Basit ve güvenli: Rheine ve çevresinde ev satmak

Bir emlakçıya ihtiyacım var mı yoksa evin veya teraslı evin satışını özel olarak mı yapmalıyız? Bir mülkün satışı için, bana ve şirketteki çalışanlarıma ulaşan çeşitli soruların yanı sıra günlük hayatımda şantiyelerde veya doğrudan şantiyelerde.

Başlangıçta her şey etrafında dönüyor: Evinizin değerinin hesaplanması: Emlakçınızla ilk toplantılar ve randevular. Bir evi satarken yapılacak ilk şey, antika yarı ahşap evler, teraslı evler ve enerji tasarruflu prefabrik evler için en yüksek fiyatı elde etmektir. Emlak piyasasında gerekli bilgi birikimini edinin. Kendinize geri dönüşü olmayan çok fazla zaman kazandırmak istiyorsanız, ekibimize yazın ve onlar sizi emlak piyasasında gerekli bilgi birikimi ve Rheine ve bölgesi hakkında bilgi ile destekleyecektir. Bu kadar zaman ve emek harcamak istemiyorsanız bizimle e-posta ve telefon yoluyla iletişime geçin.

Yeni görev: makbuzlar, belgeler ve faturalar. Burada, mülkün satışı ve değerlemesi için ihtiyacınız olan her şey var, örneğin odaların kat planı ve kesinlikle elinizin altında olması gereken enerji sertifikası. Uzman tavsiyemiz, evinizi iyi fotoğraflarla tanıtın. Bu, potansiyel alıcılara çok daha gerçekçi bir izlenim verecektir. Düzenlediğiniz fotoğraflar mülkünüzü veya şehir villanızı en iyi şekilde göstermelidir. Sonuçta, bir şeyler vermek istiyorsunuz.

Hausverkauf

Liste şu maddeyle devam ediyor: Euro cinsinden bir değer belirlenmelidir. Yaş, oda büyüklükleri, konum gibi etki edilemeyecek çeşitli küçük veya büyük ayrıntılar, her ayrıntı satış fiyatı hesaplamasında kaçınılmaz bir rol oynar, eğer her şey daha sonra sorunsuz bir şekilde işleyecekse, burada önemli olan öncelikle kişisel geçmişte bir zamanlar eve ne kadar satın alma fiyatı yatırdığınız değildir. Mevcut piyasada gayrimenkulün arz ve talebi değere hakimdir. Bununla birlikte, gayrimenkulün arz ve talebinin büyük payı, ilgilenen bir tarafın harcayacağı hedeflenen değere hakimdir, buna teşekkür etmelisiniz Evet, herhangi bir değerleme, sahip olmanız gereken çok fazla özen anlamına gelir, özel şahıslar için piyasa değerini tam olarak belirlemek elbette zor olacaktır.

Bir sonraki adımınız: Şu anda boş olan mülkünüz için bir teklif geliştirin. Açıklamaya göz attığınızda bile hemen dikkat çekip çekmeyeceğine karar verirsiniz; çekici bir ilan için harcadığınız çabaya değer. Ayrıca, mal sahibi olarak tüm detayları biliyorsunuz. Bu nedenle, yüzme havuzu, bahçe kullanımı, mülkün ekstraları veya … dahil olmak üzere tüm ekstraların mülkünüzün sergisinde yer aldığından emin olun. En büyük başarı şansı büyük emlak portalları ve tabii ki Rheine’deki güvenilir yerel gazeteler tarafından sağlanır ve sonra bekleyip görmeniz gerekir. Eviniz listeyi inceleyenlerin ilgisini çekiyor mu?

Ä°lgili kişilerden gelen soruları yönetin

Temsili galeriler de dahil olmak üzere bir uzman tarafından mükemmel bir şekilde hazırlanmış birinci sınıf bir teşhir ile temas genellikle oldukça hızlı bir şekilde kurulur ve emlakçınız ilk soruları zaten alır. Proje için bir emlakçı tuttuysanız, tüm tepkileri o alacak ve yalnızca sorular ortaya çıktığında iletişime geçecektir.

Rheine’deki satış planınızda sırada profesyoneller gibi satış yapmak var: potansiyel ilgililerinizle görüntüleme randevuları ayarlamak ve bunları gerçekleştirmek… Her geçen saat heyecan daha da artıyor. Mülkünüzün ideal bir şekilde kolay ve başarılı bir şekilde satılmasını sağlamak için bir emlakçı, mülkünüzün türü ve konumuyla ilgilenen kişilerle mülkü görmek için her sabah yeni randevular alır, dilerseniz her randevuyu tek başına alır. Tabii ki ev sahipleri de hazır bulunabilir, her zaman ziyaretçilerin evinizi genel olarak en iyi durumda bulmalarını sağlayın.

Şimdi de şu: İlgili tarafların satın alma gücünü kontrol edin. Potansiyel alıcınız bir görüntüleme randevusundan sonra mülkü satın almak mı istiyor? Emlakçınız şimdi ondan mali bilgilerini alarak evinizi karşılayıp karşılayamayacağını kontrol eder, böylece daha sonra herhangi bir ödeme temerrüdüne düşmezsiniz.

Noter atamasına devam edilmesi ve noter onaylı satın alma sözleşmesinin imzalanması

Sözleşmenin tüm detayları ve gerekli müzakereler güvenilir emlak uzmanı tarafından yönetilir, noter sözleşmesi formüle edilir ve noter ofisinizle işbirliği içinde uzmanınız tarafından bir taslak halinde hazırlanır, sertifika için noter randevusu şarttırSatıcı ve mülkün alıcısı satın alma sözleşmesini imzalar, şimdiye kadar çok iyi, çünkü böylece mülk resmi olarak satılır, bu yüzden sadece birkaç zorluk kalır.

Bir sonraki adım: Gayrimenkul satın alma bedelinin tapu siciline kaydedilmesinden sonra mal sahibine devredilmesi veya ayrıca öncelikli devir bildirimi. Noteriniz daha sonra tapu kaydına girer, aynı zamanda öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılır, olası bir çoklu satışı önler, noteriniz alıcıya OK verir, hemen kendisi veya banka bankanıza fiyatı ödeyebilir, satın alma tutarının kendi hesabınıza alınıp alınmadığını kontrol edin.

Verkauf besiegeln

Yapılacaklar listenizde sırada şu konu var: Noterden ve ev komisyoncusundan bekleyen faturaların ödenmesi. Rheine’deki eviniz satıldı, şimdi atadığınız emlakçı ve noter için sondan bir önceki fatura tutarı hala ödenmedi. Noter ve emlakçıya ödemeniz noter randevusunda gönderilmelidir, noter ve emlakçıdan devir için ayrı faturalar alacaksınız.

Rheine (Kuzey Ren-Vestfalya) 75.338 kişilik bir nüfusa sahiptir ve bu nedenle potansiyel bir ev alıcısıdır. Liste şöyle devam ediyor: Hesaplanan emlak devir vergisinin devri Bir evin tamamlanmış satışında, satıştan elde edilen sermaye kazancı üzerinden vergi tahakkuk edebilir, evinizin özel satışı ile elden çıkarılması arasında 10 yıldan az bir süre olduğunda, genel olarak alınan dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi daha sonra ek olarak tahsil edilecektir. Bununla birlikte, örneğin mülk sahibinin 3 yıldan uzun süredir mülkte veya kat mülkiyetinde yaşaması ve hiç kiraya vermemiş olması gibi istisnalar vardır. Bununla birlikte, evlerinde 3 yıldan uzun süredir yaşadıklarını ve kiraya vermediklerini kanıtlayabilen herkes, sermaye kazançları üzerinden herhangi bir vergi ödemek zorunda değildir.

Rheine’de demografi ve konut piyasası

Tek bir m² dairenin, teraslı evlerin ve ayrıca arsaların maliyetinden konut mülküne kadar. Şu anda Rheine’de güneyden kuzeye 145 kilometrekarelik bir alanda bin kişi yaşamakta ve çalışmaktadır. Ülkenin en büyük şehirlerinden biri olan Rheine, aynı zamanda Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yer almakta ve eyalet başkenti Düsseldorf’a çok uzak değildir. Rheine’in gelişmemiş ve yapılaşmış her kilometrekaresinde 520 kişi için teraslı evler ve daireler talep görmektedir.

Rheine’deki mevcut emlak ve konut piyasasına ilişkin güncel çalışmalar

Federal İstatistik Dairesi’nin birkaç gün önce topladığı verilere göre 29.261 kişi kendi evi, teraslı evler ve çok aileli evler gibi mülkiyeti kendisine ait olan bir evde yaşıyor. 4.633 kişi kat mülkiyeti sahibiyken 36.471 kişi kiracıdır. LBS Research’e göre bölgedeki apartman ve evlerde 44.449 kişi evli bir çift olarak yaşarken 30.889 kişi bekârdır. Bu nedenle yeni inşaat alanında harekete geçilmesi gerekmektedir. Konut talebi gerçekten yüksek, yeni çalışmalar 27.396 yeni daire varsayıyor17% sadece 31.962 yeni daire talep görüyor ve iyi bir üçte biri Rheine’de Rheine birimleri varsayıyor, şu anda istatistiksel olarak sadece 211 yeni birim inşa ediliyor. Sonuçta, 2,9 milyar Avro yatırım yapılacak.

Rheine’in bölgeleri iyi karşılandı

Burada, Rheine’de tüm vatandaşlar evlerinde genel olarak mutludur; ev sahiplerinden 62.101 kişi mutludur ve kendi yaşam ortamlarını sevmektedir, buna karşılık sadece 13.237 kişi mutlu değildir, toplam 48.864 kişi daha fazladır, ancak 55.388 nüfuslu Rheine’de kiracılar arasındaki iyi duyguyu da hissedebilirsiniz. Biliyor muydunuz? Vatandaşların büyük çoğunluğu apartman dairesinde değil, müstakil bir evde yaşamaktadır. 39.451 Rheine sakini müstakil bir evde yaşamaktadır; bu sayı, 23.410 veya 11.684 kişinin popüler yarı müstakil ev olan iki ailelik evlerde yaşadığı apartmanlardan açıkça daha fazladır.

Bu şekilde Rheine bugün ve önümüzdeki yıllarda gelişmektedir

Rheine’de bir yaşın altında 595 bebek, 1-5 yaş arası 2.772 çocuk gibi genç nüfusun yanı sıra 50-64 yaş arası 3.978 kişi gibi çok sayıda yaşlı vatandaş da yaşamaktadır. Önümüzdeki birkaç yıl ne getirecek? Rheine sürekli büyümektedir; sadece dört yıl önce 74.706 vatandaşı olan Rheine, 632 gibi inanılmaz bir artışla istatistiksel olarak 75.968’e ulaşmıştır. Uzun vadeli tahminler gelecekte de devam etmektedir. Şimdi Rheine’de önümüzdeki 20 yıl için bugünün tahminlerine geçelim.

523.530.611 avro bölgesel emlak piyasasına yatırılmıştır

Nakit varlıkların 0,5 milyar Euro’luk kısmı banka hesaplarında ya da yastık altında uyuyor. Çok daha yüksek mali kaynaklar, yaklaşık 523.530.611 Avro, gayrimenkule yatırılmıştır. İstatistiksel olarak, alım ve satımlar veya sözde işlemler yoluyla yılda çok yüksek sermaye kazançları aktarılmaktadır, ekstrapolasyon 6.899.682.336,97 Euro’ya kadar çıkmaktadır, aynı dönemde konut inşaatına 2.919.096.373,33 Euro aktarılmıştır, şu anda modernizasyona yılda tam 3,4 milyar Euro yatırım yapılmaktadır, toplamda gayrimenkul piyasası yılda 13.268.619.878,79 Euro hareket etmektedir.

Kira ödemeden mi yaşıyorsunuz? Rheine’de ev sahipliği

Rheine’de kira ödemek zorunda kalmadan yaşayan kaç kişi var? Empirica tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 10 yaşına kadar olan 3.169 çocuk ailelerine ait apartman dairelerinde veya evlerde yaşamaktadır. Gençlerin sayısı biraz daha fazladır, çünkü ebeveynler genç çocuklar olarak konumlarını güçlendirmiş ve kariyerlerine dahil olmuşlardır ve bazıları şimdi kendi ilk mülklerini satın almaktadır. 11 ila 21 yaş arasındaki 3.924 kişi ebeveynlerinin mülkünde yaşamaktadır. Daha sonra eğri çöküyor, 21-30 yıl arasında seyahat ediyorlar ve genellikle Avrupa çapında zorluklar arıyorlar, sadece 858’i kendi mülklerinde yaşıyor. Bölge sakinleri ne kadar yaşlıysa, kendi mülklerine sahip olma olasılıkları da o kadar yüksektir. Buna göre, 31-40 yaş grubunda 3.252, 41-50 yaş grubunda 5.625, 51-60 yaş grubunda ise 5.150 Rheine sakini kendi dört duvarları arasında yaşamaktadır. İstatistiksel olarak 61-70 yaş grubunda 3.934 kişi bulunmaktadır. Sadece 2.438 kişi hayatlarının bundan sonraki kısmını evlerinde veya apartman dairelerinde geçirmektedir.

Rheine’de Demografi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev sahipliği 29.261
Düz 4.633
Kiralık Daire 36.471
WG 4.965

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahipliği (yaş) Miktar
0-10 3.169
11-21 3.924
21-30 858
31-40 3.252
41-50 5.625
51-60 5.150
61-70 3.934
71-80 2.438

empirica / LBS Research (veri kaynağı)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Farklar
1 30.889 33.149 2.260
2 25.615 27.122 1.507
3 9.041 7.534 -1.507
4 6.780 6.027 -753
5+ 2.260 2.185 -75

Veri kaynağı: Federal İstatistik Ofisi

Rheine

Haneler / kişiler bugün 2035 Büyüme
1 39.929 42.189 2.260
2 21.848 21.095 -753
3 6.780 6.027 -753
4 4.520 4.445 -75
5 + 1.507 1.356 -151

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi