiler hesaplamada size yardımcı olacaktır, eğer gerçekten tüm çabayla ilgilenmiyorsanız, sadece e-posta ve telefon yoluyla bizimle iletişime geçin.

Tanınmış uzmanlar gibi satış yapmak, planınızdaki bir sonraki görev belgeleri sağlamaktır. Kat planları ve mimardan alınan eski planlar. Enerji sertifikası ve aynı zamanda mülkün kat planı, yaklaşan görüntülemeler için kesinlikle sahip olmanız gereken önemli belgelerdir. Profesyonel fotoğraflar Wesel’deki evinizin veya apartman dairenizin değerini artırır, böylece herhangi bir potansiyel alıcı evinizin veya teras evinizin çok daha kapsamlı bir resmini elde edebilir.

Haus verkaufen

Gerçek profesyoneller gibi satış yapın, Wesel’de gayrimenkul satmak için satış planında bir sonraki adım: mülkünüz veya daireniz için sabit piyasa değerini hesaplayın. Güvenilir değerlerden oluşan bir satın alma fiyatının belirlenmesine konum, kusurlar, ulaşım bağlantılarının yanı sıra mülkün durumu ve mobilyalar gibi çeşitli unsurlar katkıda bulunur; her şeyden önce önemli olan, mülkünüz için bir noktada sizin ne ödediğiniz değildir. Her zaman olduğu gibi, gayrimenkul arz ve talebi, tercih edilen potansiyel alıcılardan birinin ödemeye istekli olacağı değere hakimdir. Gerçekçi olmayan beklentilerden kaçınmak için bunu aklınızda bulundurmalısınız, mevcut piyasadaki Wesel’deki evlerin talebi ve arzı, alıcının ödeyeceği beklenen satış fiyatına hakimdir. Gerçekçi olmayan isteklerin ortaya çıkmasına izin vermemek için buna dikkat etmelisiniz. Daha yoğun düşündüğünüzde nesnenin satış fiyatının değerlendirilmesinden gerçekten emin değil misiniz? Deneyimsiz kişiler için gerçek piyasa değerini doğru bir şekilde değerlendirmek gerçekten de çok zordur.

Gelecekteki ilgili taraflar için ayırt edici tanıtımın hazırlanması

Eski mülkünüzün açıklamasını ve m² ve KWh ile ilgili tüm ayrıntıları okumak, satın alma ilgisinin uyanıp uyanmayacağına zaten karar verecektir, her yerde olduğu gibi ev satın alma aramalarında da aynıdır, burada neredeyse sadece ilk bakış önemlidir, bu nedenle son derece güzel hazırlanmış bir mülk ilanı için harcadığınız zaman satışta sizin için değerlidir. Ve bir şey daha, ev sahibi olarak tüm önemli ayrıntıları ezbere biliyorsunuz, bu nedenle mülkünüzün tanıtımında tüm ekstraların göründüğünden emin olun. Örneğin, yeni ev sahibi için zemin alanı ve yeşil alan seçenekleri, bahçe, havuz vb. Evinizin satışı için sunumunuz hazır mı? Şimdi ev, bir emlak portalında veya güvenilir basında bir ilanla potansiyel alıcılara sunulmalı ve sonra bekleyip görme zamanı.

Temsili fotoğraf galerileri içeren ilanınızla, arama genellikle beklenenden daha hızlı ilerler, emlak danışmanınız mevcut emlak ilanınızla ilgili ilk geri bildirime sahip olur, satış için bir emlak danışmanı görevlendirdiyseniz, tüm geri bildirimleri sizin için yapar ve ancak o zaman, çok daha derinlemesine sorular ortaya çıkarsa, sizinle kişisel olarak iletişime geçer.

Ä°lk olası ilgili taraflarla görüntüleme randevularının ve inceleme gününün düzenlenmesi

Şimdi işler daha da heyecanlı hale geliyor, emlakçınız artık her sabah mülkünüzle ilgilenen potansiyel alıcılarla görüntüleme randevuları ayarlıyor, emlakçı kararlaştırılan randevuları yönetiyor. Birçoğu komisyoncunun aranmasına güvenir, elbette mal sahipleri de sitede olabilir, her zaman mülkünüzün her ziyaretçi üzerinde düzenli bir izlenim bıraktığından emin olun, çünkü hepimizin bildiği gibi, göz sizinle birlikte yer.

Sırada şu var: Potansiyel alıcının satın alma gücünün kontrol edilmesi. Evinizi ve mülkünüzü satmak istiyorsanız, başarılı bir emlakçı ile işe başlayın, çünkü emlakçı evi gördükten ve prizleri, kapıları, ampulleri vb. dikkatlice kontrol ettikten sonra doğrudan emlakçıdan bilgi alarak yeni sahibin kredibilitesini kontrol edecektir.

Yeni görev: noter ile birlikte resmi olarak onaylanmış satın alma sözleşmesini imzalamak. Yeni bir sahip bulundu, şimdi emlakçı potansiyel yeni sahibinizle ev satışı görüşmelerini yürütüyor, takip etmek üzere olan satın alma sözleşmesinin formalitelerini düzenliyor, uzmanınız noter tasdikli satın alma sözleşmesini istenen noter ofisi ile birlikte bir sözleşme taslağında formüle ediyor ve hazırlıyor, mülk satışının noter tasdiki için notere gitmek standarttır. Koşullarınız ne olursa olsun, merkezi bir konumda iyi ulaşım bağlantılarına sahip nadiren kullanılan bir mülk olsun, hedef yakınAlıcı ve satıcı artık tamamlanmış satın alma sözleşmesini imzalar, imza ile evi resmi olarak sattınız, tebrikler.

Ardından, tamamlanan tapu kaydının ardından (ayrıca öncelikli devir bildirimi), ön satış bedeli ödeme talimatı ile hemen aktarılabilir.

Ardından, noteriniz yeni geçişi tapu siciline ve öncelikli devir bildirimine girer. Resmi belge, örneğin, birbirini tanımayan çeşitli kişilere çifte satış tehlikesi olmamasını sağlar. Yeni mal sahibi fiyatı size bildirir bildirmez, alıcı noter tarafından en kısa sürede bilgilendirilecektir. Ödemenin banka hesabınıza ulaşıp ulaşmadığını kontrol edin.

Emlakçı ve noterden bekleyen alacakların devri

Wesel’deki mülkünüz satıldı, emlakçı ve noter için ödeme hala yapılmadı, ödemeniz noterin atanmasından hemen sonra gönderilmelidir, ödeme için noterden ve emlakçıdan ayrı ayrı faturalar alacaksınız.

En son adım: ortaya çıkan arazi devir vergisinin aktarılması

. Son bir önemli bilgi: satış ile geçmiş satın alma arasında tam 10 yıldan fazla olmamak kaydıyla, sermaye kazancı vergisi ödemeniz gerekir. Buna ek olarak, genel dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi ödemeniz gerekebilir. Bununla birlikte, istisnalar da mevcuttur. Örneğin, mal sahibi olarak orada 3 yıldan fazla bir süre kendi kullanımınız için yaşadıysanız.

Yeni inşaat talebi, konut piyasası ve emlak

Nüfus ve gelişimden yeni bina gereksinimlerine kadar güncel rehber. Toplam 122,56 km² yüzölçümüne sahip olan Wesel’in merkezinde ve banliyölerinde konutlar için yeterli alan bulunmaktadır. Bugün burada 60.797 kişi yaşamaktadır. Kilometrekare başına 496 kişinin düştüğü Wesel’de doğal olarak konut kıtlığı yaşanmaktadır. Rakamları Federal Cumhuriyet ile karşılaştırdığımızda, Wesel’in Alman nüfusunun %0,07’sine ev sahipliği yaptığını görüyoruz.

Mevcut konut ve emlak piyasasına ilişkin gerçekler ve rakamlar

Federal İstatistik Dairesi’nin bu yıl Almanya için yayınladığı rakamlara göre, istatistiksel olarak 23.614 kişi kendi evinde veya apartmanında, 29.432 kişi ise kirada oturuyor; bunların 35.870’i evli, 24.927’si ise bekar. Tüm ilçelerde daire şeklinde yeni inşaat talebi. Saygın anketlerden elde edilen hesaplamalar nelerdir? Yeni inşa edilen konutlara olan talep hala yüksektir, yakın zamanda yayınlanan çalışmalar 22.108 yeni konut, yaklaşık %17’si önümüzdeki yıllarda 25.793 yeni konut ve üçte biri Wesel’de yeni konutlar varsaymaktadır. İstatistiksel olarak, gerçekte kaç birim inşa edilecek? Şu anda sadece 170 ünite inşa ediliyor, ancak 2.355.681.093,33 avro yatırım yapılıyor.

Wesel sakinleri iyi bir başlangıç yaptı

Wesel’deki herkes, ister çok aileli bir ev ister müstakil bir ev olsun, yaşam durumlarından memnun. Tüm mülk sahipleri arasında, bu hoş mahalleyi ve konumu seven 50.115 memnun insan var, sadece 10.682 kişi daha az memnun. Wesel’deki kiracılar da 44.698 mutlu sakinle iyi duygular yaşıyor. Wesel sakinlerinin çoğunluğunun apartmanlarda değil, tek ailelik evlerde yaşadığını biliyor muydunuz? 31.837 Wesel sakini tek ailelik evlerde yaşamaktadır, bu sayı 18.892 kişinin yaşadığı ikiden fazla kiracısı olan evlerden açıkça daha fazladır ve 9.429 kişi de popüler yarı müstakil ev olan iki kişilik evlerde yaşamaktadır.

Gayrimenkul planlaması: demografi ve nüfus

İstatistiksel olarak, Wesel’de 6-14 yaş arası 4.000 müstakbel Tennager gibi çok sayıda genç vatandaş ve 50-64 yaş arası 3.210 kişi gibi Wesel’in satın alma gücü için önemli olan bazı ileri yaştaki insanlar bulunmaktadır. Şehrin uzun vadeli gelişimine ilişkin mevcut tahminler devam etmekte olup, tahminlere göre sadece dört yıl içinde yaklaşık 62.806 kişinin yaşamak için alana ihtiyacı olacak ve buna 2.009 vatandaş daha eklenecektir.

422.483.880 avro bugünün emlak piyasasına yatırılmıştır

Bundesbank’ın istatistiki verilerine göre, kullanılmayan para muazzam bir şekilde büyüdü ve şu anda banka hesaplarında 370.751.160 Avroluk inanılmaz bir nakit varlık uyuyor. Çok daha yüksek meblağlar, yaklaşık 0,4 milyar avro gayrimenkule yatırılmıştır, sadece 77,6 milyon avro kullanılabilir varlık olarak mevcuttur, bunu biliyor muydunuz? İstatistiklere göre, her yıl alım-satım ya da diğer adıyla işlem yoluyla son derece yüksek meblağlar ödenmekte, daha açık bir ifadeyle 5.567.973.493,33 Avro, aynı dönemde Wesel’de yeni daire inşaatlarına 2.355.681.093,33 Avro, ev ve dairelerin modernizasyonuna her yıl 2.783.986.746,67 Avro yatırım yapılmakta, toplamda Wesel’deki emlak piyasası yılda 10,7 milyar Avro hareket etmektedir.

Kirasız mı yaşıyorsunuz? Wesel emlak

Wesel’de kim gerçekten kendi dört duvarı arasında yaşıyor? Her yaş grubundan mülk sahibimiz var Örneklerden ikisine hızlıca bir göz atalım. Ülke çapında yapılan bir araştırmaya göre (empirica), 0 ila 10 yaş arasındaki 2.557 çocuk şu anda en az bir nesildir ebeveynlerine ait olan evlerde veya apartman dairelerinde yaşamaktadır; yaşları ilerledikçe bu sayı daha da artmaktadır. Muhtemelen zaman alan bebeklik dönemi sona erdiği ve ebeveynler kariyerlerine odaklandıkları için, çoğu artık küçük aileleri için kendi evlerini satın alıyor. 11-21 yaş arası gençlerin 3.166’sı çalışkan ebeveynlerine ait mülklerde yaşıyor. 21-30 yaş arası gençlerin sayısı ise kesinlikle daha az. Bu gençler Avrupa’nın dört bir yanında macera arıyor ve sadece 693’ü kirasız yaşıyor. Yaş arttıkça, sakinlerin gayrimenkul sahibi olma olasılığı da artmaktadır, bu nedenle 31-40 yaş arasındaki kişilerle birlikte 2.625 kişi, 41-50 yaş arasındaki kişilerle birlikte 4.539 kişi, 51-60 yaş arasında ise 4.156 kişi kendi dört duvarları arasında yaşamaktadır. 61-70 yaş grubunda bu rakam hala 3.175’tir ve bu kişilerin çoğu evlerini sattığından oran sadece 1.967’ye düşmektedir.

Wesel’in konut piyasasındaki değişimi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Kendi evimiz 23.614
Kat Mülkiyeti 3.739
Kiralık Daire 29.432
Ortak daire 4.007

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahibi (yaş) Miktar
0-10 2.557
11-21 3.166
21-30 693
31-40 2.625
41-50 4.539
51-60 4.156
61-70 3.175
71-80 1.967

empirica / LBS Research (kaynak)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 24.927 26.751 1.824
2 20.671 21.887 1.216
3 7.296 6.080 -1.216
4 5.472 4.864 -608
5’in üzerinde 1.824 1.763 -61

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Wesel

Haneler / kişiler bugün 2035 Farklar
1 32.222 34.046 1.824
2 17.631 17.023 -608
3 5.472 4.864 -608
4 3.648 3.587 -61
5’in üzerinde 1.216 1.094 -122

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi