My Veneers Kurucuları Röportajı – Uzmanlardan Düzgün Dişler ve Güzel Gülüşler

Dental Anti Aging, Invisalign, Smile Make Over ve veneerler hakkında her şey. İş arkadaşlarının, iş ortaklarının ve yeni bağlantıların önünde parlamak için her zaman mükemmel bir gülümsemeye sahip olmak isteyen herkes artık Almanya’da kolayca ve karmaşık olmayan bir şekilde düz ve mükemmel dişlere sahip olabilir. Ä°ki doktor ve kurucu Dr. Arzu Tuna ve Dr. Umut Baysal, bir röportajda bize başarı reçetelerini ve diş estetiği ve kaplamalarla ilgili deneyimlerini anlatıyor.

My Veneers – En iyi tavsiye, düz dişler ve güzel bir gülümseme için modern diş hekimliği muayenehanesi

Röportaj – Kurucular Dr. Arzu Tuna ve Dr. Umut Baysal

Köln’de yeni bir muayenehane açmanızda hangi nedenler belirleyici oldu?

Dr. Tuna: Yeni uygulama için iki nokta belirleyici oldu. Öncelikle, en yüksek kalitede sonuçlar için zaman baskısı ve telaşı olmadan, bir seferde sadece bir hastanın tedavi edildiği bir muayenehane istedik. İkinci nokta ise estetik restorasyonlara odaklanan bir diş hekimliği muayenehanesi kurmaktı. Odak noktası, kaplamalarla “gülümseme makyajı” üzerinedir. Bu, ABD’den gelen ve henüz burada yaygın olarak kullanılmayan bir tedavidir. Yasal nedenlerden dolayı, Almanya’da kaplama restorasyonları diğer ülkelere kıyasla oldukça nadirdir. Bu ülkede parsiyel ve tam kronlar çok daha sık kullanılmaktadır. Bu üzücü bir durumdur çünkü veneerler kısmi veya tam kronlara göre çok daha az madde çıkarılmasını gerektirir.

veneers-zahnaerzte-tuna-baysal-hollywood-smile-design-interview-gruender

Dr. Arzu Tuna ve Dr. Umut Baysal (soldan sağa)

Diş hekiminden mükemmel dişler – Made in Germany

Güzel dişlerin bir kişinin başarısı üzerinde etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?

Dr. Baysal: Dişlerin algılanan çekicilik üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. Gözlerden ya da burundan daha fazla. ABD’li araştırmacılar birçok çalışmada, insanların dış görünüşlerinin, ortaklıklarda ve özellikle de iş hayatında başarıları üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu bulmuşlardır. Bulgulara göre, amirler ve bölüm başkanları cazip çalışanlara daha yüksek maaş ödeme ve onlara daha kazançlı pozisyonlar verme eğilimindedir. Çekici insanlar diğer meslektaşlarından yüzde ona kadar daha fazla kazanır. Güzellik skalasının en altında, etki daha da belirgindir. Çekici olmayan insanlar bazen maaşlarında yüzde 10 ila 16 arasında bir düşüşü kabul etmek zorunda kalırlar – elbette bilinçsizce. Ancak “seks satar” ilkesi burada geçerli değildir! İyi görünümlü insanlar bilinçaltında esneklik, çalışkanlık ve güven gibi olumlu niteliklerle ilişkilendirilir. Yetkinliği çekicilikle birleştiriyoruz!

Sizin odak noktanız da kaplama tedavisi. Kaplama tedavisinin maliyeti nedir?

Dr. Baysal: Maliyetler 1.050 €’dan başlar ve diş başına 2.000 €’ya kadar çıkabilir. Böylece üst düzey diş hekimliği alanına girmiş oluyoruz. Kaplamalar ayrıca dünyanın en iyi diş teknisyenlerinden biri tarafından yapılmaktadır. Sadece çok az kişinin ustalaşabildiği bir sanat. Özellikle “hazırlıksız kaplamaların” tasarımı çok özel bir zorluktur.

Nedenmiş o?

Dr. Baysal: Artık öğretilmeyen el işlerinden bahsediyoruz. Ve mükemmelliğe ulaşması yıllar alan bir sanat. CAD/CAM teknolojilerinin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, makine yapımı protezlerin oranı artmaktadır. Ancak bunun estetik üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.

Konsültasyon ve tedavi – My Veneers’in uzmanlarına güvenin

Konsültasyondan kaplamaların yerleştirilmesine kadar olan süreç nasıldır?

Dr. Tuna: İlk seansta hastayı tanıyor, dişlerin ve çiğneme sisteminin durumuna bakıyoruz. Daha sonra gerekirse fotoğraf veya röntgen çekerek ilk estetik analizi yapıyoruz.

Dr. Baysal: Diğer hasta vakalarından yola çıkarak olası restorasyonları gösteriyor ve birlikte bir hedef belirliyoruz. Genellikle diş teknisyeni için ilk izlenimler zaten alınmıştır. Bir sonraki seansta, akrilikten yapılmış bitmiş dişlerin görselleştirilmesi gerçekleşir. Bu çok önemli bir seanstır çünkü hasta bitmiş dişler hakkında çok kesin bir fikre sahip olur. Konuşma ve estetik analizler için tekrar fotoğraf/video çekilir. Bunlara ekranda birlikte bakıyoruz ve her tedavi adımını ayrıntılı olarak konuşuyoruz. Daha sonra maliyetleri açıklıyoruz ve hastanın her şeyi huzur içinde düşünmesine izin veriyoruz. Belki arkadaşlarımızla ya da ailemizle konuşabiliriz. İkinci seanstaki resimler de bunun için uygundur.

zahnarzt-veneer-veneers-portrait-unternehmen-patient-zahn-erstberatung

Üçüncü seansta tedaviye başlıyoruz. Bir sonraki seansta, kaplamalar zaten yapıştırılmıştır. Tamamdır.

Medya ve Marka – Çok Yakında Veneers ile Youtube’da

Muayenehaneniz için sosyal medya kanallarını ne ölçüde kullanıyorsunuz? Çeşitli platformlarda yer alıyor musunuz?

Dr. Tuna: Bizim için önemli ve uygun olan kanalları kullanıyoruz. Öncelikle Instagram’a güveniyoruz. Instagram görseller ve fotoğraflarla iyi çalışır, bu yüzden görsel algıyla ilgilidir. Bu, uygulamalarımızı ve sonuçlarımızı güzel bir şekilde sunmamızı sağlar. Elbette Alman pazarı için çok önemli olan Facebook’ta da varız ve yakında YouTube kanalımızı veneerler ve gülüş tasarımı hakkında değerli bilgilerle genişleteceğiz.

Sosyal medya kanallarınıza ve bu kanalların bakımına ne kadar zaman ayırıyorsunuz?

Dr. Baysal: Sosyal medyayı neredeyse sadece sonuçları sunmak ve daha küçük soruları yanıtlamak için kullanıyoruz. Sonuçta sosyal medya pazarlaması bize çok fazla zaman kaybettirmiyor. Ayrıca iyi bir planlama sayesinde en iyi şekilde hazırlandık. Ancak, YouTube için çok daha fazla zaman harcayacağız, videoların planlanması ve oluşturulması kesinlikle Instgram yayınlarından daha fazla zaman alacak.

Şimdiye kadar sosyal medya faaliyetleri aracılığıyla müşteri kazanımı gibi başarılar kaydedebildiniz mi? Yoksa bu kanalları mevcut müşterilerinizi elde tutmak için mi kullanıyorsunuz?

Dr. Tuna: Gerçekten de hastalarımızdan sık sık Facebook üzerinden talepler alıyoruz. Ama esas olarak hastalarımız ve meslektaşlarımızla iletişim halindeyiz.

Ağdaki faaliyetlerinizi gelecekte genişletmek için başka planlarınız var mı?

Dr. Tuna: Kendi Youtube kanalıma sahip olmak istiyorum! (gülüyor)
Dr. Baysal: Neyse ki yakında burada olacak!

Her ikinizle de gerçekleştirdiğimiz röportaj için çok teşekkür ederiz. MyVeneers’ten Dr. Arzu Tuna ve Dr. Umut Baysal’dı.

 

veneer-veneers-zahnarzt-logo-myveneers

 

Kaplamalar ve düz dişler hakkında daha fazla bilgi

Burada proje ve kaplamalar hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.