Ev satmak: Sankt Augustin’de kendi evinizi başarıyla satmak

Bir emlakçıya ihtiyacım var mı yoksa evi özel olarak satabilir miyiz? Sankt Augustin’de ev satmak: Haftada birkaç kez e-posta alıyoruz, ayrıca çeşitli şantiyelerde ve yeni binalarda yaptığımız görüşmelerde, günler ve haftalar boyunca toplanan ve açıkça sıralanan birçok soruyla karşılaşıyoruz. Burada, bir mülkün ve ilgili arsaların kar maksimizasyonlu satışına ilişkin tüm temel soruları görebilirsiniz.

Her şeyden önce – kat mülkiyeti ve ev değerlemesi, ilk emlakçı randevusu. Aileler için 120 veya 240 metrekarelik villa, ister İlk adım, en yüksek fiyatı almanız içindir. Ev satışında gerekli tüm bilgileri edininbölgenizi iyi tanıyın ve tüm stresi hissetmiyorsanız, e-posta ve telefon yoluyla bizimle iletişime geçin, evlerin ciddi fiyat değerlendirmesinde, burada belirtilenlerin tümü ve elbette daha fazlası, emlak piyasasında önceden bilgi sahibi olun, Sankt Augustin ve çevresindeki bölge hakkında bilgi sahibi olun ve destek olacaklar ve çok değerli zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, e-posta ve telefon yoluyla bizimle iletişime geçin.

Belgelerin sağlanması: kat planları ve eski mimari planlar

Enerji sertifikası ve evin kat planı gibi çok sayıda ilgili belgeye ihtiyacınız olacaktır. Önemli bir ipucu da mülkünüzü iyi fotoğraflarla sunmaktır. Basittir, böylece tüm alıcılarınız mülkünüz hakkında çok daha kapsamlı bir izlenim edinebilir. Düzenlenen emlak fotoğrafları her koşulda iyi kalitede olmalıdır.

Haus verkaufen mit Makler in Sankt Augustin

Mülk veya daire için tutar

Yaş, kusurlar, inşaat kalitesi, konum, planlama açısından her şeyin yolunda gitmesi için satın alma fiyatının hesaplanmasında rol oynar. O sırada ne kadar ödeme yaptığınız önemli değildir. Mevcut piyasadaki arz ve talep, tercih ettiğiniz potansiyel alıcılardan birinin ödeyeceği değeri düzenler, gerçekçi olmayan fikirlerin ortaya çıkmaması için bunu bilmelisiniz. Bugünün emlak piyasasında Sankt Augustin’deki evlere olan arz ve talep satın alma fiyatını düzenliyor Evin değeri konusunda emin değil misiniz? Özel şahıslar için evin gerçek değerini bağlayıcı bir şekilde belirlemek çok karmaşık olabilir.

Liste bu konuyla devam ediyor: Müşteriler için güzel bir sunum tasarlamak. Açıklamaya ve detaylara ilk bakışta bile, dikkatin üretilip üretilmediği aslında birçok ilgili taraf için zaten doğrulanmıştır. Bu nedenle, gerçekten anlamlı bir emlak ilanı için harcadığınız çabanın karşılığını satışta alırsınız. Mülkün sahibi, hatta eski bir sakini olarak, evin içindeki ve etrafındaki tüm küçük şeyleri en iyi siz bilirsiniz. Garaj ve park alanı, dinlenmek için kendi yüzme havuzunuz, kış bahçesi veya arsa ve dönüşüm seçeneklerinin yanı sıra tüm önemli rakamları ve bilgileri her zaman göz önünde bulundurun. Bitti, ifşa hazır mı? Daha sonra mülkünüz, emlak portalında veya Sankt Augustin’deki eski güzel yerel gazetede bir ilanla olası yeni sahiplere sunulmalıdır. Sonra da bekle ve gör, mülkün kabul edilecek mi?

Potansiyel alıcılardan gelen talepleri alın

Uzman tarafından mükemmel bir şekilde hazırlanan güçlü bir tanıtımla, temas genellikle hızlı bir şekilde kurulur ve ilk ilgilenen taraflara zaten sahip olursunuz, görevlendirilen emlakçınız en çeşitli soruları yanıtlar, yalnızca daha derinlemesine sorular ortaya çıktığında sizinle iletişime geçer.

Yerel profesyoneller gibi satış yapmak, yapılandırılmış planınızdaki bir sonraki şey: potansiyel alıcılar için görüntüleme randevuları düzenlemek ve yürütmek Her saatle birlikte gerilim artar. Görevlendirilen temsilci daha sonra evinizin türü ve konumuyla ilgilenen potansiyel alıcılarla kalıcı olarak yeni görüntüleme randevuları ayarlar ve tüm konuşmayı siz olmadan yapar. Neredeyse tüm ev satıcıları işi acentelerine bırakır, ancak satıcılar yine de görüşmelere katılabilir. Ayrıca mülkünüzün olası alıcılar üzerinde temiz bir izlenim bıraktığından emin olun.

Ä°lgili tarafların gerçek kredi değerliliğinin teyit edilmesi

Evinizi satarken herhangi bir spontane sürprizle uğraşmak zorunda kalmamalısınız, sigortalı kredibilite hemen kontrol edilir.

Görev listeniz noter randevusu ve satın alma sözleşmesinin imzalanması ile devam eder: Satın alma sözleşmesinin hala tartışılması gereken son ayrıntıları ve aynı zamanda gerekli yeniden müzakereler, güvenilir emlak acenteniz tarafından yapılır, noter tasdikli sözleşme, alıcı ve satıcı için atanan noter ile birlikte profesyoneliniz tarafından bir sözleşme taslağı halinde hazırlanır ve elbette, noter tasdiki için bir kez notere gitmeniz gerekir, yasa gereği, ne kadar avantajınız olursa olsun, mülk ve en iyi konuma sahip boş arsa, zaten hedefe çok yakınsınız. Onunla birlikte, her iki taraf da artık ayrıntılı olarak formüle edilmiş satın alma sözleşmesini imzalar, böylece mülkünüzü resmen sattınız, tebrikler.

Ardından, tamamlanan tapu kaydının (veya öncelikli devir bildiriminin) ardından, mülkün satın alma fiyatı doğrudan geri ödenebilir.

Satın alma sözleşmesinden sonra, noteriniz tapu siciline gerekli girişi düzenler. Buna ek olarak, sözde öncelikli bir devir bildirimi girmiştir, resmi belge, örneğin, birden fazla satış riskinin etkili bir şekilde hariç tutulmasını sağlar, noteriniz alıcıya OK verir, kendisi veya icra bankası satış fiyatını size aktarabilir. Unutmayın, serbest bırakıldıktan sonra satın alma tutarının makbuzu için hesabınızı kontrol etmelisiniz.

Bir sonraki adımınız: noter ve emlakçı ücretlerinin ödenmesi. Daha önce müzakere edilen satın alma sözleşmesi satıcı ve alıcı tarafından imzaları ile mühürlendikten sonra, satın alma sözleşmesi ve sözleşmesi için sipariş ettiğiniz hizmetin ödeme anlaşmasını talimatlandırın.

Anlaşma! Arazi devir vergisini ödeyin

Şimdi, son bir önemli bilgi: Evinizin satışı sermaye kazancı vergisine tabi olabilir. Bu durum, evinizin özel bir satışı ve elden çıkarılması 10 yıldan uzun bir süre gerçekleşmezse, kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti bunun üzerinden hesaplanabilir, elbette istisnalar da vardır, örneğin ev sahibi olarak evinizde 3 yıldan fazla bir süre boyunca kendiniz yaşadıysanız]36 ay ve hiç kiraya vermediyseniz.

Konut piyasası, konutlar ve yeni inşaat – yeni ve mevcut binalar

Yeni inşa rehberimiz bugün Sankt Augustin’deki arsalar, teraslı evler ve ayrıca daireler için yeni fiyatlar. Sankt Augustin’de şu anda 34,22 kilometrekarelik bir alanda 0,06 milyon kişi yaşamaktadır. Teraslı evler, daireler kilometre kare başına 1640 vatandaş ile talep görmektedir. Almanya’da yaşayanların toplamda %0,07’si Sankt Augustin’de kayıtlıdır.

Sankt Augustin Konut Piyasası – Sankt Augustin’de Yaşamak

Federal İstatistik Dairesi’nin bu yıl Sankt Augustin ve Almanya için topladığı rakamlara göre 21.795 kişi kendi evi, teraslı ev veya çok aileli ev gibi mülkiyeti kendisine ait olan evlerde, 3.451 kişi ise kendi apartman dairesinde yaşıyor. Bunun da ötesinde, 27.165 kişi kiralık konutlarda yaşamaktadır ve bunların 33.108’i evli, 23.007’si bekârdır. Tüm bölgelerde yeni inşaatların birikmesi. Mevcut konut talebi gerçekten çok yüksek, araştırmalar önümüzdeki birkaç yıl içinde 20.405 yeni birim %17’si 23.806 yeni daire ve üçte birinden biraz fazlası Sankt Augustin daireleri varsayıyor. Projeksiyonlara göre gerçekte kaç tane inşa edilecek? Şu anda Sankt Augustin’de sadece 157 yeni konut birimi oluşturulacaktır. Yıllık yatırım tutarı 2,2 milyar avrodur.

46,256 Sankt Augustin’de mutlu mülk sahipleri

Sankt Augustin harika bir yer! Sankt Augustin halkı, ister banliyölerde ister merkezde olsun, konut durumundan gerçekten memnun. Mülk sahiplerinden 46.256’sı bu mükemmel konumu ve mahalleyi takdir eden mutlu insanlarken, sadece 9.859’u daha az memnun. Ancak iyi hisler Sankt Augustin’deki kiracılar arasında da hissedilebilir; şu anda memnun olmayan 14.859 kişiye kıyasla 41.256 kişi var. Vatandaşların büyük çoğunluğu tek ailelik evlerde yaşamakta ve apartman daireleri bulunmamaktadır. Sankt Augustin’de 29.385 kişi müstakil bir evde, 17.437 kişi apartmanlarda, 8.703 kişi ise iki aileli evlerde yaşamaktadır. Sankt Augustin’de yaşam bu şekildedir.

Sankt Augustin’de gelecek ve yaş grupları: önümüzde ne var

İstatistiksel olarak, kentte 21-23 yaş arası 2.065 genç yetişkin gibi çok sayıda genç vatandaşın yanı sıra 40-59 yaş arası 13.630 kişi gibi Sankt Augustin’in satın alma gücü için önemli olan ileri yaşta çok sayıda sakin bulunmaktadır. Sankt Augustin düzenli olarak büyümektedir, 4 yıldan biraz daha uzun bir süre önce 55.644 vatandaşa sahip olan Sankt Augustin, hesaplanan 471 artışla bugünkü istatistiki 56.584’e ulaşmıştır, eğilim devam etmektedir, çünkü dört yıl içinde burada yaklaşık 57.970 vatandaş yaşayacaktır, 1.855 kişi dahaŞimdi önümüzdeki on beş yıl için tahminlere gelelim.

Sankt Augustin’deki gayrimenkullere 0,4 milyar avro yatırım yapıldı

Deutsche Bundesbank’ın hesaplardaki istatistiksel verilerine göre, yatırım sermayesi inanılmaz bir şekilde büyüdü, likit fonlarda 0,3 milyar avro, hatta daha fazlası, yani 0,4 milyar avro gayrimenkul işine bağlandı. Sankt Augustin’deki gayrimenkul işlemlerinin toplam tutarı istatistiksel olarak 5.139.181.745,45 Euro’dur. Aynı dönemde Sankt Augustin’de yeni konutların inşası için 2,2 milyar avro yatırım yapıldı ve her on iki ayda bir mülklerin modernizasyonu için tam 2,6 milyar avro yatırım yapılıyor; bu da gayrimenkul sektörünün takvim yılı içinde toplam 9,9 milyar avro hareket ettiği anlamına geliyor.

Sankt Augustin’de yaş grubuna göre daire ve ev sahipleri

Gayrimenkul sahibi olmak yaşamayı çok daha kolay hale getirir. Ev ve daire sahipleri her yaş grubunda mevcuttur. Birkaç örneğe bakalım. Empirica tarafından ülke çapında yapılan bir araştırmaya göre, 10 yaşına kadar olan 2.360 çocuk artık gayrimenkulde yaşıyor, daha büyük çocuklar veya ergenlerle birlikte bu sayı biraz daha fazla, ayrıca ebeveynler sinir bozucu bebeklik çağını geride bıraktıkları ve çalıştıkları için, bazıları artık genç aile için evlerini veya özellikle şehirlerde bir apartman dairesi satın alıyor. 11-21 yaş arası 2.923 kişi sevgili ebeveynlerinin mülkünde yaşıyor, gençlerin arkasında bir sapkınlık var, 21-30 yaş arasındakiler ülke çapında macera arıyorlar, bu yaş grubunda sadece 639 kişi kendi evinde yaşıyor. Sankt Augustineliler yaşlandıkça bu oran da artmaktadır. Yani 31 – 40 yaş arası 2.423 ve onların biraz üzerinde, 41 – 50 yaş arası 4.190, 51 – 60 yaş arası 3.836 Sankt Augustiners mülkü ile yükseliyor. 61-70 yaş grubunda hala 2.930 kişi var, çünkü hayatlarının bundan sonraki kısmını bir evde ya da apartman dairesinde geçirenlerin sayısı o kadar fazla değil, 1.816 kişi.

Sankt Augustin için istatistiksel veriler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 21.795
Düz 3.451
Kiralık Daire 27.165
WG 3.698

İstatistikler: Federal İstatistik Dairesi

Ev sahipliği

Sankt Augustin (age)’deki Ev Sahipleri Miktar
0-10 2.360
11-21 2.923
21-30 639
31-40 2.423
41-50 4.190
51-60 3.836
61-70 2.930
71-80 1.816

İstatistiksel kaynak: empirica / LBS Research

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 23.007 24.691 1.683
2 19.079 20.201 1.122
3 6.734 5.612 -1.122
4 5.050 4.489 -561
5+ 1.683 1.627 -56

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Aziz Augustine

Haneler / kişiler bugün 2035 Farklar
1 29.741 31.424 1.683
2 16.273 15.712 -561
3 5.050 4.489 -561
4 3.367 3.311 -56
5 + 1.122 1.010 -112

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi