Hızlı ve kolay: Düren’de ev satmak

Profesyonel, iyi bağlantılara sahip bir emlakçı ile mi satış yaparsınız yoksa özel olarak da yapabilir misiniz? Düren’de ev satmak: Emlak Blogumuzda ev satmakla ilgili en önemli soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Mülkünüzün (daire veya ev) değerlemesi için ilk emlakçı ile bir başlangıç tarihi ayarlayın

İster teraslı bir ev ister tek yatak odalı bir apartman dairesi satıyor olun, süreçte nasıl ilerleyeceğinizi ve bilgi birikimiyle mümkün olan en yüksek satış fiyatına nasıl ulaşacağınızı bilmelisiniz. Emlak piyasasında burada açıklanan tüm gerekli bilgileri edinin ve kendinize biraz zaman kazandırmak istiyorsanız, bize bir e-posta yazın, böylece evlerin satışında burada açıklanan tüm gerekli bilgileri, kendi bölgeniz hakkında bilgi ve satış değerinin değerlemesinde size destek olun, bu kadar zaman alıcı çaba sarf etmek istemiyorsanız, e-posta ve telefon yoluyla bizimle iletişime geçin.

Evrakların hazırlanması (makbuzlar, ideal olarak orijinal belgeler ve ayrıca farklı faturalar)

Odaların kat planı ve enerji sertifikası gibi az ya da çok önemli bir dizi belgeye ihtiyacınız olacaktır. Evinizi profesyonelce çekilmiş fotoğraflarla süsleyin, böylece alıcılar mülkün çok daha gerçekçi bir resmini elde edebilir ve bu da zaman kazandırır. Ürettiğiniz resimler Düren’deki evinizi veya dubleksinizi her zaman mükemmel ışık altında göstermeli ve yüksek kalitede olmalıdır. Çünkü satmak istiyorsun. Ve hepsinden önemlisi güçlü bir fiyata.

Hausverkauf mit Makler in Düren

Bir teklif fiyatı belirlenmelidir

Konum, bina tipi, inşaat kalitesi, mahalle gibi çeşitli iyi bilinen veya daha az bilinen faktörler, gayrimenkulünüzün satın alma fiyatı değerlendirmesinde kaçınılmaz bir rol oynar, burada önemli olan, o zamanlar Düren’deki ev için bir zamanlar kendinizin ne kadar satın alma fiyatı yatırdığınız değildir. her zaman olduğu gibi, talep ve arz satış fiyatını düzenler. Gerçekçi olmayan beklentiler içine girmemek için bu gerçeği göz önünde bulundurmalısınız. Her zaman olduğu gibi, özellikle konutlar için arz ve talep, hedeflenen satış fiyatını belirler Gün içinde böyle bir hesaplama, sahip olmanız gereken çok fazla titizlik anlamına gelir. Normal insanlar için, gerçek mülk değerini yetkili bir şekilde değerlendirmek bazen oldukça kafa karıştırıcı hale gelir. Alternatifiniz, uzmanlarımız tarafından profesyonel bir değerleme.

Bir profesyonel tarafından tasarlanan eviniz için fiyat teklifi alın

Aynı zamanda hızlı bir şekilde size kendi mülk arayışınızı hatırlatır, sadece boş mülkün açıklamasını ve ayrıntılarını okumak, ilgilenip ilgilenmediğinizi, iç fotoğraflara bakmak ve daha fazlasını öğrenmek isteyip istemediğinizi doğrular, çünkü birbirimizi tanırken ilk izlenimimiz önemlidir, bu nedenle satışta son derece profesyonelce hazırlanmış bir teşhir için biraz zaman ayırmaya değer. Ek olarak: Ev sahibi olarak evinizin tüm gerekli ayrıntılarını biliyorsunuz, her zaman tüm ekstraların listelendiğinden emin olun, örneğin özel bir havuz, bahçe, garaj veya arsa ve alıcı için kullanım. İfşanız hazır mı? Şimdi bunu bir emlak portalında ve aynı zamanda eski güzel günlük gazetede bir ilanla sunmanın zamanı geldi ve sonra bekleyip görmenin zamanı geldi.

Tur ve posta ile ilgili soruları yanıtlayın

Bir uzman tarafından iyi tasarlanmış bir tanıtımla başlarsanız, genellikle hızlı ilerler: Emlak ilanınıza yanıt olarak ilk soruları ev için emlakçınız alır ve evin komisyonculuğu için bir emlakçı atadıysanız, sizin için tüm soruları alır. Sadece daha ayrıntılı bilgiler ortaya çıkarsa sizinle irtibata geçecektir.

Yapılacaklar listenizde bir sonraki madde: potansiyel alıcılarla görüntüleme randevuları.Çarşamba, Perşembe, vb: Adrenalin yoğunlaşır, mülkünüzün en kolay ve başarılı şekilde satılması için emlakçı her sabah Düren’de görüntüleme için randevu alan kişilerle görüntüleme randevuları alır. Dilerseniz, her bir görüşmeyi bağımsız olarak yürütecektir. Ancak, satıcı olarak siz de görüşmeye katılabilirsiniz. Kesinlikle hiçbir şeyi şansınıza bırakmayın.

Ä°lgili tarafın mevcut kredi itibarının kontrolü

Potansiyel bir alıcı hemen saldırıp satın almak mı istiyor? Elbette emlakçı, muhtemel alıcının ödeme yapabilecek sermayeye sahip olup olmadığını kontrol etmek için hemen kredi bilgilerini alır. Bu şekilde gelecekte hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Bir sonraki adımınız: Sözleşme taslağında değişiklikler yaptıktan sonra: noter onaylı gayrimenkul satın alma sözleşmesini noter ile imzalayın. Bundan sonraki satın alma sözleşmesinin tüm detayları ve evin yeni sahipleri ile yapılacak tüm görüşmeler gayrimenkul uzmanınız tarafından yürütülecektir. Daha sonra noter ile birlikte noter tasdikli satın alma sözleşmesini hazırlar ve tabii ki ortak eylemin belgelendirilmesi için, yasal açıdan da her durumda bir notere gitmeniz gerekir. Koşullarınız ne olursa olsun, gayrimenkul ve arsa en iyi konumda olsun, satış hedefi tahmin ettiğinizden daha yakındır, noterde siz ve alıcı satış sözleşmesini imzalarsınız, tebrikler, eviniz tamamen sertifikalı olarak satılmıştır.

Bir sonraki göreviniz: Tapu kaydının veya öncelikli devir bildiriminin ardından mülkün satın alma bedeli geri alınabilir. Gözetmen noteriniz şimdi tapu siciline giriş talimatını verecektir. Buna ek olarak, öncelikli bir devir bildirimi girilir; bu belge, örneğin bir satıcının iki kez, yani aynı anda iki kişiye satış yapamamasını sağlar. Noter, alıcıya satın alma bedelinin sözleşmede belirtilen hesabınıza derhal aktarılması için onay verir, ancak lütfen daha sonra tutarın kendi hesabınıza yatırılıp yatırılmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Noter ve emlakçı faturalarının ödenmesi

Satıcı olarak, satın alma sözleşmesi satıcı ve alıcı tarafından imzalandıktan sonra aracılık ve noter masraflarınız için kullanılan hizmetlerin ödenmesi talimatını verirsiniz. Her iki taraftan da iki fatura alacaksınız.

Yeni görev: arazi devir vergisini vergi makamlarına devretmek: Ardından Düren’deki mülkünüz veya kat mülkiyetiniz satılır. Bir evin özel olarak satılması ve evin on yıldan daha az bir süre el değiştirmesi durumunda sermaye kazancı vergisi ödenebilir, dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi yine de eklenebilir. Tabii ki, burada birkaç yasal istisna vardır, örneğin ev sahibi evde 3 yıldan fazla yaşıyorsa]36 ay ve hiç kiraya vermediyse, ancak 36 aydan fazla bir süre boyunca mülkte yaşadığını ve bu süre zarfında burada bir ev sahibi olarak aktif olmadığını kanıtlayabilen herkes sermaye kazancı vergisinden muaftır.

Düren’de kentsel yenilik ve arazi mülkiyeti

Bugün Düren’de yeni inşaat talebinden 0,6 milyar avroya kadar ev ve daire yatırımı yapıldığını bilmeye değer gerçekler. Şu anda 90.066 kişi 85 KM²’lik bir alanda yaşamakta ve eğlenmektedir. Metrekare başına 1060 kişinin düştüğü Düren’de uygun fiyatlı yaşam alanları otomatik olarak yetersiz kalmaktadır. Düren, toplamda Alman nüfusunun %0,11’ine ev sahipliği yapmaktadır.

Konut piyasasındaki güncel eğilimler

Federal İstatistik Dairesi’nin yakın zamanda ihtiyaç duyduğu güncel istatistiklere göre, istatistiksel olarak 34.982 kişi ev sahibi tarafından işgal edilen ev, teraslı evler ve apartmanlar gibi evlerde yaşamakta ve 43.601 kişi de kirada oturmaktadır. Sadece 5.935 kişi ortak bir dairede birlikte yaşamaktadır; tüm vatandaşların 53.139’u evli, 36.927’si ise bekardır. Buna bağlı olarak, insanlar için yeni konut birimlerine duyulan ihtiyaç da kayda değerdir. Mevcut araştırmalar ihtiyaç duyulan yeni binalar için maliyetleri nasıl değerlendiriyor? Mevcut konut ihtiyacı gerçekten de büyük, araştırmalar 32.751 yeni konut varsayıyor %17’si sadece 38.210 yeni konuta ihtiyaç olduğunu görüyor ve üçte biri Düren’de yeni konutlar üzerine spekülasyon yapıyor, eklenebilecek ekstrapolasyona göre gerçekten ne kadar konut inşa edilecek? Bu yıl sadece 252 yeni ünite inşa edilecek ve bunun için 3,5 milyar Avro tutarında yatırım yapılacak.

Düren’in mahalleleri iyi karşılandı

Düren halkı konumlarından ve mahallelerinden son derece memnun. Aynı şekilde, bu konumu ve mahalleyi beğenen 74.241 mülk sahibine karşılık sadece 15.825 kişi daha az memnun, toplam 58.417 kişi daha fazla, kiracılar arasında da 66.217 kişi ile çok fazla memnuniyet var. Düren’de yaşayanların çoğunluğu apartman dairelerinde değil müstakil evlerde yaşamaktadır. 47.164 Dürenlinin 27.987’si birden fazla kiracısı olan evlerde, 13.968’i ise iki aileli evlerde yaşamaktadır.

Kentsel büyüme: Düren’de nüfus

Düren, 6-14 yaş arası 5.926 genç gibi çok sayıda genç nüfusa ve 40-59 yaş arası 21.877 vatandaş gibi çok sayıda yaşlı vatandaşa sahiptir. Düren’in nüfusu sürekli artıyor, sadece 4 yıl önce 89.311 olan nüfus 755 kişi artarak bugünkü istatistiki 90.819’a ulaştı, tahminler devam ediyor, çünkü istatistiki olasılıklara göre birkaç yıl içinde yaklaşık 93.043 kişinin yaşamak için alana ihtiyacı olacak, bu da 2.977 vatandaş daha demekŞimdi de önümüzdeki 20 yıl içinde bugünkü hesaplamalara gelelim.

Şu anda Düren’de konut ve apartman dairelerine 0,6 milyar avro yatırım yapılıyor

Düren’deki para kaynakları muazzamdır, Bundesbank’ın istatistiki verilerine göre şu anda hesaplarda veya yastık altında inanılmaz bir 0,5 milyar avro nakit para bulunmaktadır, çok daha fazlası, yaklaşık 0,6 milyar avro gayrimenkullere yatırılmıştır, sadece 114.956.967 avro kullanılabilir varlık olarak mevcuttur, bunu biliyor muydunuz? Düren’deki alım ve satım işlemlerinin tamamı, tamamen istatistiksel olarak her yıl 8,2 milyar avroya ulaşmaktadır; yeni konut inşaatlarında 3,5 milyar avronun tamamının taşınacağı tahmin edilmektedir, şu anda her on iki ayda bir modernizasyona 4,1 milyar avro yatırım yapılmaktadır, toplamda gayrimenkul sektörü her on iki ayda neredeyse akıl almaz bir şekilde 15,9 milyar avro transfer etmektedir.

Bu, özel mülkiyete ait konutların yaşa göre dağılımıdır

Mülkte kim yaşıyor? Ülke çapında yapılan bir araştırmaya göre (empirica), 0-10 yaş arasındaki 3.788 çocuk şu anda ev sahibi tarafından kullanılan daire veya evlerde yaşamaktadır. Yaşları büyüdükçe, muhtemelen her iki ebeveyn de bebeklik dönemini geride bıraktığı ve artık çalıştığı için birkaç tane daha vardır.691’i ebeveynlerinin mülkünde yaşıyor, çok daha azı 21 ila 30 yaşlarında, örneğin seyahat ediyorlar ve Almanya çapında yeni zorluklar arıyorlar, istatistiksel olarak 1.026’sı kendi mülkünde yaşıyor. Yaşlandıkça bu oran artmaktadır. Böylece, 31 ila 40 yaş arasındaki kişiler arasında yine 3.888 memnun mülk sahibi ve 41 ila 50 yaş arasındaki kişiler arasında 6.724 kadar mülk sahibi bulunmaktadır. 51 ila 60 yaşlarında 6.157 Düren’li kendi mülklerinde yaşamaktadır ve 61 ila 70 yaş arasındaki yaşlılar segmentinde istatistiksel olarak 4.703 kişi bulunmaktadır, çünkü pek çok yaşlı hayatlarının sonraki bölümünü eski mülklerinde geçirmemektedir, sadece 2.914.

Düren’de gelişim: Merkezi konumda mülk

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 34.982
Düz 5.539
Kiralık 43.601
Ortak daire 5.935

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Düren’de Ev Sahibi / Yıllar Birimler
0-10 3.788
11-21 4.691
21-30 1.026
31-40 3.888
41-50 6.724
51-60 6.157
61-70 4.703
71-80 2.914

Kaynak: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 36.927 39.629 2.702
2 30.622 32.424 1.801
3 10.808 9.007 -1.801
4 8.106 7.205 -901
5’in üzerinde 2.702 2.612 -90

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Düren

Hanehalkları bugün 2035 Büyüme
1 47.735 50.437 2.702
2 26.119 25.218 -901
3 8.106 7.205 -901
4 5.404 5.314 -90
5’ten fazla 1.801 1.621 -180

İstatistikler: Federal İstatistik Dairesi