Iserlohn ve çevresinde mülk satışı: Ev satarken nelere dikkat etmelisiniz?

Özel satış mı yoksa bir emlakçı ile daha mı iyi? Iserlohn’da bir ev satmak: Emlak Blogumuzda bir mülkün satılmasıyla ilgili en önemli soruların cevaplarını bulacaksınız.

Her şey her zaman gerçekçi bir değerleme ile başlar: Evinizin değerlemesi için emlakçınızla bir başlangıç tarihi belirleyin. Iserlohn’daki evinizin makul değerlemesi, İlk adım, satıcının en yüksek satış fiyatını elde edebilmesidir. Burada gayrimenkul satışında gerekli bilgileri edininIserlohn ve çevresi hakkında bilgi edinin. Tüm stresle ilgilenmiyorsanız, e-posta ve telefon yoluyla bizimle iletişime geçin, gayrimenkul satışında gerekli tüm know-how, tüm nesnelerin fiyat hesaplamasında size yardımcı olacak ve tüm güçlüklerle ilgilenmiyorsanız, telefon ve e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin.

Makbuzlar, orijinal belgeler ve faturalar: Satış için önemli belgeler

Bazı durumlarda, çok önemli belgeler içerirler. Bunlar arasında örneğin odaların kat planı ve enerji sertifikası yer almaktadır. Parlak fotoğraflar evinizin veya apartman dairenizin değerini artırır. Bu şekilde, her muhtemel alıcı çok daha gerçekçi bir resim elde edebilir. Çekilen fotoğraflar Iserlohn’daki evi veya teraslı evi her zaman mükemmel ışık altında göstermelidir.

Hausverkauf

Sıra geldi: Gayrimenkul teklifi için bir satış fiyatı hesaplamanız gerekiyor. Satış fiyatının hesaplanmasında oda düzeni, envanter kalitesi, kusurlar, nakliye bağlantıları gibi küçük veya büyük çeşitli etkileyici faktörler rol oynar, hesaplamada o sırada harcadığınız meblağlar hesaba katılmaz. Saatlerce çalışmak da öyle. Her zaman olduğu gibi, gayrimenkule yönelik arz ve talep, olası değerin belirlenmesinde belirleyici faktörlerdir. Günümüz emlak piyasasındaki talep ve arz, potansiyel alıcının ödemeye istekli olacağı fiyatı belirler ve umutlarınızı çok fazla yükseltmemek için bunu dikkate almalısınız. Tüm literatüre rağmen, daha yakından düşündüğünüzde mülkün satış fiyatından emin değil misiniz? Kuşkusuz, meslekten olmayanlar için evin gerçek değerini gerçekçi bir şekilde adlandırmak çok zor olabilir, akıllı alternatifiniz, profesyonellerimiz tarafından yapılan bir mülk değerlemesidir.

O zaman takip et: Kendi arama davranışınızı düşünün, çünkü birçok potansiyel alıcı, mülk açıklamasını ve m² ve KWh ile ilgili tüm ayrıntıları okuduklarında satın almakla ilgilenip ilgilenmediklerine karar verirler. Bu nedenle, satış sırasında internette veya bir gazetede çekici bir ilana zaman ayırmak faydalı olacaktır. Ayrıca, ev sahibi olarak evin tüm merkezi özelliklerini içten dışa biliyorsunuz. Örneğin, bahçe ve su, kış bahçesi, dinlenmek için havuz ve mülk üzerindeki ekstralar. Ev satışı için teşhir hazır mı? Daha sonra ev, bir emlak portalında ve Iserlohn’da çok okunan günlük gazetede bir ilanla potansiyel yeni sahiplerine sunulmalıdır. O zaman bekleyip görme zamanı.

Hausverkauf in Iserlohn

Bir sonraki adımınız: ilgilenen kişilerden gelen talepleri kabul etmek. İyi hazırlanmış bir ifşa ile, arama genellikle hızlı bir şekilde çalışır ve ilk sorularınızı alırsınız. Mülkün aracılığı için bir emlakçı tuttuysanız, emlakçı sizin için talepleri alacak ve yalnızca ilgilenen taraflardan önemli ölçüde daha ayrıntılı geri bildirim alırsanız sizinle iletişime geçecektir.

Şimdi mesele şu: Potansiyel alıcılarla görüşme randevuları… Şimdi her şey daha da heyecanlı hale geliyor. Mülkün ideal olarak kolay ve başarılı bir şekilde aracılık edilebilmesi için, bir emlakçı sürekli olarak bir görüntüleme için yeni randevulara karar verir, dilerseniz, kararlaştırılan randevuları devralır, ancak dilerseniz randevuda da bulunabilirsiniz, önemli bir ipucu, hiçbir koşulda hiçbir şeyi riske atmayın.

Yeni zorluk: Evle ilgilenen kişinin kredibilitesini teyit ettirmek Evinizi teslim edecekseniz, emlakçılarla çalışın, çünkü emlakçıdan gelen bilgilerle kredibilitesini hemen kontrol ettirecektir.

Hazırlanan programda sırada: noter randevusu ve satış sözleşmesinin kesinleştirilmesi var.Yeni bir mal sahibi bulundu, şimdi emlakçınız potansiyel yeni mal sahibi ile görüşmeleri devralıyor ve satın alma sözleşmesinin tüm ayrıntılarını tartışıyor, ardından profesyoneliniz istenen noterle birlikte noter sözleşmesini bir taslak halinde hazırlıyor, noter tasdiki için her durumda bir notere gitmeniz gerekiyor, yasa gereğiAlıcı ve mülk satıcısı sözleşmeyi imzaladı, tebrikler, çünkü imza ile eviniz noter tasdikli olarak satıldı, bu yüzden sadece son bireysel adımlar kaldı.

Bir sonraki adımınız: tapu siciline işlendikten sonra (öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılır) üzerinde anlaşılan satın alma bedelinin ödenmesi. Noter uzmanınız şimdi tapu siciline girişi yapacaktır. Buna ek olarak, öncelikli devir bildirimi girilir. Mülkün gizlice sık sık satılmasını önler. Alıcı, fiyatı sözleşmeyle bankanıza aktarabilirse, alıcı ile iletişime geçecektir. Noter tarafından ibra edildikten sonra, ödeme makbuzu için hesap bakiyenizi kontrol etmelisiniz.

Der Besuch beim Notar in Iserlohn

Noter randevusu ve aracılık masraflarının ödenmesi

Şimdi komisyoncunuzun iş performansının ve sizin tarafınızdan kullanılan noter masraflarının ödenmesi talimatını verin, noter ile istenen sözleşmenin imzalanmasından sonra noter ve komisyoncu size bir fatura gönderir.

Mülk satıldı: Gayrimenkul devir vergisi

. İkisi arasında 10 yıldan az bir süre varsa, sermaye kazancı vergisi, artı kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti ödemeniz gerekebilir. Elbette istisnalar da var. Örneğin, ev sahibinin 3 yıldan uzun süredir ev sahibi olarak yaşamış olması.

Iserlohn’da kentsel yenilik ve arazi mülkiyeti

Rehberiniz 647.634.425 Euro, Iserlohn evlerine ve dairelerine gayrimenkul yeni inşaatına kadar yatırım yaptı. Toplam yüzölçümü 125,49 kilometrekare olan Iserlohn, şehir merkezinde ve dış bölgelerde daireler için yeterli alana sahiptir. 93.197 kişi bugün burada yaşamakta ve çalışmaktadır. Kilometre kare başına 743 kişi ile apartman daireleri talep görmektedir. Alman vatandaşlarının toplam %0,11’i Iserlohn’da kayıtlıdır.

Yeni inşa edilen gayrimenkuller: Iserlohn sakinlerinin çoğunluğu nerede yaşıyor?

Peki Iserlohn sakinleri ortalama olarak nasıl yaşıyor? Federal İstatistik Dairesi’nin sadece Iserlohn’da değil Almanya’da da yeni araştırmalara ihtiyacı vardı; buna göre 36.198 kişi ev sahibi tarafından kullanılan evler, teraslı evler ve apartman blokları gibi evlerde yaşıyor. 5.732 kişi kat mülkiyeti sahibi olmaktan gurur duymaktadır. Buna ek olarak, 45.117 kişi kiralık bir dairede yaşamakta, sadece 6.142 kişi ortak bir dairede toplu olarak yaşamaktadır. LBS Research tarafından yapılan çalışmaya göre, şu anda çeşitli hanelerde 54.986 evli kişi, 38.211 bekar hane yaşamalıdır. Iserlohn’da da insanlar için yeni konutlara duyulan ihtiyaç artmıştır. Mevcut çalışmalar yeni inşaat maliyetlerini nasıl değerlendiriyor? Önümüzdeki 12 yıl içinde Iserlohn’da yapılan araştırmaların %50’si yeni üniteler öngörürken, %17’si 39.538 yeni daire inşa edileceğini, üçte biri ise bugün hala planlanan ve yakında inşa edilmesi gereken Iserlohn yeni daireleri hakkında spekülasyon yapıyor, istatistiklere göre şu anda Iserlohn’da sadece 261 yeni daire inşa ediliyor. Şu anda tam 3,6 milyar Avro yatırım yapılmaktadır.

Iserlohn’un bölgeleri bölge sakinlerinin ne istediğini biliyor

Iserlohn’da yaşayan herkes genel olarak yaşadıkları yerden son derece mutludur. 76.822 ev ve daire sahibi kendi yaşam ortamlarına değer verirken, memnun olmayan ev ve daire sahibi sayısı 60.448’lik bir artışla sadece 16.375’tir. Ancak Iserlohn’daki kiracılar da 68.518 memnun insanla olumlu bir temel ruh hali gösteriyor. Çok sayıda vatandaşın bir apartman dairesinde değil, müstakil bir evde yaşadığını biliyor muydunuz? 48.804 Iserlohn sakini müstakil evlerde, 28.960’ı apartmanlarda, 14.453’ü ise iki aileli evlerde yaşamaktadır.

Iserlohn’da yaş yapısı ve demografi: Yapı

Iserlohn’da 25-39 yaş arası 14.585 kişi gibi genç nüfusun yanı sıra 50-64 yaş arası 4.921 kişi gibi çok sayıda yaşlı vatandaş da yaşamaktadır. Iserlohn istikrarlı bir şekilde büyüyor, 4 yıl önce 92.415 vatandaş olan Iserlohn, istatistiksel olarak 782 kişi artarak 93.976’ya ulaştı. Tahmin değişmeden devam ediyor, şimdi önümüzdeki yirmi yıl için en güncel tahminlere odaklanıyoruz.

Mevcut Iserlohn gayrimenkulünde 647.634.425 Euro bulunmaktadır.

Atıl sermaye gerçekten çok yüksek, 568.332.251 Avro’luk nakit varlıklar banka hesaplarında ya da yastık altında uyuyor. Daha da büyük meblağlar, çünkü istatistiksel olarak 647.634.425 avro gayrimenkule bağlı, bu kadar çok akım bekler miydiniz? İstatistiklere göre, her yıl sadece alım-satım veya gayrimenkul işlemleri yoluyla büyük meblağlar taşınıyor, tahminen 8.535.263.675,15 avroya ulaşıyor, aynı dönemde şehirde konut inşaatında 3,6 milyar avro taşındı, şu anda burada modernizasyon için yılda tam 4.267.631.837,58 avro harcanıyor. Iserlohn’daki ev ve konut piyasası toplamda her yıl 16,4 milyar Avro gelir elde etmektedir.

Kirasız mı yaşıyorsunuz? Iserlohn mülkiyeti

Ev ve apartman dairesi sahibi olmak hayatı çok daha kolaylaştırır ve Iserlohn’da her yaştan mülk sahibi vardır. Birkaç değere göz atalım. Ülke çapında yapılan bir araştırmaya göre (empirica), 0-10 yaş arası 3.920 çocuk şu anda evlerde veya apartman dairelerinde yaşamaktadır. Yıllar geçtikçe, kesinlikle biraz daha fazla olacaktır, çünkü zor yürümeye başlayan çocuk evresi sona ermiştir ve en azından bir ebeveyn çalışmaktadır. 11-21 yaş aralığında 4.854 kişi kendi evinde yaşamaktadır. 21-30 yaş aralığında ise sadece 1.062 kişi kendi evinde yaşamaktadır. Yaş arttıkça, konut sakinlerinin mülk sahibi olma olasılığı da artmaktadır. Dolayısıyla, 31 ila 40 yaş arasındakilerin 4.023’ü ve 41-50 yaş arasındakilerin 6.958’i memnun mülk sahibidir. 51 ile 60 yaş arasında 6.371 Iserlohn sakini mülk sahibi ve 61-70 yaş grubunda hala 4.867 kişi var. 3.015 yaşlı vatandaş, alacakaranlık yıllarını genellikle kendi inşa ettikleri evlerinde geçiriyor.

Iserlohn’un nüfusu bu şekilde gelişiyor

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 36.198
Kat Mülkiyeti 5.732
Kiralık 45.117
WG 6.142

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahipliği / Yaş Birimler
0-10 3.920
11-21 4.854
21-30 1.062
31-40 4.023
41-50 6.958
51-60 6.371
61-70 4.867
71-80 3.015

empirica / LBS Research (kaynak)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Değişim
1 38.211 41.007 2.796
2 31.687 33.551 1.864
3 11.184 9.320 -1.864
4 8.388 7.456 -932
5 + 2.796 2.703 -93

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi

Iserlohn

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Farklar
1 49.394 52.190 2.796
2 27.027 26.095 -932
3 8.388 7.456 -932
4 5.592 5.499 -93
5’ten fazla 1.864 1.678 -186

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi