Emlakçı mı aranıyor? Bergheim ve çevresinde ev satmak

Bir emlakçıya ihtiyacım var mı yoksa evi veya teraslı evi özel olarak satabilir miyim? Boşanma mı? Bergheim’da emlakçı yardımı ile evinizi satmak: Evinizi şimdi piyasada başarıyla satın! Bana ve ekibime e-posta yoluyla ve aynı zamanda şantiyedeki günlük çalışmalarımızda ve müşterilerle yaptığımız planlama toplantılarında ulaşan çeşitli soruları sizin yararınız için bu blogda listeledik.

Her şeyden önce, her şey profesyonel bir başlangıç etrafında döner – evin ve sessiz dairenin mülk değerlemesi, yeni emlakçınızla ilk randevular. İster 80 veya 190 m²’lik bir çatı katı, ister teraslı bir ev veya bir kır mülkü satıyor olun, her zaman adım adım en uygun hazırlığın ve satış sözleşmesinden sonra mülkünüz için en iyi fiyatı nasıl alacağınızın farkında olmalısınız. Gayrimenkul satışı konusunda gerekli tüm bilgi birikimine sahip olun, bölgenizi iyi tanıyın. Tüm bu stresle gerçekten ilgilenmiyorsanız, bizimle iletişime geçin ve size gayrimenkul satışında gerekli tüm bilgi birikimini sağlayalım, bölgenizde daha önce elde edilmiş fiyatları araştıralım ve değerleme konusunda size yardımcı olalım ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, telefon ve iletişim formu aracılığıyla bizimle kolayca iletişime geçin.

Yapılacaklar listenize devam edin: Mimarın kat planı ve planları. Bir ev satıcısı olarak, az ya da çok önemli çeşitli belgelere ihtiyacınız vardır. bunlar arasında örneğin başvurular ve ayrıca tahminler vardır. Parlak fotoğraflar mülkün olası fiyatını artırır. Bu, ilk potansiyel alıcılarınızın, kendi adlarına fazla çaba sarf etmeden, halihazırda ilanda bulunan ev hakkında çok daha kapsamlı bir izlenim edinebilmeleri için önemlidir. Düzenlenen fotoğraflar her zaman yüksek çözünürlüklü olmalı, aynı zamanda mülkü her zaman avantajlı perspektiflerden sunmalıdır, çünkü satmak istiyorsunuz. Ve tercihen güçlü bir değer için.

Hausverkauf

Gerçekçi fiyat belirlenmelidir

Satış fiyatının hesaplanmasına, yeşil alanlara yakınlık, kusurlar, evin tipi, inşaat kalitesi, mülkün konumu ve aynı zamanda bir evin durumu ve donanımı gibi çeşitli faktörler katkıda bulunur. Değerlemenizde önemli olan, ödediğiniz para miktarı veya sayısız çalışma saatleri değildir. Her zaman olduğu gibi, Bergheim’daki gayrimenkul arz ve talebi, potansiyel alıcılarınızdan birinin yatırım yapmaya istekli olacağı satış fiyatını belirler. Bu gerçeği göz önünde bulundurmanız gerekir; günümüz piyasasında arz ve talep, potansiyel alıcılarınızdan birinin yatırım yapmaya istekli olduğu istenen değere hükmeder. Beklentileri çok yükseltmemek için işletme yönetiminin bu bilgeliğini dikkate almalısınız Nesnenin fiyatından emin değil misiniz? Evet, deneyimsiz kişiler için değeri doğru bir şekilde tahmin etmek gerçekten oldukça streslidir. Alternatifiniz, gayrimenkul uzmanlarımız tarafından yapılan bir mülk değerlemesi.

Sıradaki: Bir emlakçıdan bir mülk için teklif hazırlama. Bu bize kendi emlak arayışımızı hatırlatıyor, zaten çevrimiçi bir portaldaki açıklamaya hızlı bir genel bakışla, çoğu potansiyel alıcı ilgilenip ilgilenmediklerini seçiyor, fotoğrafları görmek ve daha fazla ayrıntı öğrenmek istiyor, her zaman olduğu gibi, neredeyse sadece ilk izlenimimiz çoğunlukla önemlidir, satışta güzel bir teşhir için çaba harcamak öder. Ev sahibi olarak, evdeki ve evdeki tüm özellikler hakkında en iyi bilgiye sahip olduğunuz garanti edilir. Bu nedenle, tüm özelliklerin dikkate alındığından emin olun. Garaj veya otopark, bahçe veya mülkün ekstralarının yanı sıra. Mükemmel, ev satışınızın tanıtımı hazır mı? En büyük satış fırsatları ImmobilienPortal tarafından ve tabii ki Bergheim’daki yerel basın tarafından sunulmaktadır. O zaman bekleyip görme zamanı. Eviniz, ilanınıza gelen ziyaretçiler tarafından iyi karşılanıyor mu?

Potansiyel alıcılardan gelen talepleri organize edin

İlk tepkiler sadece birkaç gün içinde gelecektir. Aracılık için bir emlakçı görevlendirdiyseniz, soruları sizin için toplayacak ve ancak potansiyel alıcılardan çok daha ayrıntılı sorular alırsanız sizinle kişisel olarak iletişime geçecektir.

Potansiyel ilgili taraflarınızla görüntüleme randevularının düzenlenmesi ve yerinde inceleme

Her saat heyecan artıyor. Atanan emlakçı artık her gün ilgilenen taraflarla yeni görüntüleme randevuları ayarlıyor. Dilerseniz tüm randevuları kendisi gerçekleştirecektir. Elbette, dilerseniz mal sahibi olarak siz de randevuda hazır bulunabilirsiniz. Hiçbir koşul altında hiçbir şeyi riske atmamalısınız.

Yapılacaklar listeniz şöyle devam ediyor: Mülkle ilgilenen kişinin gerçek satın alma gücünü kontrol edin. Evinizi ve arsanızı satmak istiyorsanız, deneyimli bir emlakçı ile işe başlayın, çünkü emlakçılar yeni sahibin verilen kredibilitesini doğrudan emlakçıdan gelen bilgilerle kontrol eder.

Noter ziyareti ve satın alma sözleşmesinin tamamlanması

Emlakçınız evin satışı için görüşmeleri yürütür, ayrıca satın alma sözleşmesinin hala görüşülmesi gereken bireysel formalitelerini de tartışır. Emlakçınız noter onaylı satış sözleşmenizi noterinizle işbirliği içinde hazırlayacaktır. Mülkün satışının noter tarafından onaylanması için notere gelmeniz gerekir, başlangıçtaki durumunuz ne olursa olsun, birinci sınıf bir konumda miras kalan bir mülk olsun, zaten sonuca çok yaklaştınız, siz ve alıcı artık en ince ayrıntısına kadar formüle edilmiş olan satış sözleşmesini imzaladınız ve bununla birlikte evi noter tasdikli bir şekilde sattınız, tebrikler.

Bir sonraki adım geri dönmektir: Öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılan tapu siciline girişten sonra, müzakere edilen satın alma fiyatı derhal devir emri ile ödenecektir.Noteriniz şimdi tapu siciline girişi yapar, ayrıca doğrudan noteriniz tarafından öncelikli devir bildirimi girilir, belge, örneğin bir satıcının mülkünü birden fazla kez, yani aynı anda birbirini tanımayan kişilere satamamasını sağlar, noteriniz, kendisi veya icra bankası kararlaştırılan fiyatı bankanıza aktarabildiğinde alıcıya ibraname verir, ardından ödemenin alınması için hesap bakiyenizi kontrol etmelisiniz.

Verkaufsabschluss in Bergheim

Yapılacaklar listenizde bir sonraki madde: Noter ve emlakçıdan bekleyen talepleri halledin. Satıcı olarak, noterde satın alma sözleşmesinin imzalanmasından sonra, emlakçı ve noter masraflarınızın ödenmesi talimatını verin, bunun için her durumda harcama için size bir fatura gönderilecektir.

Yeni göreviniz: Arazi devir vergisini ödemek – bunu yapmak üzeresiniz. Arada tam on yıl yoksa, sermaye kazancı üzerinden vergi ödemeniz gerekebilir. Buna ek olarak, kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti ödemeniz gerekebilir. Elbette, özel bir satış durumunda hala bazı istisnalar vardır. Örneğin, mülk sahibi 3 yıldan fazla bir süredir mülkte kendisi yaşıyorsa ve hiç kiraya vermediyse. Ancak, evinizde 3 yıldan fazla bir süredir kendiniz yaşıyorsanız ve burada ev sahibi olarak hareket etmediyseniz, kazancınız üzerinden herhangi bir vergi ödemek zorunda değilsiniz.

Bergheim’da apartman daireleri, gayrimenkuller ve yeni inşaatlar

Daire sahiplerinden 49.695’i Bergheim’daki konut durumlarından memnun olduğunu Bergheim’da ikamet edenlere iletmiştir. Şu anda Bergheim’da batıdan doğuya 96,34 km²’lik bir alanda 60.288 kişi yaşamaktadır. Bergheim bu nedenle Almanya’nın önemli şehirlerinden biridir. Ayrıca Bergheim, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkenti Bergheim’a nispeten yakındır. Kilometrekare başına 626 kişi düştüğünde, özellikle düşük gelirliler için uygun fiyatlı yaşam alanı otomatik olarak kıt hale gelmektedir. Toplamda Alman nüfusunun %0,07’si Bergheim’da yaşamaktadır.

Gelecekte konut ve yeni inşaat ihtiyaçları

Kiralamak veya satın almak, Bergheim şehrinde nerede yaşıyorsunuz? Federal İstatistik Dairesi’nin kısa süre önce topladığı güncel rakamlara göre 23.416 kişi kendi evi, teraslı ev ya da çok aileli ev gibi mülkiyeti kendisine ait olan evlerde yaşarken, 3.708 kişi de kat mülkiyetinde yaşıyor. Ayrıca, kiralık konutlarda yaşayan 29.185 kişi bulunmaktadır. Bunların 35.570’i evli, 24.718’i ise bekârdır. Tüm bölgelerde yeni inşaatların birikmesi, en iyi ihtimalle konut birimlerinin eklenmesi. Önümüzdeki 10 yıl içinde, yeni hesaplamaların yarısı 21.923 yeni konut, yine %33’ü o zamana kadar 18.269 konut ve tahminlerin sadece %17’si 25.577 tamamlanmış konut ihtiyacı olduğunu varsaymaktadır. Hesaplamaya göre gerçekten kaç daire inşa edilecek? Bu yıl sadece yaklaşık 169 daire inşa edilecek. Yıllık yatırım tutarı 2.335.959.040,00 Euro’dur.

Kiracılar ve ev sahipleri mahallelerinden memnun

Aynı zamanda, Bergheimlıların çoğu yaşadıkları yerle ilgili anketlerden memnun; tüm ev sahiplerinden sadece bu konumu ve mahalleyi takdir eden 49.695 mutlu insan var, buna karşılık sadece 10.593 memnuniyetsiz var, yani tam 39.103 daha fazla, aynı duygu 44.324 nüfuslu Bergheim’daki çok sayıda kiracı tarafından da gösteriliyor. Bergheimlıların çoğunluğu apartman dairelerinde değil, tek ailelik evlerde yaşamaktadır. 31.570 Bergheimlı tek ailelik evlerde yaşamaktadır ve bu sayı 18.734 kişinin yaşadığı apartman dairelerinden oldukça fazladır. 9.350 kişi ise iki ailelik evlerde yaşamaktadır.

Bergheim’da gelişim ve yaş yapıları: eğilim

Bergheim’da 21-23 yaş arası 2.219 genç yetişkin gibi bazı genç nüfusun yanı sıra 65 yaş üstü 10.556 kişi gibi çok sayıda yaşlı vatandaş da yaşamaktadır. Gelecek ne diyor? Eğilim devam ediyor, çünkü istatistiksel olasılıklara göre dört yıl içinde yaklaşık 62.280 kişi daha konuta ihtiyaç duyacak, bu da 1.992 kent sakini demektir. Şimdi önümüzdeki 15 yıl içinde nüfusun gelişimine daha yakından bakın.

Bergheim’da gayrimenkul ve finansman

Alman Federal Bankası’nın istatistiki veri tabanlarına göre, kullanılmayan para şaşırtıcı derecede yüksek, likit fonlarda tam 0,4 milyar avro şu anda tasarruf hesaplarında, çok daha büyük meblağlar, tam 0,4 milyar avro gayrimenkul işlemlerinde yatırılıyor. Bergheim’daki alım ve satım işlemlerinin toplam tutarı istatistiksel olarak 5,5 milyar Euro’dur. Aynı dönemde konut inşaatına 2.335.959.040,00 Avro yatırım yapılmıştır ve şu anda apartman ve evlerin modernizasyonu için yılda 2,8 milyar Avro’ya kadar yatırım yapılmaktadır. Bergheim’daki emlak piyasası toplamda her yıl 10,6 milyar avroluk etkileyici bir gelir elde etmektedir.

Kim kirasız yaşıyor? Bergheim gayrimenkul mülkiyeti

Mülk sahibi olmak hayatı kolaylaştırıyor ve Bergheim’da 0 ila 99 yaş arasında ev ve daire sahipleri bulunuyor. İstatistiklere göre (kaynak: empirica), 10 yaşına kadar 2.536 çocuk gayrimenkulde yaşıyor; yaşları büyüdükçe birkaç tane daha var. Muhtemelen yürümeye başlama yaşının aşılması ve bunun sonucunda ebeveynlerin yeniden kendi kariyerlerinde çalışmaya başlamaları nedeniyle, şimdi çoğu evlerini satın alıyor veya özellikle şehirlerde küçük aile için bir apartman dairesi satın alıyor, 11-21 yaş arasında 3.140 kişi kendi evinde yaşıyor, bundan sonra eğri neredeyse çöküyor, 21 ila 30 yaş arasında sadece 687 kişi kendi evinde yaşıyor. Kişi yaşlandıkça bu oran artar. Bu sayı 31-40 yaş arasında 2.603’e, 41-50 yaş arasında ise 4.501’e yükselmektedir. 51-60 yaş arasında 4.121 Bergheimlı mülk sahibidir. 61-70 yaş arasında ise bu sayı 3.148’e düşmektedir. 60.288 kişi içinde mülk sahibi olanların sayısı 1.951’e düşmektedir.

Bergheim’da istatistiksel gelişim: merkezi bir konumda optimum ulaşım bağlantılarına sahip mülk ve arazi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Kendi evimiz 23.416
Kat Mülkiyeti 3.708
Kiralık Daire 29.185
WG 3.973

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Bergheim’da Ev Sahipleri (yıl) Miktar
0-10 2.536
11-21 3.140
21-30 687
31-40 2.603
41-50 4.501
51-60 4.121
61-70 3.148
71-80 1.951

empirica / LBS Research (kaynak)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Büyüme
1 24.718 26.527 1.809
2 20.498 21.704 1.206
3 7.235 6.029 -1.206
4 5.426 4.823 -603
5+ 1.809 1.748 -60

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Bergheim

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Farklar
1 31.953 33.761 1.809
2 17.484 16.881 -603
3 5.426 4.823 -603
4 3.617 3.557 -60
5’ten fazla 1.206 1.085 -121

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi