Emlakçı mı aranıyor? Viersen’de evinizi satın

Özel satış mı yoksa bir emlakçı ile daha mı iyi? Blogumuzda mülkünüzü satmakla ilgili en önemli soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Daire ve ev değerlemesi: Yeni emlakçınızla ilk randevu

İlk adım, müstakil bir ev veya 5 yatak odalı bir daire için en yüksek satış fiyatını elde etmektir. Tüm bu zorluklarla uğraşmak istemiyorsanız, ekibimize yazın ve mülkünüzün gerçekçi değerlemesinde size yardımcı olalım. Gayrimenkul satışında gerekli tüm bilgi birikimi hizmetinizde olacaktır. Tüm bu güçlüklerle uğraşmak istemiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yaklaşan ev satışı için evrakları hazırlayın: Makbuzlar, belgeler ve ayrıca faturalar

Örneğin başvurular ve tahminler, sahada kesinlikle hazır bulundurmanız gereken önemli belgelerdir. Evinizi iyi fotoğraflarla güzelleştirin. Bu, tüm alıcıların evinizin çok daha iyi bir resmini elde edebilmesi için önemlidir. Grafikleriniz Viersen’deki mülkünüzü veya teraslı evinizi her zaman olumlu perspektiflerden göstermelidir, sonuçta bir şeyler satmak istiyorsunuz.

Hausverkauf in Viersen

Sırada yapılacaklar listeniz var: Mülkünüz için bir satış fiyatı belirleyin. Yaş, ulaşım bağlantıları, evin tipi, inşaat kalitesi, konumu gibi daha az bilinen veya iyi bilinen birkaç etkileyici faktör, ev fiyatını bulmada rol oynar, sizin için, ölçümlerde o sırada harcadığınız satın alma fiyatını saymaz. Ya da zaman içinde harcadığınız para ve emek. Mevcut konut piyasasındaki arz ve talep, satın alma fiyatını düzenler. Büyükbabanın zamanında olduğu gibi, talep ve arz, muhtemel alıcının razı olacağı muhtemel satış fiyatının en büyük payını belirler. Gerçekleşmesi mümkün olmayan beklentilere girmemek için bu bilgeliğe kulak vermelisiniz Gerçekten de, herhangi bir değerleme bulmak için çok fazla zaman demektir. Deneyimsiz kişiler için mülk değerini gerçekçi bir şekilde belirlemek gerçekten stresli bir hal alır. Alternatif, bizim tarafımızdan bir mülk değerlemesi.

Şimdi konu şu: Bir reklamı okumanın ilk on saniyesinde hemen ortaya çıkan satın alma ilgisi, satışta yapılandırılmış bir reklama zaman ayırmanın karşılığını verir. Ayrıca, ev sahibi olarak evin tüm detaylarını biliyorsunuz. Mülkünüzün teşhirinde, yüzme havuzu, arsa ve yeni sahip için uzantı olasılığı, garaj veya ev dahil olmak üzere her şey dahil edilmelidir. En iyi satış alanı emlak portalı tarafından garanti edilir, ancak elbette güvenilir yerel basın tarafından da garanti edilir, bundan sonra beklemek ve mülkünüzün fuar gözlemcileri tarafından nasıl karşılandığını görmek meselesidir.

Olası ilgili taraflardan gelen talepleri organize edin

Çok geçmeden ilk sorular mevcut emlak ilanına yanıt olarak gelir, evinizin aracılığı için bir emlakçı görevlendirdiyseniz, yanıtları sizin için yönetir, yalnızca daha ayrıntılı geri bildirim alındığında iletişime geçer.

Bir sonraki adımınız: Viersen’deki görüntüleme için randevuların koordine edilmesi ve gerçekleştirilmesi Şimdi fark edilir derecede heyecan verici hale geliyor. Evinizin kolay ve aynı zamanda başarılı bir şekilde satıldığından emin olmak için, emlak danışmanınız Viersen’de ev incelemesi için inceleme ayarlayan kişilerle sürekli olarak yeni randevular alır, dilerseniz her görüşmeyi kendisi yapar, elbette randevuda siz de olabilirsiniz. Ev incelemesi sırasında iyi bir izlenim bıraktığınızdan emin olun. Çünkü göz seninle birlikte yer.

Ä°lgili tarafın satın alma gücünün teyit edilmiş olması

Evinizi arsa ile satmak istiyorsanız, saygın bir emlakçı ile başlayın, çünkü kredibilite, pervazların, kilitlerin, kapıların veya benzerlerinin incelenmesi ve incelenmesinden hemen sonra onun tarafından kontrol edilecektir.

Noter onaylı satın alma sözleşmesini noter ofisinde birlikte imzalayın

Yeni bir sahip bulundu, şimdi temsilciniz evin satışı için son görüşmeleri yürütüyor, satış sözleşmesinin ayrıntılarını kabul ediyor. Acenteniz noter ile birlikte noter onaylı satış sözleşmesini taslak halinde hazırlar. Mülk satışının noter tarafından onaylanması için noterden randevu alınması kaçınılmazdır. Siz ve alıcı sözleşmeyi noterde imzalarsınız. İmza ile mülkünüzün satışını noterde onaylattınız, tebrikler.

Bir sonraki adımınız: tapu siciline işlendikten sonra (öncelikli devir bildirimi olarak adlandırılır) önceden kararlaştırılan satın alma bedelinin ödenmesi. Noter şimdi tapu siciline girişi gerçekleştirecektir, bu amaçla noter öncelikli bir devir bildirimi girmiştir, kağıt, örneğin bir mülkün emlakçı tarafından birkaç kez hileli olarak satılmamasını sağlar, yani aynı anda birbirini tanımayan alıcılara, noter yeni sahibine ibraname verir, hemen satış bedelini bankanıza ödeyebilir, unutmayın, ibranameden sonra satın alma tutarının alınması için kendi hesap bakiyenizi kontrol etmelisiniz.

Devamı şöyle: Emlakçı ve noterin ödenmemiş alacaklarını ödeyin. Daha sonra, önceden müzakere edilen satın alma sözleşmesinin imzalanması sağlandıktan sonra sipariş edilen hizmetin ödenmesi talimatını verin. Bu amaçla size ayrı bir fatura gönderilecektir.

Sponsora ödenmesi gereken arazi devir vergisini ödeyin, Ardından Viersen’deki eviniz nihayet satılır

Bir evin satışında sermaye kazancı vergisi değerlendirilebilir. Özel satın alma ile evin devri arasındaki süre on yıldan az ise, kilise vergisi ve dayanışma ek ücreti eklenebilir. Ancak burada istisnalar söz konusudur. Örneğin, mülk sahibi olarak mülkünüzde üç yıldan fazla bir süre gerçekten kendiniz yaşadıysanız ve hiç kiraya vermediyseniz.

Daireler, evler ve demografik eğilimler

Viersen’deki gayrimenkullere tek bir metrekare kat mülkiyeti, arsa ve ev sahipliği için 530.799.360 Avro’ya varan sermaye yatırımı yapıldığı tahmin edilmektedir. Şu anda 0,08 milyon nüfusa sahip olan Viersen, 91,1 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Viersen oldukça büyük bir kasabadır. Teraslı evler, apartman daireleri ve uygun fiyatlı konutlar talep görmektedir. Kilometrekare başına 838 kişi ile Almanya’da yaşayanların toplam %0,09’u Viersen’de kayıtlıdır.

Konut piyasası ve yeni inşaatlar – Viersen’de kaç kişi yaşıyor?

Viersen sakinleri nasıl yaşıyor? Federal İstatistik Dairesi’nin birkaç hafta önce Viersen’de ve aynı zamanda Almanya’da yaptığı araştırmaya göre 29.668 kişi ev sahibi, teraslı ev ya da çok aileli ev gibi mülkiyeti kendisine ait olan evlerde yaşarken 36.977 kişi de kirada oturmaktadır. LBS Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, şu anda 45.067 kişinin evli hanelerde, 31.317 kişinin ise bekar hanelerde yaşıyor olması gerekmektedir. Bu durum nedeniyle, doğal olarak yeni inşaatlarda harekete geçilmesi gerektiğinin farkına varılıyor. Mevcut konut talebi yüksektir, araştırmalar 27.776 ünite varsaymaktadır, halen mevcut 23.147’nin %33’ü ve sadece %17’si 32.405 tamamlanmış daireyi görmektedir, bu yıl istatistiksel olarak Viersen’de sadece yaklaşık 214 ünite tamamlanacaktır. Toplam 3 milyar avroluk bir yatırımla.

Mutlu vatandaşlar: 56.158 memnun kiracı

Burada, Viersen’de çoğu insan, ev sahibi ya da kiracı olmalarından bağımsız olarak kendi yaşam koşullarından gerçekten memnun. Ev sahiplerinden 62.963’ü bu konumu ve mahalleyi takdir eden mutlu insanlarken, sadece 13.421’i memnun değil. 56.158 kiracı da Viersen’de bu iyi duyguyu yaşıyor. İnsanların büyük çoğunluğu apartmanlarda değil, tek ailelik evlerde yaşamaktadır. Viersen’den toplam 39.999 kişi burada yaşamaktadır; bu sayı 23.735 veya 11.846 kişinin iki ailelik evlerde yaşadığı apartmanlardan çok daha fazladır.

Viersen’in kentsel gelişimi: bugün ve yarın

Viersen’de 25-39 yaş arası 11.954 kişi gibi çok sayıda genç nüfusun yanı sıra 40-59 yaş arası 18.554 kişi gibi çok sayıda yaşlı vatandaş da yaşamaktadır. Viersen kalıcı olarak yükseliyor, dört yıl önce 75.743 olan sakin sayısı 641 kişi artarak istatistiksel olarak 77.023’e yükseldi, eğilim değişmeden devam ediyor, şimdi Viersen’de önümüzdeki 20 yıl içinde konut piyasası için yapılan hesaplamalara bakıyoruz.

465.803.520 Avro hesaplarda bulunmaktadır

Şu anda Viersen’deki banka hesaplarında toplam 465.803.520 Avro nakit para bulunmaktadır, çok daha fazlası, toplam 530.799.360 Avro gayrimenkul piyasasına yatırılmıştır, sadece 97.493.760 Avro kullanılabilir varlık olarak mevcuttur. Viersen’de her yıl alım satım işlemlerinin toplam tutarı istatistiksel olarak 7 milyar Avro’yu bulmakta, yeni konut inşaatına 2.959.625.386,67 Avro aktarılması öngörülmekte, modernizasyon için her on iki ayda bir 3.497.739.093,33 Avro yatırım yapılmakta, toplamda konut ve ev piyasası yılda 13.452.842.666,67 Avro hareket etmektedir.

Viersen’de aylık kira olmadan: Bu, özel mülkiyete ait konutların yaş segmentine göre istatistiksel dağılımıdır

Viersen’de gerçekten kim kirasız yaşıyor? Tüm yaş gruplarında daire ve ev sahipleri buluyoruz İki bireysel değere bakalım, ankete göre (empirica) 0-10 yaş arası 3.213 küçük çocuk şu anda gayrimenkulde yaşıyor, yaş arttıkça bu sayı biraz daha artıyor, muhtemelen yürümeye başlayan çocuk evresinin ustalaşması ve ebeveynlerin işe daha fazla dahil olması nedeniyle, şimdi oldukça azı kendi genç ailesi için ilk, kendi mülkünü satın alıyor, 11 ila 21 yaş arası 3.978 kişi kendi evinde yaşıyor.978’i kendi evlerinde yaşıyor, arkalarından bir viraj geliyor, 21-30 yıl ile Almanya’nın her yerinde seyahat ediyor ve uzakları arıyorlar, bunların istatistiksel olarak 870’i kirasız yaşıyor. Yaş yükseldikçe, artık kendi mülklerine sahip olma olasılıkları da artmaktadır. Böylece, 31-40 yaş grubunda halihazırda 3.298, 41-50 yaş grubunda ise 5.703 mutlu mülk sahibi bulunmaktadır. 51 – 60 yaş aralığında 5.222 kişi kendi dört duvarları arasında yaşamaktadır. 61 – 70 yaş aralığında ise bu yıl 3.989 kişi bulunmaktadır, çünkü daha az kişi emekliliğini kendi evinde geçirmektedir ve bu sayı sadece 2.471’dir.

Viersen için demografi

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Ev 29.668
Düz 4.698
Kiralık Daire 36.977
Ortak daire 5.034

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Ev sahipliği / Yaş Birimler
0-10 3.213
11-21 3.978
21-30 870
31-40 3.298
41-50 5.703
51-60 5.222
61-70 3.989
71-80 2.471

empirica / LBS Research (kaynak)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları bugün 2035 Büyüme
1 31.317 33.609 2.292
2 25.971 27.498 1.528
3 9.166 7.638 -1.528
4 6.875 6.111 -764
5’ten fazla 2.292 2.215 -76

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Viersen

Hanehalkları bugün 2035 Büyüme
1 40.484 42.775 2.292
2 22.151 21.388 -764
3 6.875 6.111 -764
4 4.583 4.507 -76
5’in üzerinde 1.528 1.375 -153

İstatistikler: Federal İstatistik Ofisi