Ev satmak – Lüdenscheid’de ev satarken en yüksek fiyat nasıl elde edilir

Satış fiyatını hilelerle optimize etmek: Satış değerimi nasıl artırabilirim? Bizimle gayrimenkul satışı için en önemli soruların cevaplarını bulacaksınız.

Mülkünüzün (daire veya ev) hızlı değerlemesi için tanınmış emlakçınızla bir başlangıç tarihi ayarlayın

Her şeyden önce, modern şehir villası, rahat sıra ev veya enerji tasarruflu ev için Lüdenscheid emlak piyasasındaki mevcut durumda en yüksek satış fiyatını elde etmek için mülkün en iyi satış fiyatını belirlemek önemlidir. Burada listelenen gayrimenkullerin satışında gerekli tüm bilgileri edinin, bölgenizi iyi tanıyın, tüm çabayı hissetmiyorsanız, bize bir e-posta yazın, burada listelenen evlerin satışında gerekli tüm bilgiler ve daha fazlası, Lüdenscheid ve çevresi hakkında bilgi, çoğu gayrimenkulün ciddi fiyat tahmininde size destek olacaktır, tüm çabayı hissetmiyorsanız, emlak ekibimize bir e-posta yazın.

Evinizin yaklaşan satışı için belgeleri sağlayın (kat planları ve mimardan alınan eski planlar).

Çok çeşitli ilgili belgeler alacaksınız. Buna makbuzların yanı sıra ekspertizler de dahildir. Mülkünüzü iyi fotoğraflarla ilanda gösterin, bu önemlidir, böylece olası ilgili taraflar her iki taraf için de fazla çaba harcamadan kendilerini çok daha kapsamlı hale getirebilirler Fotoğraflar iyi kalitede olmalı ve mülkü veya daireyi en iyi ışıkta göstermelidir.

Haus verkaufen

Bu konuyla ilgili listenizde bir sonraki adım, Lüdenscheid’da satılacak mülk veya kat mülkiyeti için istikrarlı bir fiyat belirlemektir. Otoyollara yakınlık, ulaşım bağlantıları, evin tipi, konumu ve ayrıca mülkün donanımı ve durumu gibi farklı bilgiler nedeniyle bir satış fiyatının değerlendirilmesi alıcılar için değerlidir. Burada önemli olan ne kadar ödediğiniz değildir. Lüdenscheid’daki gayrimenkullerin mevcut piyasadaki arz ve talebi, istenen satın alma fiyatını düzenler. Dedemin zamanında olduğu gibi, gayrimenkulün arz ve talebi istenen değere kararlı bir şekilde hükmediyor Tüm kitaplara rağmen, daha yakından düşündüğünüzde mülkün değerlemesi hakkında onaylanmış hissetmiyor musunuz? Deneyimsiz kişiler için mülkünüzün gerçek değerini doğru bir şekilde tahmin etmek de gerçekten zordur.

Yapılacaklar listesindeki bir sonraki madde şu şekildedir: Lüdenscheid’daki eviniz için bir sergi tasarımı. Bir alıcı olarak bir emlak portalında bir açıklama okuduğunuzda, tanıtım yazısını okuyanın ilgilenip ilgilenmediğini doğrudan görebilirsiniz, birbirimizi tanıdığımızda olduğu gibi, ilk izlenimimiz önemlidir, bu nedenle profesyonelce hazırlanmış bir tanıtım yazısı için harcadığınız çaba satışta sizin için değerlidir, bir emlak sahibi olarak tüm ayrıntıları en iyi siz bilirsiniz, hatta muhtemelen eski sakinleri bile, bu nedenle tüm önemli anahtar rakamların ve bilgilerin dikkate alındığından emin olun, örneğin rahatlatıcı bir hafta sonu için yüzme havuzu ve mülkün ekstraları. Mükemmel, ifşa hazır mı? Satış yapmak için en iyi yer, Immo Scout 24 gibi ev ve apartman portalları ve ayrıca yerel gazetedir. Ve sonra oturup ilk görüntüleme talebi için bekleme zamanı.

Haus verkaufen in Lüdenscheid

Bu konuyla ilgili listede bir sonraki adım: Talep almak. İç ve dış mekan fotoğraflarını içeren tanıtımınızla, arama genellikle hızlıdır ve mülk ilanıyla ilgili ilk talepleri zaten almış olursunuz. Atadığınız emlakçı, satıcının tüm sorularını yanıtlayacak ve yalnızca olası alıcılardan başka sorular geldiğinde sizinle iletişime geçecektir.

İlgilenen kişilerle görüşme randevuları. Gerilim her saat artıyor. Evi en hızlı ve tabii ki başarılı bir şekilde satmak için, emlakçı her gün görüntüleme randevuları alır, eğer isterseniz, her randevuyu bağımsız olarak üstlenir. Elbette isterseniz randevuya siz de gelebilirsiniz, ziyaretçilerin evinizi her zaman en iyi durumda, yeni bir spor araba gibi çekici bulmasını sağlayın.

Şimdi de şu: Servet kontrolü: Mülkle ilgilenen kişinin kredibilitesini kontrol edin Kendi evinizi satarken herhangi bir sahtekarlığa tanık olmak zorunda kalmamanız için, kredibilite kredi raporları ile hemen kontrol edilir.

Bir sonraki görev: noter randevusu ve satın alma sözleşmesinin kesinleştirilmesi. Satın alma sözleşmesinin hala tartışılması gereken tüm formaliteleri ve tüm ön görüşmeler güvenilir emlak uzmanı tarafından gerçekleştirilir. Noter satış sözleşmesi, uzmanınız tarafından noterinizle işbirliği içinde bir taslak sözleşmede satış için hazırlanır, bir sertifika için noter randevusu kaçınılmazdır, onunla birlikte her iki taraf da sözleşmeyi imzalar, tebrikler, imza ile ev gerçekten sertifikalı olarak değiştirilir.

Deneyimli bir uzman gibi hareket ederek, Lüdenscheid’daki satış planınızdaki bir sonraki şey: Tapu siciline girdikten sonra mal sahibi olarak size satın alma bedelinin ödenmesi veya ayrıca öncelikli devir bildirimi. Noter şimdi tapu siciline girişi yapacaktır. Buna ek olarak, öncelikli bir devir bildirimi girilir; bu belge, örneğin mülkün birbirini tanımayan birkaç alıcıya sık sık satılmasını önler. Yeni mal sahibinin üzerinde anlaşılan satış fiyatını size aktarmasına izin verildiğinde, noter sizinle iletişime geçecektir. Unutmayın, noterin onayından sonra ödeme makbuzu için hesabınızı kontrol etmeniz gerekir.

Bir sonraki adımınız: noter randevusu ve emlakçı masraflarının ödenmesi.Lüdenscheid mülkünüz satıldı, şimdi sadece noter vekili ve emlakçı için kararlaştırılan transfer tutarı ödenmedi, transfer için kısa süre sonra noter randevusuna talimat vermeniz gerekiyor.

Bir sonraki görev: Hesaplanan emlak devir vergisini transfer edin – Artık Lüdenscheid’daki eviniz nihayet satıldı. Satış ile satın alma arasında on yıldan fazla bir süre yoksa, sermaye kazancı vergisi ödemeniz gerekecektir. Buna dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi de eklenebilir. Elbette istisnalar vardır, örneğin mülk sahibi olarak evinizde üç yıldan fazla bir süre gerçekten kendiniz yaşadıysanız ve hiç kiraya vermediyseniz.

Lüdenscheid’da kentsel değişim ve arazi mülkiyeti

Daireler, müstakil ve çok aileli evler için bir metrekarenin ne kadara mal olacağına dair tahminlerin yanı sıra yaşa göre Nüfus’a arsalar da inşa ediliyor. Şu anda Lüdenscheid şehir merkezi ve çevresinde toplam 87,02 kilometrekarelik bir alanda 0,07 milyon vatandaş yaşamaktadır. Evler, apartman daireleri ve uygun fiyatlı konutlar talep görmektedir; gelişmemiş ve gelişmiş her bir kilometrekarede 841 kişi yaşamaktadır. Rakamları bölerseniz, Alman nüfusunun %0,09’u Lüdenscheid’da yaşıyor.

Konut talebi ve istatistiksel yeni inşaat

Kiralayın veya satın alın, Lüdenscheid’de nerede yaşıyorsunuz? Federal İstatistik Dairesi bu yıl Lüdenscheid’in yanı sıra Almanya’da da güncel araştırmalara ihtiyaç duydu; buna göre 28.417 kişi ev sahibi, 4.500 kişi de kat mülkiyeti sahibi olarak yaşıyor. Ayrıca 35.419 kiracı bulunmaktadır. Lüdenscheid’daki paylaşımlı dairelerde ise 43.167’si evli ve 29.997’si bekar olmak üzere toplam 4.822 kiracı bulunmaktadır. Bu nedenle, yeni dairelerin inşası konusunda mevcut eylem ihtiyacının elbette farkındadır.

Mevcut konut talebi gerçekten yüksek, son çalışmalar 26.605 konut birimi varsayıyor, yaklaşık% 17’si önümüzdeki yıllarda 31.039 yeni daire varsayıyor ve iyi bir üçte biri Lüdenscheid’de Lüdenscheid birimlerini varsayıyor, şu anda istatistiksel olasılığa göre sadece yaklaşık 205 yeni daire inşa edilecek, çok fazla yatırım yapıldı, tam 2.834.861.120,00 Euro.

Mutlu sakinler: Lüdenscheid’da 60.309 mutlu ev sahibi

Lüdenscheid harika bir yer! Lüdenscheid sakinleri yaşadıkları yerden memnunÇevreyi seven 60.309 ev sahibine karşılık memnun olmayanların sayısı sadece 12.855, yani 47.454. Benzer bir tablo bu yıl memnun olmayan 19.374 kişiye karşılık 53.790 kişi ile kiracılar arasında da ortaya çıkıyor. Çoğunluğu müstakil evlerde yaşamaktadır, apartman dairesi yoktur, 38.313 Lüdenscheider müstakil bir evde yaşamaktadır, 22.735 kişi en az iki kiracılı evlerde yaşamaktadır ve 11.347 kişi iki aileli evlerde yaşamaktadır.

Yerel büyüme: Lüdenscheid sakinleri

Tamamen istatistiksel olarak bakıldığında, Lüdenscheid’da 18-20 yaş arası 1.939 genç yetişkin ve 50-64 yaş arası 3.863 yaşlı vatandaş gibi çok sayıda genç sakin bulunmaktadır.öngörülen nüfus gelişiminde de artışlar bulacaksınız:Eğilimler devam ediyorŞimdi önümüzdeki yirmi yıl için güncel tahminlere dönelim.

Alım ve satımlar her yıl 6.700.580.829,09 avro transfer ediyor

Para miktarı gerçekten çok yüksek, tam 446.167.375 Euro nakit varlık banka hesaplarında veya yastık altında uyuyor, daha da fazlası, yani 508.423.287 Euro gayrimenkul işlemlerine yatırılıyor, mevcut ve istiflenmiş sermaye miktarını hesaplayabilir miydiniz? Lüdenscheid’daki alım satım işlemlerinin toplam tutarı, tamamen istatistiksel olarak yıllık 6.700.580.829,09 avroya ulaşmaktadır. Aynı dönemde, yeni konutların inşası için 2,8 milyar avro kullanılmakta ve Lüdenscheid’da her on iki ayda bir evlerin ve dairelerin modernizasyonu için 3.350.290.414,55 avroya kadar harcama yapılmaktadır. Lüdenscheid’daki emlak piyasası toplamda yıllık 12.885.732.363,64 Avro gibi neredeyse hayal bile edilemeyecek bir büyüklüğe ulaşmaktadır.

Lüdenscheid’de yaşa göre daire ve ev sahipleri

Kim gerçekten kendi dört duvarının arasında yaşar ki? Her yaş grubundan ev ve daire sahiplerimiz var. İki somut örneğe bakalım. Empirica’nın hesaplamalarına göre, bugün 0-10 yaş arası 3.077 çocuk, ailelerinin sahip olduğu evlerde yaşamaktadır. Yaşları ilerledikçe, küçük çocukluk dönemini geride bırakmış olmaları ve ebeveynlerinin işlerine bağlı olmaları nedeniyle bu sayı artacaktır. 11-21 yaş arası çocukların 3.811’i kendi evlerinde yaşamaktadır. Çok daha azı 21-30 yaş arasındadır, örneğin seyahat etmekte ve dünya çapında iş aramaktadırlar, istatistiksel olarak 834’ü kendi evlerinde yaşamaktadır. Yaşlandıkça daha fazla kendi evimize sahip oluyoruz. 31-40 yaş grubunda 3.159 kişi, 41-50 yaş grubunda 5.462 kişi, 51-60 yaş grubunda 5.001 kişi kendi evinde yaşıyor ve 61-70 yaş grubunda hala 3.821 kişi var, giderek daha fazla kişi evini satıyor ve böylece toplam 0,07 milyon vatandaşın 2.367’si ev sahibi oluyor.

Lüdenscheid’da Ä°statistikler

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 28.417
Kat Mülkiyeti 4.500
Kiralık Daire 35.419
WG 4.822

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahipliği (yıl) Miktar
0-10 3.077
11-21 3.811
21-30 834
31-40 3.159
41-50 5.462
51-60 5.001
61-70 3.821
71-80 2.367

empirica / LBS Research (kaynak)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Farklar
1 29.997 32.192 2.195
2 24.876 26.339 1.463
3 8.780 7.316 -1.463
4 6.585 5.853 -732
5 + 2.195 2.122 -73

İstatistikler: Federal İstatistik Dairesi

Lüdenscheid

Haneler / kişiler bugün 2035 Farklar
1 38.777 40.972 2.195
2 21.218 20.486 -732
3 6.585 5.853 -732
4 4.390 4.317 -73
5+ 1.463 1.317 -146

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi