Finansman, kredi ve borçlar

Mülkünüz için finansman, kredi ve krediler hakkında ipuçları.

Ä°pucu! Kontrol listeleri içeren rehber kitaptan ücretsiz olarak öÄŸrenin. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaÅŸabilirsiniz: Gayrimenkul finansman rehberi.

Bina

Farklı kiralama satın alma çeÅŸitleri

Kendi dört duvarınızın sahibi olmayı hayal ediyorsunuz, ancak uygun finansman için ön koşul olan öz sermayeden yoksun musunuz? Aşağıdaki makalede, sizi klasik gayrimenkul alımına bir alternatifle tanıştıracağız. Kiralama satın alma hakkında bilmeniz gereken her şeyi, bu modelin nasıl çalıştığını ve hangi avantaj ve dezavantajları içerdiğini öğreneceksiniz.

Gayrimenkul kredisine alternatif mi? Gayrimenkul finansmanına başvurmak için, genellikle satın alma fiyatının yüzde 10 ila 20’sini öz sermaye olarak katkıda bulunmanız gerekir. Banka için mevcut sermaye riski azaltır; ayrıca, yan maliyetler ortak finanse edilmez ve sizin tarafınızdan ayrıca ödenmelidir. Tabii ki, gayrimenkulü tamamen finanse eden kurumlar da var. Ancak, tam finansman için faiz oranları ve gereksinimler önemli ölçüde daha yüksektir.

Bir ev inşa ediyorum: Maliyetler

Bir ev inşa etmek – Bir ev inşa ederken birçok soru vardır. Emlakçılar olarak, inşaatçı adaylarından sürekli e-posta ve telefon alıyoruz: “Bir ev inşa ettirmenin maliyeti nedir?”, “Ucuz bir evin maliyeti nedir?” gibi sorulardan “Prefabrik bir evde (anahtar kelime: madde) ne kadar süre yaşayabilirsiniz?” gibi daha spesifik sorulara kadar. – en önemli̇ sorulariniza cevaplarimiz var.

Çoğu insan için bir ev inşa etmek, bir yuva yaratmak anlamına gelir; %35’i için ise odak noktası kendini gerçekleştirmektir. Grafikte “ev inşa etme” konusuna ilişkin seçilmiş veriler gösterilmektedir.

Bir ev inşa ettir: Geliştirici ve yeni inşaat

Yeni inşaat projeleri – Kendi evinize sahip olma hayali her zamankinden daha yakın. Elverişli faiz oranları ve iyi bir arsa arzı ile yeni inşaat projeleri, kendi dört duvarınıza sahip olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Hessen ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde birçok yeni inşaat projesi halihazırda ileri inşaat aşamasındadır. Çok sayıda yeni inşaat planı halihazırda başlangıç aşamasındadır. Kat mülkiyeti veya kendi evinizi düşük bir fiyata güvence altına alın.

Serbest mi yoksa sıra halinde mi? Tüm bina formlarının avantajları vardır. Teraslı evler özellikle metrekare başına uygun fiyatlarıyla, müstakil tek veya çok aileli evler ise geniş bahçeleri ve yeni fikirlere açık alanlarıyla dikkat çekiyor. Eğer bir kat mülkiyeti arıyorsanız, çok sayıda cazip yeni inşaat projemiz bulunmaktadır. Şehre yakın, şehir merkezinde veya banliyölerde – sizin için doğru daireyi bulacağız.

Bir ev satın al: Maliyetler

Kendi evinize sahip olma, kendi dört duvarınız arasında bağımsız olarak yaşama, her şeyi kendiniz tasarlayabilme ve kişisel isteklerinize göre döşeyebilme hayali. Ancak bu hayaller hikayenin sonu değildir, çünkü bir ev satın almak için çok daha fazlası vardır. Kendi bahçenizde arkanıza yaslanıp rahatlayabilme ve hayatın tadını çıkarabilme hedefine ulaşmak için önünüzde uzun bir yol var. Bunu olabildiğince kolaylaştırmak için, ev satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve hangi tuzaklardan kaçınabileceğinize dair en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını burada bulabilirsiniz.

Finansal planlama, broker, komisyon, krediler ve arızi masraflar

Bir mülk satın almayı ilk düşündüğünüzde aklınıza hemen birçok soru gelir. Devam etmenin en iyi yolu nedir? Bir emlakçıya ihtiyacım var mı yoksa kendim mi araştırmalıyım? Ev ne kadar büyük olmalı, kaç metrekareye ve kaç odaya ihtiyacı var? Hangi alanda arama yapmalıyım ve her şeyden önce ne kadar bütçeye ihtiyacım var? Şimdi tüm bu soruların temeline ineceğiz.

Finansman

Bina tasarrufları açıklandı

Bir yapı kuruluşunda tasarruf etme kararı uzun vadeli ve iyi düşünülmüş bir karardır. Farklı tarifeleri ve yapı birliklerini karşılaştırmanın yanı sıra, başka şeyler de dikkate alınmalıdır. Bir bina tasarruf sözleşmesi genellikle daha küçük bir tutarı hedefler ve yalnızca gerçek gayrimenkul finansmanına ek olarak tasarlanmıştır. Tasarruf oluşturma hakkında bilmeniz gereken her şeyi tasarruf oluşturmaya yönelik büyük rehberimizde bulabilirsiniz!

Her yapı topluluğu farklı aşamalardan oluşur. Çoğu durumda, geçilmesi gereken üç farklı aşama vardır. Önce belirli bir miktar biriktirilir, sonra kredi tahsis edilir ve son olarak kredi geri ödenir. Peki bu aşamalar tam olarak nasıl işliyor ve her bir aşama sırasında hangi kilit rakamların belirlenmesi gerekiyor?

Para biriktirmek: Finansman için 9 ipucu

Hayalinizdeki mülkü satın almaya karar verdikten sonra, doğru finansman sorusu gündeme gelir. Burada kendinizi tüm seçenekler hakkında bilgilendirmelisiniz, çünkü önümüzdeki birkaç yıl boyunca finansman kararıyla yaşamak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle kararınızı dikkatlice düşünün ve aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun.

Başarılı bir finansmana yaklaşmak ve gerçekten sizin için en iyisini bulmak için birkaç noktayı göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle deneyimsiz kişiler için borç almak büyük bir adımdır, bu nedenle doğru teklifi bulduğunuzdan özellikle emin olmalısınız. Aşağıdaki ipuçları, finansmana doğru şekilde yaklaşmanıza ve her şeye dikkat etmenize yardımcı olacaktır. Ödemeniz gereken tüm masrafların bir listesini burada bulabilirsiniz:

Arazi ücreti

Arazi bedeli, bir borçlunun kredi itibarını desteklemenin yaygın bir yoludur ve bir krediyi güvence altına almak için kullanılır.

Mortgage Bankası

Hypothekenbank, 2005 yılından beri Pfandbrief bankası için kullanılan eski bir isimdir. Tamamen yasal anlamda, ipotek bankaları Pfandbrief bankalarıdır. Ancak, bazı ipotek bankalarının isimlerini korumalarına izin verildi. Pfandbrief bankaları, bankacılık faaliyetleri ipotek almak, bu ipotek Pfandbriefe’lerini bir havuzda toplamak ve bunları sermaye piyasasına sürmek olan kredi kuruluşlarıdır.

Mülk satıyorum: Kredi mi?

Mevcut krediler.

BoÅŸanma: Mülküme ne olacak

Evlenmeye ve evlendirmeye karar veren kişi, çoğu durumda hayatını sonsuza dek eşiyle birlikte geçirmeye ve ona ait olan her şeyi paylaşmaya niyet eder. Evlenirken kimse eninde sonunda boşanılacağını ve hatta muhtemelen mallar konusunda bir anlaşmazlık yaşanacağını düşünmez. Ancak 2017 yılında Almanya’da boşanma oranı yüzde 36’nın üzerindeydi; bu da ne yazık ki tüm evliliklerin sonsuza dek sürmediğini gösteriyor. Genellikle aldatma, rutin ve hatta finansal sorunlar da dahil olmak üzere günlük yaşam boşanma nedenleridir.

Boşanma bir evin satışıyla sonuçlanırsa, iyi bilgilendirilmeniz gerekir. Boşanma sürecinde misiniz veya boşanma davası mı açmak istiyorsunuz? İdeal olarak, boşanacağınız partnerinizle ayrılık hakkında makul ve objektif bir şekilde konuşma fırsatınız var mı? O zaman şu soru ortaya çıkıyor: Kim neyin sahibi? Ev gibi ortak bir mülke sahipseniz, şimdi kendinize şu soruyu sormalısınız: Evin sahibi kim ve boşanmadan sonra bu nasıl bölünebilir?

Ä°pucu! Kontrol listeleri içeren rehber kitaptan ücretsiz olarak öÄŸrenin. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaÅŸabilirsiniz: Gayrimenkul finansman rehberi.