Ev satış prosedürü: Esslingen am Neckar için 9+ önemli adım

Özel satış mı yoksa bir emlakçı ile daha mı iyi? Esslingen am Neckar’da optimum ev satışı: Haberler bize her zaman sabah ulaşıyor, ancak çeşitli şantiyelerde ve yeni binalarda kişisel görüşmelerde de birçok soruyla karşılaşıyoruz. Bir mülkün satışı konusundaki temel soruları burada topladık ve net bir şekilde paketledik.

Evinizin değerini hesaplamak için emlakçıdan randevu alın

Her şeyden önce, kırsalda pastoral bir mülk, banliyöde bir villa veya rahat bir apartman evi için en iyi fiyatı almanız gerekir. Burada açıklanan bilgileri ve daha fazlasını edinin, ev satışında gerekli bilgilerEslingen am Neckar ve çevresindeki bölge hakkında bilgi edinin, zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, telefon ve iletişim formu aracılığıyla bizimle çok basit bir şekilde iletişime geçin. Gayrimenkul satışında ve burada açıklanan değerin bulunmasında tüm bilgi birikimi size yardımcı olacaktır. Tüm bu zahmete girmek istemiyorsanız, emlak ekibimize yazmanız yeterlidir.

Listenizle devam edin: Belgeler, formlar, faturalar ve makbuzlar. Evin gelişimi ve tapular gibi bir dizi önemli belgeye ihtiyacınız olacaktır. Tavsiyemiz: evinizi iyi fotoğraflarla sunun. Böylece alıcılarınız online olarak mülk hakkında çok daha iyi bir fikir edinebilirler. Çekilen fotoğraflar her zaman iyi bir çözünürlüğe sahip olmalıdır, örneğin 1400×1000 piksel.

Haus verkaufen in Esslingen am Neckar

Sonra, arkanı dön: Esslingen am Neckar’daki mülkünüz veya daireniz için kesinlikle gerçekçi bir miktar belirlemeniz gerekir. Yaş, kusurlar, evin tipi, inşaat kalitesi, mülkün konumu gibi az ya da çok ilgili farklı etkileyici faktörler, tüm bunlar bir evin gerçekçi fiyat hesaplamasında rol oynar, önemli olan Esslingen am Neckar’daki eviniz için bir zamanlar ne kadar ödediğiniz değildir. her zaman olduğu gibi, evlerin talebi ve arzı, hedeflenen satın alma fiyatına her şeyden önce hakimdir. Bunu dikkate almalısınız. Mevcut piyasadaki evlerin arz ve talebi, potansiyel alıcılarınızdan birinin ödeyeceği satın alma fiyatını belirler Aslında, herhangi bir değerleme, sahip olmanız gereken araştırma için çok fazla zaman anlamına gelir, özel kişiler için mülk değerini bağlayıcı bir şekilde belirlemek açıkça oldukça zahmetli hale gelir. O halde uzmanlarımızın hızlı değerlendirmesi sizin ve aileniz için bir öneridir.

Esslingen am Neckar’da şu anda boş olan mülkünüz için bir ilan hazırlayın

Esslingen am Neckar’da bir daire arıyor olsaydınız kendi arama davranışınızı düşünün. Açıklamaya hızlı bir bakış bile potansiyel alıcıların çoğu için gerçekten satın almakla ilgilenip ilgilenmediklerini belirleyecektir. Neredeyse her zaman olduğu gibi, ilk izlenimimiz önemlidir, bu nedenle çekici bir reklam için harcanan çaba karşılığını verir. Ev sahibi olarak, hatta bazen eski bir sakin olarak, en iyisini siz bilirsiniz. Evin reklamında veya teşhirinde, bahçe, garaj veya mülkün ekstralarının yanı sıra her şey dahil edilmelidir. En iyi satış alanı emlak portalı tarafından sağlanır, ancak elbette Esslingen am Neckar’daki bölgesel gazete de vardır ve sonra bir bekle ve gör durumu söz konusudur, mülkünüz kabul edilecek mi?

Görev listeniz şöyle devam ediyor: Talepler alınıyor. Mevcut gayrimenkul teklifine ilk tepkiler posta kutusundadır, emlak danışmanınız sizin için günlük olarak talepleri alır ve yalnızca potansiyel alıcılardan gelen sorular ortaya çıkarsa sizinle kişisel olarak iletişime geçer.

Görüntüleme randevuları ayarlayın. Heyecan artar, mülkünüzün hızlı ve başarılı bir şekilde satılabilmesi için emlakçınız her gün potansiyel alıcılarla görüntüleme randevuları düzenler, isterseniz her görüşmeyi o üstlenir, ancak siz de görüşmeye katılabilirsiniz.

Satın alma sözleşmenizden önce: yeni alıcıların kredi kontrolü

Evinizi arsa ile satmanız durumunda, bir emlakçı ile satış yapın, çünkü emlakçı evi inceledikten ve pencereleri, merdiveni, evin girişini vb. kontrol ettikten sonra bilgi vererek belirtilen ödeme gücünü hemen kontrol edecektir.

Sırada noter ziyareti ve satın alma sözleşmesinin imzalanması var: Satın alma sözleşmesinin son formaliteleri ve aynı zamanda evinizin yeni sahibiyle yapılacak tüm sonraki görüşmeler emlak uzmanı tarafından yapılır. Noter onaylı satış sözleşmesi, satıcınız tarafından sizin ve alıcı için atanmış noter ile işbirliği içinde formüle edilir ve hazırlanır. Noter tasdiki için notere gitmek standarttır, noterde her iki taraf da sözleşmeyi imzalar, buraya kadar her şey yolunda, çünkü sizin imzanız ve alıcının imzası ile mülk resmi olarak değiştirilir, bu nedenle ev satıcıları için sadece son adımlar kalır.

Bir sonraki adımınız: Tapu siciline kayıttan sonra (öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılır), önceden müzakere edilen satış fiyatı banka havalesi ile ödenecektir. Gözetmen noteriniz şimdi tapu kaydını gerçekleştirecek ve bunun için noter de öncelikli bir devir bildirimi girecektir. Resmi belge, örneğin, birden fazla alıcıya çifte satış riskinin ortadan kaldırılmasını sağlar; yeni mal sahibinin sözleşmeye bağlı satış bedelini sözleşmede belirtilen hesabınıza aktarmasına izin verilir verilmez, noteriniz sizi bilgilendirecek ve ardından ödemenin alınması için hesap bakiyenizi kontrol etmeniz gerekecektir.

Notar

Sıra geldi: Emlakçı ve noter faturalarını ödemeye. Satıcı olarak, noterinizle satın alma sözleşmesinin istenilen şekilde sonuçlanmasından hemen sonra, emlakçı ve noter ücretlerinizin anlaştığınız hizmetlere ödenmesi talimatını verin.

Belirlenen emlak devir vergisinin ödenmesi

. Satın alma ve satış arasında tam 10 yıldan az bir süre varsa, satıştan elde edilen sermaye kazancı üzerinden vergi ödemeniz gerekecektir. Buna dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi de ekleniyor ve elbette istisnalar da var. Örneğin, mal sahibi mülkte 3 yıl]36 aydan fazla bir süredir oturuyorsa ve hiç kiraya vermediyse, ancak siz evinizde üç yıldan fazla bir süredir oturuyorsanız ve kiraya vermediyseniz, sermaye kazancı vergisinden muaf olacaksınız.

Esslingen am Neckar’da apartman daireleri, evler ve yeni inşaatlar – yapılar ve maliyetler

Esslingen am Neckar’da 67.775 mutlu kiracıya daireler, müstakil evler ve ayrıca inşaat arazileri için güncel fiyatlardan rakamlar. Esslingen am Neckar’da şu anda 92.186 kişi yaşamaktadır, kuzeyden güneye 46,43 KM²’lik alan Esslingen am Neckar’ı önemli yerel şehirlerden biri yapmaktadır, Esslingen am Neckar Baden-Württemberg’in eyalet başkenti Esslingen am Neckar’dan uzak değildir. Metrekare başına 1985 kişi düştüğü için, uygun fiyatlı konutlar doğal olarak azdır.

Gelecekte konut ve yeni inşaat ihtiyaçları

Federal İstatistik Dairesi bu yıl en son istatistikleri yayınladı. Tamamen istatistiksel olarak, 35.805 kişi kendi mülkiyeti olan bir evde, teraslı evde veya apartmanda yaşıyor, 5.669 kişi ise bir kat mülkiyetinin gururlu sahibi. Ayrıca, kiralık bir dairede yaşayan 44.627 kişi bulunmaktadır. Sadece 6.075 kişi ortak dairelerde yaşamaktadır. Bunların 54.390’ı evli, 37.796’sı ise bekârdır. Eski bina arazisi üzerinde yeni inşaat ihtiyacı. 2020 yılına kadar Esslingen am Neckar’da yapılan anketlerin %50’si yeni üniteler öngörmekte, 27.935 konutun sadece %33’ü, tamamlanmış 39.109 dairelik yeni inşaat talebine sadece yaklaşık %17’si ulaşmakta, şu anda istatistiksel olarak sadece 258 konut inşa edilmekte ve toplam 3.571.900.213,33 Euro yatırım yapılmaktadır.

Esslingen am Neckar’da 75.989 memnun işletme sahibi

Esslingen am Neckar’daki insanlar çoğunlukla yaşadıkları yerden memnun. Mülk sahipleri arasında, kendi yaşam ortamlarını takdir eden 75.989 memnun kişiye karşılık, memnun olmayan sadece 16.197 kişi var, yani tam 59.792 kişi daha fazla. Esslingen am Neckar’daki kiracılar arasında da çok fazla memnuniyet var; burada yaşamaktan hoşlanan 67.775 kişiye karşılık, yenileme ve modernizasyona rağmen mutsuz olan 24.411 kişi var. Vatandaşların büyük çoğunluğunun apartmanlarda değil, tek ailelik evlerde yaşadığını biliyor muydunuz? 48.274 Esslingen am Neckar sakini bir ailelik evlerde yaşamaktadır, bu sayı ikiden fazla ailelik evlerden çok daha fazladır; 28.646 veya 14.297 kişi iki kişilik evlerde, yani iyi bilinen yarı müstakil evlerde yaşamaktadır.

Bu şekilde Esslingen am Neckar bugün ve gelecekte gelişmektedir

İstatistiksel olarak, şehrin 21-23 yaş arası 3.392 genç yetişkin gibi genç sakinleri ve 65 yaş üstü 16.142 kişi gibi bazı yaşlı sakinleri de dahil olmak üzere birçok sakini vardır Nüfus eğiliminde de artışlar görebilirsiniz Eğilim değişmeden devam ediyor, zaten dört yıl içinde yaklaşık 95.233 vatandaşın yaşamak için alana ihtiyacı olacak, ek 3.047 kişi, şimdi önümüzdeki on beş yıldaki mevcut beklentilere odaklanıyoruz.

Esslingen am Neckar’da finansman ve emlak piyasası

Bundesbank’ın hesaplardaki istatistiksel hesaplama temellerine göre, yatırım sermayesi gerçekten yüksek, likit varlıklarda 562.166.989 Euro gibi yakışıklı bir rakam. Hatta çok daha fazlası, çünkü sadece aritmetik olarak 0,6 milyar avro gayrimenkule bağlanmış durumda, bu miktarı yıllık olarak hesapladınız mı? İstatistiklere göre, sadece alım-satım veya gayrimenkul işlemleri yoluyla her yıl son derece büyük miktarlar devredilmektedir, tahminen 8.442.673.231,52 avroya kadar çıkmaktadır; daire inşaatlarında ise aynı anda 3.571.900.213,33 avroya kadar harcama yapılmaktadır. Modernizasyon, yeni teknolojilerin kurulumu için harcanan 4,2 milyar avro ile yıllardır giderek daha standart bir konu haline gelmiştir. Esslingen am Neckar’daki emlak piyasasına 12 ayda toplam 16,2 milyar avro aktarılıyor.

Şu anda kimler kirasız yaşıyor? Özel ev sahipliği

Neyse ki kirasız yaşayan bu insanlar tam olarak nasıl dağıtılıyor? İki somut rakama bakalım: istatistiklere göre (empirica), 0-10 yaş arası 3.877 küçük çocuk artık ailelerine ait mülklerde yaşıyor ve ergenlik çağındaki grupta bu sayı biraz daha yüksek. Muhtemelen yürümeye başlama evresinin sona ermesi ve en azından bir ebeveynin bir iş ve şirkette daha fazla yer alması nedeniyle, pek çok kişi artık ilk mülkünü satın alıyor; 11 ila 21 yaş arasında 4.801 kişi kendi evinde yaşıyor. 21 ila 30 yaş grubunun sayısı önemli ölçüde düşmektedir; istatistiksel olarak bu yaş grubunda 1.050 kişi kirasız yaşamaktadır. Yaş ilerledikçe, 31-40 yaş grubundaki 3.980 kişi ve mevcut 41-50 yaş grubundaki 6.883 kişi ile kendi mülklerine sahip olma olasılıkları artmaktadır. 51-60 yaş arasındaki 6.302 Esslingen am Neckar sakini kendi mülklerine sahiptir. 61-70 yaş arasında hala 4.814 kişi var, çünkü emekliliklerini kendi evlerinde geçirenlerin sayısı çok fazla değil, 2.983 kişi.

Esslingen am Neckar için Demografi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 35.805
Düz 5.669
Kiralık 44.627
Ortak daire 6.075

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Esslingen am Neckar’daki Ev Sahipleri (age) Miktar
0-10 3.877
11-21 4.801
21-30 1.050
31-40 3.980
41-50 6.883
51-60 6.302
61-70 4.814
71-80 2.983

İstatistiksel kaynak: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Farklar
1 37.796 40.562 2.766
2 31.343 33.187 1.844
3 11.062 9.219 -1.844
4 8.297 7.375 -922
5 + 2.766 2.673 -92

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Neckar üzerindeki Esslingen

Haneler / kişiler bugün 2035 Büyüme
1 48.859 51.624 2.766
2 26.734 25.812 -922
3 8.297 7.375 -922
4 5.531 5.439 -92
5 + 1.844 1.659 -184

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi