A’dan Z’ye ev satışı: Butzbach için en önemli 8+ ipucu

Boşanma, miras ya da mesleki nedenlerle evinizi satmayı düşünüyorsanız, planlamaya sakin bir şekilde yaklaşmalı ve buna paralel olarak aileniz ve kendiniz için uzun vadeli yaşam planlamasını da düşünmelisiniz. Butzbach’taki çoğu insan için bir ev, gelecek için uzun vadeli bir sermaye yatırımından daha fazlasıdır; kendi eviniz, kişisel duygular ve anılarla (çocukların mezuniyeti gibi) iç içe olan ve bu nedenle kişisel bir değere sahip olan özel bir şeydir. Bu yüzden kararınızı verirken teklifleri araştırmaya zaman ayırın. İster yeni bir ilişki, ister yeni bir iş ya da artan yaş olsun – evinizi satma nedeniniz ne olursa olsun hiçbir şey için acele etmeyin! Kişisel satış hedefiniz banka, değerleme uzmanları ve emlakçılarla görüşülerek önceden belirlenmelidir. Bu nedenle, tanıtım ve reklamı hazırlamadan önce kendinizi uzmanlarla detaylı bir şekilde bilgilendirin. Mülkün değerini artırmak için, işlemlerin çoğunda kendi mülkünüze önceden biraz çalışma ve zaman ayırmanız faydalı olacaktır. Yanlış bilgilendirmenin yanı sıra zaman baskısı da olası mali kayıpların nedenidir, bu nedenle evinizi mümkün olan en yüksek fiyata satabilmek için tüm önemli parametreleri göz önünde bulundurun, bu da satış süreci için hassas bir hazırlık yaparak her zaman önlenebilir veya hatta tamamen önlenebilir. Sizi zahmetten kurtarmak ve referans kitaplarında biraz daha az araştırma yapmak zorunda kalmanız için ve tabii ki satışın mümkün olan en iyi şekilde sonuçlanması için, ev satışı için ücretsiz makalemizi yazdım.

Zaman planlaması ve organizasyon: Ev satışı

  • Başarılı bir satış için nispeten iyi bir konumdaki evimin satış fiyatını ne kadar yüksek belirleyebilirim?
  • Püf noktaları ve içeriden ipuçları: Nasıl daha iyi bir fiyat oluşturabilirim?
  • Profesyonel tanınmış emlakçılarla mı daha iyi satış yaparız yoksa bunu özel olarak yapabilir miyiz?

Haus verkaufen mit Immobilienmakler

Özel konut satışı için ipuçları ve önemli adımlar

  • Fotoğraf, Video ve Teşhir – İyi hissettiren bir ambiyansa sahip sahnelenmiş odalar
  • Evin öne çıkan özellikleri
  • Kusursuz bir durum, prizler, ampuller vb. gibi küçük şeylere dikkat etmek, hesaplanacak mülkün değerini artırır.
  • Eviniz için gerçekçi bir fiyat hesaplamalısınız

Temel sorular ve cevaplar

Haftada birkaç kez çok sayıda e-posta alıyoruz ve ayrıca görüntüleme randevularındaki görüşmelerde de çok sayıda soru alıyoruz. Günler ve haftalar boyunca toplanmış ve net bir şekilde paketlenmiş, bir mülkün satışı konusundaki tüm temel soruları burada görebilirsiniz.

Mülk değeri hesaplamasına nasıl başlarsınız?

Konut piyasasında, evinizin gerçekçi değerinin yapılacaklar listenizin en başında yer aldığı açıktır. Mülk değerlemesi için, mülkün konumu (şehir merkezinin biraz kısıtlı görünümü ve konumun gölgeli / güneşli olup olmadığı), hastaneler, anaokulları vb. gibi birçok şeyin dikkate alınması gerekir. Bir emlakçının uzmanlığı olmadan biraz bunaldınız mı? Mülkünüzün değerini öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Başvurular ve formlar: Ev satışı için her koşulda ne tür belgelere ihtiyaç vardır?

Nakit ancak tüm önemli belgeler bir arada olduğunda yapılabilir. Kapsamlı, karmaşık, gayrimenkul satışları stresli ve aynı zamanda yorucudur, her zaman takip etmenize yardımcı oluyorum.

Yaklaşan alıcılar ve dört duvarınız arasında yapılacak görüşmeler için tam olarak neye ihtiyacım var?

İster daha sonra bağımsız satış sürecini tercih edin, ister daha sonra aktif aracılığı bir emlak uzmanına devredin, evle ilgili en önemli belgeler, örneğin mal sahipleri toplantılarının tutanakları ve evin ücret beyanı her zaman düzenlenmelidir.

Evinizdeki açık ve gizli nesne kusurlarının da belirtilmesine izin verilmiyor mu?

Bildiğiniz tüm kusurlar, mülkü satarken evin potansiyel alıcısına iletilmelidir. Satış sırasında satıcı tarafından hiçbir şey atlanamaz – hakkaniyet. Gerçek ve ciddi hasar alanlarını tamamen bilerek gizliyorsanız ve ayrıca bunları kasıtlı olarak örtbas ediyorsanız, aldatmış olursunuz. Kusurun onarımı için satıcı ödeme yapmalıdır. Açıklanan durumda, alıcı mülk için daha önce imzalanan satın alma sözleşmesinin tamamını bile iptal edebilir.

Bu, yasal açıdan, evin potansiyel alıcısına, kilitler, kapı kolları, panjurlar vb. gibi olası küçük şeyler söz konusu olduğunda bile, her türlü kusur ve hasarı belirtmeniz gerektiği anlamına gelir. Elbette kendinizi ve gerekirse ailenizi daha sonraki kar kaybından korumak için, hasar ve kusurları örtbas ederek kendinizi kaptırmanıza asla izin vermeyin. Bu tür yöntemlerin, yerel mahkeme önünde suçlamalara yol açacağı kesindir ve Butzbach’taki zaman ve uzman avukatların miktarı nedeniyle yüksek müteakip, kasıtsız taleplere neden olabilir.

Butzbach’ta gayrimenkul satarken enerji sertifikası zorunlu mu?

Yaklaşan satın alma veya satış işleminden önce bir mülkün enerjik durumu hakkında daha fazla rakam öğrenmek istiyorsanız, şanslısınız, çünkü her zaman önemli bilgileri yapılandırılmış Enerji Kimlik Belgesi’nde bulabilirsiniz. Potansiyel alıcınıza enerji sertifikasını sunmak, evinizi satarken kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir. Uyulmaması halinde cezalar 15 bin avroya kadar çıkmaktadır. Örneğin Butzbach’ta tanınmış bir enerji danışmanından enerji sertifikası alabilirsiniz.

Alıcı konumlandırıldı: Hangi adımlar izleniyor?

Butzbach’taki noterde her şey noter tarafından onaylanmadan önce, satın alma için gerekli finansmanın alıcının bankası tarafından onaylandığından emin olmak önemlidir, böylece noter randevusundan sonra hoş olmayan sürprizlerin çoğu büyük ölçüde ortadan kaldırılabilir. Daha sonra satın alma sözleşmesinin ayrıntıları müzakere edilir. Örneğin, alıcı tarafından devralınacak envanter ve imar durumunun net bir şekilde açıklanması, herhangi bir vergi veya belediye harcı vb. var mı? Satış için el sıkıştıktan sonra, satıcı olarak siz, genellikle her iki taraf için de noter ile randevu ayarlarsınız. Üzerinde anlaşmaya varılan tüm ödeme koşulları ve kusurların tanımı noter tarafından satış sözleşmesinin ön taslağına yazılır ve her iki taraf, satıcı ve alıcı, bir kopyasını alır. Noter randevusunda, bu tekrar çoğaltılır ve hazır bulunan herkesin imzasıyla yasal olarak bağlayıcı hale gelir ve satış tamamlanır.

Bir mülkü satarken her koşulda ne gibi acil masraflarla karşılaşırsınız?

Kural olarak, noter ve tapu masrafları satıcı tarafından karşılanır.

Aksi takdirde, belgelerin eksiksizliğine bağlı olarak, inşaat çizimleri, uzman görüşleri ve yeni alınması gereken belgeler için maliyetler söz konusu olabilir.

Alıcı veya satıcı özel komisyoncu için aracılık komisyonu ödüyor mu?

Görevlendirilen komisyoncunun komisyon masraflarını alıcının mı yoksa satıcının mı karşılayacağı tam olarak düzenlenmemiştir, satıcı olarak bu ayrımı kendiniz belirleyebilirsiniz. Yani kim isterse uyum sağlayabilir. Komisyon, müzakere ortakları arasında yarı yarıya paylaştırılabilir.

Butzbach’ta demografik bulgular ve konut piyasası: maliyetler ve yapılar

Konut talebine ve yeni inşaatlara ilişkin tahminler, şu anda Butzbach evlerine ve apartman dairelerine milyarlarca avroya varan sermaye yatırımı yapıldığını göstermektedir. 25.866 vatandaş şu anda Butzbach’ın şehir merkezinde ve kuzeyden güneye 106,6 kilometrekarelik çevresinde yaşamakta ve çalışmaktadır. Kilometrekare başına düşen vatandaş sayısı ile konut siteleri ve daireler talep görmektedir. Rakamları çevirirseniz, Almanların %’si Butzbach’ta kayıtlıdır.

Gelecekte konut talebi ve yeni inşaatlar

Federal İstatistik Dairesi’nin son araştırmasında da görülebileceği gibi, konut sakinleri kendi evleri, teraslı evler ve çok aileli evler gibi kendilerine ait olan bir evde yaşamaktadır. Ayrıca, kiralık dairelerde yaşayan veya ortak bir dairede birlikte yaşayan sakinler de vardır. Evli ve bekâr tüm sakinler. Butzbach’ta da konutlar için yapılan yeni inşaatların sayısı artmıştır. Mevcut çalışmalar konut açığına yönelik bu eğilimi nasıl değerlendiriyor? Yeni konutlara olan talep yüksek, en son araştırmalar yeni konutların inşa edileceğini varsayıyor, yaklaşık %17’si sadece yeni konutlara talep görüyor ve üçte biri Butzbach dairelerini bekliyor, şu anda istatistiksel olarak sadece Butzbach’ta yeni konutlar inşa ediliyor, milyarlarca Euro yatırım yapılıyor.

Kiracılar ve ev sahipleri mahallelerinde yaşamayı seviyor

Aynı zamanda, Butzbach’taki çoğu insan mahallelerinden kesinlikle memnun. Tüm mülk sahipleri arasında, bu mükemmel konumu ve mahalleyi seven, sadece konut durumundan memnun olmayanlar ve hatta burada yaşamak konusunda olumlu hisseden kiracılar var. Biliyor muydunuz? Bölge sakinlerinin çoğunluğu apartman dairelerinde değil müstakil evlerde yaşamaktadır. Butzbach’lılar müstakil evlerde yaşıyor, insanlar birkaç aileli evlerde yaşıyor ve insanlar iki aileli evlerde yaşıyor, Butzbach böyle yaşıyor.

Butzbach böyle gelişiyor: Bugün ve yarın

Butzbach’ta 18-20 yaş arası gençler gibi bazı genç vatandaşların yanı sıra 65 yaş üstü insanlar gibi çok sayıda yaşlı vatandaş da yaşıyor, önümüzdeki birkaç yıl gelişim açısından neler getirecek? Butzbach sürekli büyümektedir, 4 yıl önce 25.649 olan sakin sayısı hesaplanan 217 kişi artarak şu anda istatistiksel olarak 26.082’ye ulaşmıştır. Bu eğilim hala devam etmektedir, çünkü dört yıl içinde burada yaklaşık 26.721 vatandaş yaşayacaktır. Şimdi önümüzdeki 20 yıl için yapılan hesaplamalara geçelim.

Satışlar ve alımlar her yıl Avro hacmi yaratır

Şu anda tasarruf hesaplarında ya da yastık altında bulunan, sürekli erişilebilir milyarlarca avroluk varlık. Daha da büyük mali kaynaklar, tüm avrolar gayrimenkule yatırılıyor ve sadece milyonlarca avro kullanılabilir varlık olarak mevcut, bunu biliyor muydunuz? İstatistiksel bir bakış açısıyla, gayrimenkul işlemleri yoluyla her yıl büyük sermaye kazançları taşınmakta, tahminler avroya kadar çıkmakta, daire inşaatlarında avroya kadar aynı anda transfer edilmekte, modernizasyon için her yıl milyarlarca avroya kadar yatırım yapılmakta, toplamda gayrimenkul piyasası her 12 ayda bir avroyu hayrete düşürmektedir.

Emlak sahibi

Kaç kişi kira transfer etmek zorunda kalmadan yaşıyor? Mülk sahipleri her yaş grubunda mevcuttur İki örneğe hızlıca göz atalım. Empirica’nın Almanya çapında yaptığı araştırmaya göre, 0-10 yaş arası çocuklar artık ebeveynlerinin sahip olduğu evlerde ya da dairelerde yaşamaktadır; yaş ilerledikçe, muhtemelen yürümeye başlama dönemini atlatmış olmaları ve ebeveynlerinin şirkette kendi kariyerleri üzerinde çalışıyor olmaları nedeniyle, 11-21 yaş arası ebeveynlerinin mülkünde yaşayan birkaç kişi daha vardır. 21-30 yaş arasında ise, seyahat eden ve genellikle yeni zorluklar peşinde koşan Almanya çapında, sadece kendi mülklerinde yaşayan bir bükülme vardır. Yaş ilerledikçe bu oran artmaktadır. Yani 31-40 yaş arası ve biraz üzerinde, 41-50 yaş arası tamamen memnun mülk sahipleri ile yükseliyor, 51-60 yaş arası Butzbacher kendi dört duvarında yaşıyor, 61-70 yaş aralığında sakinler bu yıl, çoğu satıyor veya aileye veriyor ve böylece sayı toplam 0,03 milyon sakinden düşüyor.

Butzbach için istatistiksel veriler ve bilgiler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev
Kat Mülkiyeti
Kiralık
WG

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahipliği (yaş) Miktar
0-10
11-21
21-30
31-40
41-50
51-60
61-70
71-80

empirica / LBS Research (veri kaynağı)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Değişim
1
2
3
4
5’in üzerinde

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Butzbach

Hanehalkları bugün 2035 Değişim
1
2
3
4
5+

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi